wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strefa bagienna jako filtr ...
Autor Wiadomość
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-03-13, 08:09   

Dzięki za cenne informacje, chyba zdecyduje sie na budowe tego filtra :pa:
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-20, 20:49   

ja dodam od siebie jeszcze TO , jest to filtr gruntowo-korzeniowy , mala oczyszczalnia przydomowa :) .
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-22, 13:18   

Michał, przecież to trzeba budować "prawie" drugie oczko wodne :shock:
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-22, 17:20   

jak jest miejsce to czemu nie :D
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Pacyfic_77 
Początkujący



Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 31
Skąd: opolskie
Wysłany: 2006-03-22, 21:27   

Witam
Pomniżej przedstawiam taki filtr który funkcjonuje u mojego znajomego.

Właściwie jest to system połączonych dwóch takich filtrów.

Poniżej widok z góry.


A oto domownicy owego oczka :brawo: :


Oczywiście rośliny nie sa tak rozrośniete ( zdięcia robiłem w tamtym roku )
ale w tym roku na pewno będzie jeszcze lepiej.

Pozdrawiam
Piotr :pa:
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-03-22, 22:27   

Spore to oczko. Jak rośliny się bardziej rozrosną napewno będzie to wyglądać super.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-23, 12:57   

Tak oczko bardzo spore, filtr też niezły, chętnie zobacze zdjęcia z tego roku. :)
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Roland 
Nowy



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 8
Wysłany: 2006-06-15, 16:08   

Czy taki filtr glebowo-korzenny wystarcza by oczyscic oczko o razmiarach 2,7x1,5 o glebokosci max 1,3m. 1/3 oczka to glebokosc 1 m 1/3 okolo 40cm. Jesli tak to jak duzy musialby byc taki "filtr". Zalezy mi by oczko bylo jak najbardziej naturalne, przeplyw wody mam zamiar wymusic poprzez sile wiatru. Nie cierpie zadnych uzadzen elektrycznych w ogrodach lecz jezeli bede musail to oczywiscie je zastosuje. Chcialbym jsednak by oczko obywalo sie bez elektrycznosci ( chociaz jestem elektronikiem :) . Jesli macie inne porady jak poradzic sobie z oczkiem bez elektrycznosci to bylbym wdzieczny...
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-06-18, 07:07   

Ale nie zawsze wiatr wieje :) i mysle ze tu bedzie najwiekszy problem z twoim pomyslem.Moim zdaniem najprosciej jest wykopac 2 oczko o wielkosci mniej wiecej 1/4-1/3 tego co juz masz(moze byc wieksze).Polaczyc je strumieniem(czym dluzszy tym lepiej).Obsadzamy 2 oczko i strumien roslinami.Kupujemy pompe o wydajnosci 1000-2000l max,tu mozesz podgladnac jakie maja parametry http://sklep.oczkowodne.n...nika-pompy.html .Maskujemy weze i przewody.Jak masz miejsce,czas i ochote to polecam takie rozwiazanie.Kwestia dwoch dni pracy.A co do oczka bez elektrycznosci to rosliny moga ci cos na ten temat powiedziec :) .Jezeli juz tak bardzo zalezy ci na takim rozwiazaniu to musisz zaopaczyc oczko w rosliny natleniajace(wywłocznik,rdestnice,moczarke,rogatka itp.) i rosliny ktore beda konkurowaly z glonami o pokarm.A mozna do nich zaliczyc:tatarak,kosaciec,palka,mieta,sitowie.W pewnym sensie te rosliny zastapia ci pompe i filtr.Wybor kolejnych poczynan nalezy oczywiscie do Ciebie.To sa tylko moje propozycje .
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2009-09-05, 01:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Roland 
Nowy



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 8
Wysłany: 2006-06-18, 11:14   

Przepływ wody w takim "filtrze" powinnien byc jak najmniejszy, wiec wiatrak nie bedzie musial chodzic ciagle. , ale mysle ze z wiatrem i tak nie bedzie problemu. Pracuje walsnie nad nim i mam juz nawet pomysl jak doprowadzac stala ilosc wody niezalezna od sily wiatru. Mam jedna stara pompe i wiem teraz ze bede musial ja stosowac przynajmniej przez pierwszy rok zanim w oczku rozliny sie rozrosna. W miare czasu mam nadzieje jednak oczko zrobic jak najbardziej samodzielne :) .
Dzieki za pomoc :D
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2006-07-28, 07:21   

w swoim filtrze uzylem keramzytu, charakteryzuje sie przede wszystkim duza powierzchnia na ktorej tworzy sie blona biologiczna
kiedys w ten sposob wykonywane byly zloza biologiczne w oczyszczalniach scieku
pamietac nalezy przede wszystkim o dobrym uksztaltowaniu dna filtra, aby mozna bylo usuwac w szybki sposob nadmiar osadow
rosliny bagienne w takim filtrze radze sadzic w koszach, jest nad nimi pelna kontrola
jeszcze jedna uwaga - keramzyt najlepiej przykryc siatka z tworzywa sztucznego i na gore ulozyc warstwe grobego, plukanego zwirku
keramzyt w wodzie plywa:)
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Roczi 
Początkujący


Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-12-30, 18:43   

A co sądzicie o takim rozwiązaniu? Dobudowanie do istniejącego oczka strefy bagiennej o powierzchni ok 1/2 dotychczasowego oczka. Oczywiście wyłożonej żwirem i z odpowiednią obsadą roslinną, bez róźnicy poziomów wody i wymuszonego obiegu. Oczywiście istnieje kłopot z połączeniem tych stref, ale to odrębny temat. Czy takie dodanie strefy roślin mocno przetwarzających wystarczy jako system filtrujący?
Czy jest w stanie oczyscić wodę w pierwotnym oczku?
Czy też konieczne bedzie umieszczenie pompy w strefie wody głębokiej w pierwotnym oczku i umieszczenie jej odpływu w najdalszej częsci strefy bagiennej, żeby się mieszała? Czy takie rozwiązanie bedzie lepsze i zapewni odpowiednią filtrację?
Mam mało powierzchni żeby budowąć opisany powyżej system filtracji strumieniowej?
Co o tym sądzicie?
Prosze o opinie i podpowiedzi

Wojtek
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-12-30, 18:49   

Jest szansa. To najmodniejsza obecnie meteda budowy basenów, ale stosując pompę na pewno efekt będzie wiele lepszy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2006-12-30, 20:45   

Witam. Dawniej jak jeszcze nie było prądu na mojej działce zastosowałem w swoim oczku właśnie taki system ( strefa bagienna bez różnicy poziomów). W istniejącym oczku na przybrzeżnej pulce zrobiłem przegrodę z kamieni i wyłożyłem siatka plastikową. Następnie zasypałem odgrodzoną część oczka żwirem. Żwir jako jedyne podłoże był nasypany w ten sposób, że tworzył łagodne przejście między lądem a wodą. W części podwodnej posądziłem rośliny wodne – przybrzeżne, a w części wystającej nad poziom wody rośliny bagienne. Woda była klarowna przez większą część roku. Tylko w czasie letnich upałów zieleniała a poziom znacznie się obniżał.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny