wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
prawo cywilne a oczko wodne
Autor Wiadomość
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-03-03, 14:38   

A jeśli chodzi o psa, to przerabiałam to, tzn pogryzienie. Facet wsadził rękę przez ogrodzenie, bo myślał że takie śliczne, macha ogonem, to nic mu nie zrobi. Tylko przełożył rękę i natychmiast został capnięty przez moje śliczności. Przyjechała straż miejska i co... chcieli dać grzywnę poszkodowanemu, nie było mu wesoło, myślał że ja będę musiała mu płacić.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2013-03-05, 19:05   

Cytat:
Nikt obcy bez naszej zgody Ci nie moze wejsc na posesje.


jak Twoja działka graniczy z rzeką lub jeziorem państwowym to może ... prawo wodne gwałci Konstytucję RP i prawo własności obywateli i nawet jak kupiłeś i zapłaciłeś za działkę do linii brzegowej to musisz każdemu udostępnić za free 1,5 metra brzegu po całej długości ... prawdziwy wędkarz pół biedy, ale większość tych łowiących cymbałów to niestety prostaki, śmieciarze ... ilość worków foliowych, butelek jakie zostawiają te tłumoki zabija ... i jeszcze palcem grożą, że przecież oni mogą !!!
_________________
mój stawik de lux --> http://img818.imageshack....080/asc5474.jpg
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2013-03-05, 19:25   

Raz opowiadal mi gosc z zoologicznego jak kontrol PZW zlapala jakiegos dziadzia łowiącego nad Wisłoką.Tłumaczył sie,ze od 20 lat tak lowi :) :) i nikt mu jeszcze nie zabronil( bo to byla jego łąka,pasly sie na niej zwierzęta) nie przyjął mandatu został skierowany wniosek do sądu jak to sie rozstzrygnęłó to juz nie wiem ale dobrze mowisz SAPER,ze nawet jesli to jest nasza posesja to każdy kto zaplaci skladke w PZW moze wejsc i łowic.
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
Cleanservice 
Nowy


Dołączyła: 21 Lut 2013
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-06, 06:58   

Chcemy zbudować oczko wodne pod płotem sąsiada, czy potrzebna jest jego zgoda?
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-03-06, 18:04   

Kurcze ludzie było ze setki razy...

Oczko wodne do powierzchni lustra wody nie przekraczającego 30m2 podlega jedynie zgłoszeniu, w którym opisujemy dokładnie rodzaj inwestycji, załączamy szkice lub rysunki obrazujące nasze plany, rodzaj, zakres i sposób wykonania robót budowlanych oraz oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Po złożeniu zgłoszenia oczekujemy jeszcze 30 dni. O ile w tym czasie organ (starostwo lub urząd miasta na prawach powiatu) nie sprzeciwi się naszym planom – można rozpocząć prace wykonawcze. Zgłoszenie budowlane jest zwolnione z opłat.

Zatem jeżeli nie będzie sprzeciwu w ciągu 30dni to nic nikt Ci nie zrobi. Na wszelki wypadek warto sobie zrobić kopię i zarządać potwierdzenia złożenia takiego wniosku.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2013-03-06, 19:11   

Na innym forum, nasz Ś.P. Paweł odpowiada.............
Pawel Woynowski napisał/a:
jakja napisał/a:
Pawle, jeszcze powiedz, w jakiej odległości od granicy można takie oczka robić, bo jestem świadkiem sporu w naszym ROD na ten temat. Idą na noże a zarząd nie bardzo może i chce wchodzić w ten konflikt. Zbyt dużo samowoli było do tego czasu i nie chcą tworzyć precedensu... Wiem, że to ma + i - oraz nie chcę wszczynać dyskusji na ten temat - wybaczcie inni forumowicze ale nie zabierajcie głosu ( :D ) na ten temat... Dzięki za wyrozumiałość... Tylko co mówią przepisy?

Jacku, "a chaliera wi", jak mawiał mój Dziadek, rodem ze Lwowa. Nigdzie w przepisach, nie piszą o usytuowaniu oczek, basenów itp. budowli. Mam jedynie przepisy, mówiące o usytuowaniu budynków gospodarczych, a to inna para kaloszy. Przy budynkach chodzi o nasłonecznienie. Aby nie zacieniały sąsiedniej działki.
Oczko czy basen nie zacieniaj. Myślę, że można by było oprzeć się na minimalnej odległości od sąsiedniej działki, wynoszącej nie mniej niż 2,00 m.
Tu masz te przepisy:
Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia. 12.04.2002 dotyczące
Warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie..
Dz.U. z dnia 15.06.2002, dziennik nr.75, poz 690


Życzę miłej lektury.....:wink:
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-03-07, 11:17   

Tak tylko że to rozporzązenie dotyczy się budynków, które ze względu na swoją wysokość moga sąsaiadowi zasłaniać "widok". Dokładniej precyzując dotyczy on sytuacji kiedy ów sąsiad nie ma okok budynku z oknem. Wtedy minimalna odlgłośc wynosi 2m.
Jeżeli zaś ma budynek z oknem wtedy min odległość 4 m.
Dlaczego tak jest nie wiem. Co owe 2 m więcej mają dać...ale prawo tak stanowi.

Oczko wodne jako budowla nie wychodząca w gruntu nie może być traktowana jako budynek. Stąd skoro urząd nie wniesie sprzeciwu nikt może mieć pretensji.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-03-07, 11:58   

To trzeba by bardzie potraktować jak parking bo też nie wychodzi nad poziom gruntu a jednak obowiązują jakieś przepisy co do odległości od sąsiada. Nie wiem jakie to odległości ale wiem, że kolega, budowlaniec, miał z tym problem.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-03-07, 12:04   

Adalbert-parking=spaliny, dlatego musi być zachowana odległość. Gdyby od oczka też, to mój sąsiad donosiciel już by coś z tym zrobił, a tak, nie może nic, bo odpowiedziano mu, że wszystko jest wg prawa, bo zgłoszone. Nie kombinujcie chłopaki.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-03-07, 14:23   

Znalazłem coś takiego:

"Oczko wodne, basen

Przepisy rozporządzenia mają zastosowanie do budynków oraz budowli spełniających funkcje użytkowe budynków. W związku tym nie ma podstaw, aby stosowanie tych przepisów rozszerzać na innego rodzaju obiekty budowlane. Należy jednak pamiętać, że nie mogą one powodować zawilgocenia oraz obniżenia poziomu bezpieczenstwa konstrukcji istniejących na sąsiednich działkach obiektów budowlanych."

Źródło: http://www.upsk.vot.pl/osiagniecia.html
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2013-03-07, 16:24   

Kiedy ja zgłaszałem swoje istniejące już oczko - pani urzędniczka mówiła że nie może być bliżej jak 2m - więc tak narysowałem. W rzeczywistości to w jednym miejscu mam tylko 0,5m. Na szczęście jest to strefa bagienna więc z satelity pewnie wygląda jak trawnik.
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny