wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgłoszenie oczka po jego budowie
Autor Wiadomość
niunik6ko 
Nowy


Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-07-05, 23:03   Zgłoszenie oczka po jego budowie

Dzień dobry wszystkim! :pa: Jako iż jestem nowy na forum proszę o wyrozumiałość. Posiadam oczko wodne 3x1 i zapomniałem owego oczka zgłosić. Oczko posiadam od maja tamtego roku. Chciałbym się dowiedzieć, czy po takim czasie oczko można jeszcze zgłosic?
I czy w ogóle ktoś forum nie zgłaszał oczka??
_________________
pozdrawiam Krystian!
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-05, 23:09   

Szczerze mówiąc zgłosić możesz jeszcze ale nie jest to konieczne (niby jest ale nikt się praktycznie w to nie bawi)... 3x1 to kanał, nie oczko ;)
 
 
niunik6ko 
Nowy


Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-07-06, 07:51   

muszę się przyznać nie mierzyłem dokładnie. A w jaki sposób policja mogła by się dowiedzieć że moje oczko jest zgłoszone? Dziś jeszcze dam tutaj żeby było widać mniej więcej jak to wygląda. Przepraszam że takie małe ale jakoś tak wyszło :((
_________________
pozdrawiam Krystian!
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-06, 07:57   

Plastikowe formy też ludzie zgłaszają ? basen ogrodowy też ludzie zgłaszają ? nie przesadzajmy. Chcesz to zgłoś , nikt Ci nie zabroni. Chyba że masz "na pinku" z sąsiadami to polecam zgłosić . Gosia może coś o tym powiedzieć ;)
 
 
niunik6ko 
Nowy


Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-07-06, 08:17   

Chyba masz rację. a jeżeli tak późno to zgłoszę, to będą się czepiali? Albo zgłoszą to do sądu że "kanał" istnieje rok a jeszcze nie jest zgłoszony.
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-07-06, 10:12   

niunik6ko, ja bym na Twoim miejscu nie zgłaszała ludzie mają zbiorniki około 30 mkwadratowych i nie zgłaszają nie ma sensu ale to zależy od Ciebie ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-07-06, 10:20   

Napisz, że bawiłeś się na podwórku "w wojnę", wykopałeś transzeję ale wody naszło i teraz chcesz tam zrobić oczko ;)
A poważnie to tak jak napisano powyżej- dopóty dzban wodę nosi ... Trafi się jakaś zołza za sąsiada i możesz mieć problemy za samowolę budowlaną.
Najlepiej zgłoś tak jakby tam jeszcze nic nie było. Musiałbyś mieć niesamowitego pech gdyby jakiemuś urzędasowi chciało się ruszyć :dupa: i pójść sprawdzić.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-07-06, 11:56   

Jejku dajcie mu prostą odpowiedź.... :oops:

Prawo stanowi tyle :

Zgodnie z zapisami art. 29. ust. 1 pkt. 15 Prawa budowlanego pozwolenia na budowę nie wymaga budowa "przydomowych basenów i oczek wodnych o powierzchni do 30 m²". Niemniej art. 30 ust. 1 pkt. 1 obliguje nas do zgłoszenia takiej budowy właściwemu organowi.

Jeżeli masz 3x1 to nwet trudno to nazwać oczkiem.
Zrób zwykłe zgłoszenie, że masz zamiar zrobić oczko do 30m2 i już. Jeżeli w ciągu 30 dni nie otrzymasz pisma zakazującego lub nikt Cię nie odwiedzi (a nie odwiedzi z cała pewnością bo mają tyle innych zaległości, że komu będzie się chciało fatygować. Nawet będą źli, że dupe im zawracasz jakimś tam oczkiem, bo oni mają tu inne ważniejsze tematy) to wszystko jest full legal i możesz działać...
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny