wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odkurzacz do STAWU
Autor Wiadomość
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-20, 09:11   Odkurzacz do STAWU

Ponieważ ma dosyć oczyszczania stawu normalną pompa zatapialną będąc zgięty w pół postanowiłem zastanowić się na zakupem odkurzacza do stawu, który ma być tylko takiego typu jak wymienione poniżej i stąd moje pytania – może ktoś na nie zna odpowiedzi.

Na wstępie zaznaczam, że staw jest naturalny z piaskiem jako podłożem.

1. Pierwszym odkurzaczem jest Odkurzacz Blagdon Pond Monsta. Jego cena wacha się od 1299 zł u jednego sprzedawcy (Aurora) do 890 u drugiego (Hydroogród) z tym, że w Hydroogrodzie w opisie podane jest ze pompa ma 250 W a nie 350 W. Nie wiem czy to błąd w opisie czy to słabsza wersja, dlatego tańsza. Wydajność tu i tam 6000l/h.
2. Drugim jest POND CLEANER PC-1 firmy Jebao w cenie 749 zł wydajność 6000l/h i pompa 250 W.
3. Trzeci to Odkurzacz do oczka wodnego Teichschlammsauger F1 firmy Meissner w cenie ok. 1100 zł ma najdłuższą gwarancję bo 5 lat ale i jest najdroższy – co w sumie nie jest problemem.
4. Czwarty to ODKURZACZ DO OCZKA VAC 1 najtańszy ok. 690 zł firmy Jebao wydajność 6000l/h chyba ma najmniejsze zbieranie zanieczyszczeń bo tylko do 25 mm.

Teraz moje pytania:
- czy te odkurzacze nadają się do stawu bez folii,
- czy można przedłużyć z 5 m wąż odprowadzający zanieczyszczenia,
- czy są duże spadki mocy ssącej na 2 m do góry,
- czy warto kupować odkurzacze firmy Jebao czy lepiej dołożyć do niemieckich,


Podczas czyszczenia stawu będę w nim stał bo z brzegu jest to niemożliwe i będę go „odkurzał” jak dywan.
Będę bardzo wdzięczny za inne sugestie, na które nie wpadłem użytkowników tych odkurzaczy.

Pozdrawiam
Art
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2012-09-22, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szam1953 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-20, 22:30   

Oto jest pytanie! Też mam z tym problem, a eksperymenty z najmniejszą pompą spalinową Hondy zakończyły się porażką i uszkodzeniem wirnika wraz z obudową. Nie mam energii przy stawie, ale mam agregat prądotwórczy 600W.
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-21, 07:47   no to może by ktoś coś napisał co?

no to może by ktoś coś napisał co?

:-D
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-09-21, 09:15   

Ja mam jeden ale praca z nim to udręka. Ogólnie pomyłka konstrukcyjna za kupe kasy i tyle, ale o tym juz pisałem
http://forum.oczkowodne.n...r=asc&start=142

...teraz składam sobie swój....
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-21, 10:23   no tak ale

no tak ale masz stojący na brzegu ta konstrukcja nie podobała mi się od razu i ją wykluczyłem na wstępie bo do stawu to się nie nadaje.
Chciałbym poznać opinię kogoś co ma taki "przenośny" bo zasada jest taka sama jak czyszczenie stawu pompą zatapialna ale nie trzeba robić tego zgiętym w pół jak na polu ryżowym :)

a jak go sładasz

może ktoś ma taki i napisze coś.
pzd
Art
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-09-22, 19:23   

Jak kupisz Blagdona za 890 to bierz, w tej cenie i ja chętnie kupie.

Moim zdaniem wszystkie te odkurzacze nie nadają się do naturalnego stawu. Najlepiej pożycz sobie na dobę i przetestuj koszt wypożyczenia to chyba nawet poniżej 100 zł.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-22, 19:34   wypożyczeni

wypożyczenie na 24 h 70 zł na weekend 90 chyba tak zrobię
ale CZY NIKT NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO :((
pzd
Art
 
 
szam1953 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-22, 19:36   

Aurora zna się na tym i wie co pisze, wg. mnie przynajmniej. Szkoda tylko, że dał połowę odpowiedzi, napisał co się nie nadaje do naturalnego stawu. Pełna opinia to także propozycja odkurzaczy, które nadają się do takiego akwenu.

Pozdrawiam
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-09-22, 20:03   

Niestety uważam że żaden się nie nadaje. Musi być podłoże szczelne z betonu czy folii bo na naturalnym będziesz ciągnął po prostu podłoże, a te urządzenia nie są do tego przystosowane.
Pisałem już o tym nie raz podobnie jak Artur zadaje to samo pytanie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
szam1953 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-23, 00:08   

Aurora! Możesz dać propozycje takich, które nadają się do naturalnego stawu?
I tak jak piszesz, przy okazji oczyszczania ściągną trochę podłoża.
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2012-09-23, 08:47   

W stawie to chyba syzyfowa praca ,jeżeli staw nie głęboki to nie można usuwać mechanicznie?
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-23, 19:22   nie zgadzam się

nie zgadzam się jezeli odkurzacz nawet usunie ze 2 mm piasku z podłoża to dla mnie ok problem tylko czy on może ciągnąć trochę piasku ale jak ciągnie te liści eto chyba może no trudno chyba nikt nie ma tagiego odkurzacza i trzeba będzie sprawdzić samemu :((

pzd
Art
 
 
szam1953 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-23, 22:32   

Art! Mam ten sam problem. Staw naturalny pow. ok. 350 mkw, podłoże piaszczyste, poziom wody tak jak w pobliskiej rzece (odległość ok 8 m). Robiłem eksperymenty z pompą spalinową Honda o średnicy zanieczyszczeń do 6 mm. Niestety porażka, uszkodziłem wirnik i jego obudowę. Skłaniam się ku pomysłowi zastosowaniu tzw. pompy szlamowej z gumowym wirnikiem, każda inna (no chyba, że z rozdrabniaczem z węglików kruszących kamienie) narażona będzie na zablokowanie i uszkodzenie wirnika oraz obudowy. Niestety pompy te standardowo wyposażone są w zwykły wąż ssący, a więc dalej robota jak na polu ryżowym do tego jeszcze z głową w wodzie. Taki jest obecnie stan mojej wiedzy na ten temat. Wątek śledzę, jak coś wymyślisz daj znać.

pozdrawiam Szam
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-24, 08:22   w tym roku już chyba nic

w tym roku już chyba nic nie wymyślę, ale w przyszłym mam zamiar wypożyczyć sobie za 90 zł odkurzacz do oczka wodnego powyższego typu a jak to nie zda egzaminu to przerobię swoją pompę Drena 61 Feka na "odkurzacz”, ale w ten sposób, że założę na nią tylko ok 30 cm rury z PCV ok 20 cm średnicy przewiercę 2 dziury zrobię jakieś kółka i będę jechał po dnie zamiast przesuwać i nagarniać ręką - może będzie ok.

dziwne tylko, że nikt się nie wypowiedział z osób, które mają coś takiego no, bo przecież ktoś to musiał kupić.
pzd
Artur
 
 
szam1953 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-24, 11:39   

Od strony konstrukcyjnej to ma ręce i nogi :victory: . Z uwagi na bezpieczeństwo związane z zanurzoną pompą 220V może okazać się :dupa: . W każdym razie ja prądu się boję i nie wejdę do wody, w której pracuje urządzenie o napięciu 220 V do tego ciągnąc za sobą kabel..
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny