wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
żaba w oczku przed zimą prosze o pomoc
Autor Wiadomość
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2012-10-30, 15:54   żaba w oczku przed zimą prosze o pomoc

Witam, prosze o poradę, po mału przymierzam sie do przeniesienia ryb z mojego oczka, przepraszam ,,miski'' jak o nazwał jeden z użytkowników do akwarium w domu bo 60 cm to za mało żeby ryby przezimowały. Od około 2 tygodni do nich nie zaglądałem więc dzis probowałem je znalesc w gęstwinie wodorostów, i przy okazji wyłoniła się żaba, której nie widziałem podaj ze dwa miesiące - myślałem że uciekła do nory na zimę, a tymczasem ona od 2 miesięcy nie wychodzi z wody - żaba zielona, nie widać jej od 2 miesięcy na kamieniach i brzegu więc rozumiem ze planowała przezimować w oczku. Jednak woda zamarznie prawdopodobnie do dna, więc teraz nie wiem co z nią zrobić...czy wziąśc do domu czy co na świecie... przciez ona tam zamaraznie biedna na śmierć... a jest już naprawde duża ma około 20 cm.
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2012-10-30, 16:15   

Jak spuścisz wodę na zimę to nie będzie miała gdzie przezimować. Będę wracał jutro do domu to mogę ja wziąć i przezimować u siebie, wiosną Ci oddam. :)
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2012-10-31, 13:33   

dzieki, ale jakos sobie poradze :) nie mniej jednak czekam na propozycje co zrobić z nią żeby przetrwała zimę bynajmniej nie w kostce lodu
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2012-10-31, 16:45   

Wywieźć do stawu lub przetrzymać w zbiorniku o temp. wody 4*C. W wodzie cieplej będziesz musiał ja karmić.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2012-11-01, 12:06   

a to tak generalnie, co lubią żaby, z produktów spożywczych ? :) bo o muchy o tej porze roku trudno, w mieszkaniu mam czysto więc z pająkami też problem :P
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-11-01, 12:12   

Jeśli nie masz optymalnych warunków do przezimowania, żaby złap wywieź do stawu a przeżyje. U mnie w oku jest około 20-kilku i boję się jak dadzą radę są różnych wielkości od maciupkich po gigantyczne :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-11-11, 19:13   

Żaby zielone tak generalnie to zimują na lądzie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2012-11-11, 19:32   

Na sen zimowy udaje się wraz z nastaniem pierwszych przymrozków, w październiku. Zimuje gromadnie zagrzebana w mule lub pod warstwą resztek roślinnych w nie zamarzających do dna zbiornikach wodnych. W przeciwieństwie do żaby jeziorkowej wybiera wody płynące, takie jak strumienie, rowy melioracyjne, małe rzeki.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBaba_wodna
Moje zimują też w wodzie :)
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-12-04, 01:45   

Żaba wodna a żaba zielona to trochę co innego, ale nawet w tym fragmencie z wikipedii uciąłeś fragment o zimowaniu na ladzie

Młode, niedojrzałe płciowo okazy, a wyjątkowo dorosłe, zimują na lądzie.

generalnie jest tak:

http://oczkowodne.net/article/rana.php
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2012-12-04, 15:01   

Jestem szybszy niż Clint Eastwood. Po przeczytaniu tego, już więcej nie czytałem. Ukaż mnie szefie :)
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2013-04-09, 22:50   

opatuliłem moją miskę na zimę, jak nazywa wdzięcznie moje oczko wodne jeden z użytkowników forum, i wczoraj odkryłem zabezpieczenia z racji uroczyście zakończonej zimy.
Zastanawiałem się co żaba, pewnie zdechła...a jakie było moje ździwienie, gdy dziś zobaczyłem ją na jednej z górnych półek oczka...a pare metrów od nie..druga malutką żabke!!

Martwi mnie tylko że ta duża jest strasznie gruba i nie ma takiego typowego kształtu żaby, lecz jest po prostu okrągła...nie wiem czy jest w ciąży czy skąd to wynika ? napuchła wodą ? i generalnie ma ciemny kolor z czarnymi plamami na całym ciele..czy to żaba wodna czy trawowa ? i skąd taki jej kształt ? czemu jest taka gruba ? pływa astrasznie ociężale...
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2013-04-10, 08:35   

Po pierwsze kolego, zdjęcie, bo być może to jest Ropucha a one pływają ociężale, może też być samica innej Żaby , ociężała od skrzeku. Zdjęcieeeeeeeeeee.
Mimo że miałeś zabezpieczony swój Ocean, to mogła znaleźć jakąś szparkę i wejść.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2013-04-11, 05:10   

Ociężale może pływać bo jest jeszcze w letargu.
Wrzuć zdjęcie.
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2013-04-18, 09:31   

żaba lub ropucha, o która pytałem kilka dni temu taka brązowa z czarnymi plamkami, niestety zmarła pare dni temu - w środę wyłowiłem zwłoki. Nie wiem co się stało, przetrwała mróz, nikt jej do wody na siłe nie wpychał, jak ją widziałem w dniu w ktorym umieszczałem poprzednie posty to też siedziala w wodzie. A tu nagle taki psikus.

Na szczęscie jest jeszcze jedna, dosyć duża więc wydaje się że to jeziorkowa.

Wcvzoraj rozpocząłem sezon... wymienilem wodę bo smierdziała jak gnojówka. Dziś wpuszczam ryby z akwarium zimowego. Potrzebuje tradycyjnie nowych roślin, zwłaszcza natleniających, bo dostałem od Artura ekspansywnego morszczyna w ubiegłym roku i moczarkę ale nic z nich nie zostało po zimie :) Wszystko co podobno ekspansywne u mnie umiera więc nie wiem co to za oczko mam :P
ale fajnie wygląda moje oczko dwa lata i już mam trochę doświadczenia. tak że wiem co robić, dla przykładu, ..w ubiegłym roku wylałem wodę przed zimą, zgodnie z sugestią forum i przez zimę grunt wypchał mi oczko do góry i wiosną musialem od nowa wkopywać, a w tym roku zostawiłem wodę, przykryłem gąbkami i czym się dało, więc skoro żaby przeżyły to chyba nie zamarzła woda.
Reasumując, troche pracy musialem włożyć, najgorsze było szorowanie scian z glonów, zużyłem do tego dwie gąbki do mycia naczyń... może macie jakieś skuteczniejsze sposoby czym szorować żeby szybciej schodziło ?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny