wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiatrak- pomysł na nie zamarzające oczko
Autor Wiadomość
nexar 
Początkujący


Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 17
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2012-09-13, 12:27   Wiatrak- pomysł na nie zamarzające oczko

Witam.Zbliża się zima i ponownie wraca problem zamarzającej wody. Podczas ubiegłej zimy padła mi ponad połowa żab i w tym sezonie zimowym chciałbym jakoś uchronić się przed tym problemem. Oczko mam na działce a działka niestety pozbawiona jest prądu. Dodatkowo notorycznie odwiedzają to miejsce złodzieje co wyklucza zastosowanie jakiejś bardziej wymyślnej techniki.
Podszedłem zatem do tematu od samego początku zadając sobie pytanie: Kiedy woda nie zamarza? Oczywiście w temperaturze powyżej zera. A kiedy jeszcze? Wtedy gdy woda jest w ruchu. Pomyślałem więc o zbudowaniu prostego, lekkiego wiatraka(łopaty takiego wiatraka mogły by być zbudowane ze styropianu) z ruchomą osią skierowaną w stronę wody. W miejscu zetknięcia powietrza z wodą myślę o zastosowaniu pewnego rodzaju śmigła, które po prostu miało by powodować to, że woda cały czas będzie w ruchu a przez to nie będzie zamarzać. Zastanawiam się jednak nad efektywnością takiego wiatraka, nad potrzebną siłą wiatru i tego do jakiej temperatury byłby on w stanie dopomóc. Na forum znalazłem pewne podobne rozwiązanie z użyciem pompki do natleniania, ale w tym przypadku chciałbym postąpić inaczej. Do tej pory stosowałem pływak styropianowy( skuteczność niestety do temperatury ok. -5 stopni i to przez krótki czas) jak i przykrywałem na okres zimowy oczko folia(dopóki mi jej nie ukradli) Pozdrawiam.
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2012-09-13, 13:53   

Fajny pomysł tylko w praktyce trochę gorzej będzie to wyglądać bo jak zabraknie wiatru a temp. powietrza będzie wynosic-10st to wystarczy 2 minuty i woda zamarznie a potem ciezko będzie wyciągnac nawet wiatrak.
przy intenstwnych opadach sniegun tez moze byc podobna sytuacja.
Ale warto zawszsze probowac.
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-09-13, 15:00   

ukradli folię, ukradną i wiatrak ... a jak nie ukradną to zdewastują dla frajdy ... wiatrak to raczej widoczny bardzo element .. mz najpierw rozwiąż problem złodziejstwa, a potem zajmij się problemem zamarzającej wody ; )
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny