wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vanka
2011-10-14, 21:57
rozdrabniacz do gałęzi
Autor Wiadomość
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2011-10-21, 08:07   

kordiankw napisał/a:
hns napisał/a:
2500 PLN to kupa kasy, wiec zostanę przy elektrycznej
Nie wiem skąd wziąłeś tą cenę, bo ja za swoją zapłaciłem w ubiegłym roku 950 złotych. Ja mam model SRM 220 ES. Jak wrzucisz do Skąpca to znajdziesz najtańszą za 855 złotych w Elektro-Ogród. Poprzednio miałem elektryczną Bosch i nie miała porównania do echo chociaż spalinówka ma tylko 1.0 KM.


Tego modelu nie widziałem, faktycznie!
Może jednak się zastanowię!
A jak jest z decybelami?

Dziękuję za podpowiedź i przepraszam za zaśmiecanie tematu!
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-10-21, 09:28   

hns napisał/a:
A jak jest z decybelami?
Jest do wytrzymania, mała moc więc jest cichsza od dużych kos. Sprzedawcy zapewniają, że to ostatnia firma, która w całości produkuje swoje wyroby poza Chinami, ale jak dobrze poogladałem podkaszarkę to znalazłem gdzieś na obudowie małym drukiem "assembled in China". Mam nadzieje, że tylko składana na podzespołach japońskich, a nie w całości produkowana w państwie środka. Mam już tą podkaszrkę drugi sezon i jak dotychczas to tylko dolewam paliwo i dodaje smar do przekładni i chodzi świetnie. Do większych zarośli używam noża i sprawdza sie wspaniale.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-11-02, 17:49   

JAREK G napisał/a:
Vanka by Ci to zrobiła szybciej i lepiej sekatorem niż tym rozdrabniaczem ;)
Obawiam się, że jednak nie. Dzisiaj miałem okazję przetestować urządzenie. Pomimo że używany i raczej ze średniej półki to daje radę. Ciąłem nim co prawda tylko gałęzie malin, ale z moich obserwacji wynika, że czym twardsza gałąź to tym lepiej i drobniej ją tnie. Trochę się przypycha jak trafią się zielone łodygi z liśćmi, ale wystarczy na zmianę wkładać twarde łodygi i wszystko ładnie pocięte. Mój jest nożowy i do moich potrzeb wydaje mi sie że jest lepszy niż zębatkowy, a do tego o połowę tańszy. Ogólnie jestem z niego zadowolony. W wolnej chwili wrzucę fotki zrębków.

[ Dodano: 2011-11-03, 07:38 ]
Wklejam obiecane fotki z efektu pracy rozdrabniacza. Tu materiał do pocięcia:

A tu efekt końcowy:

A tak wyglada mój kompostownik wykonany samodzielnie:

A tu jeszcze fotki rozdrabniacza:
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2011-11-15, 00:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-14, 22:34   

Poradził sobie całkiem dobrze jak na elektryczny, mam pytanie : mieliłeś może tym korę?
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-11-15, 08:15   

piopil napisał/a:
Poradził sobie całkiem dobrze jak na elektryczny, mam pytanie : mieliłeś może tym korę?
Nie mieliłem, ale on jest bez automatycznego podajnika, więc wydaje mi się, że byłoby z tym trudno, bo kora podskakiwałaby na nożach. Trzeba by cały czas popychać ją popychaczem. Zauważyłem, że jak wkładałem zielone gałazki z liśćmi to trochę się przypychał, ale gdy wkładałem na zmianę zdrewniałe gałęzie to nie było problemu. Czym gałęzie twardsze, tym drobniej mielił.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
Martinho 
Początkujący



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 40
Skąd: Zabierzów
Wysłany: 2011-11-15, 09:29   

serwus

nabyłem w zeszłm tygodniu w obi rozdrabniacz na wałek marki lux lub variolux za 600 pln

przerobiłem nim wiele gałęzi po prześwietleniu kilku drzew tak do ok 3 cm średnicy - grubsze pociąłem piłą na odcinki "kominkowe" ponieważ ten rozdrabniacz średnio sobie z nimi radzi

pewną wadą też jest mały pojemnik powodujący szybkie usypywanie się kopczyka zmielonych gałęzi pod młynkiem- powoduje to jego zapychanie, trzeba co jakiś czas wysunąć pojemnik i rozgarnąć kopczyk

po osiągnięciu pewnej wprawy można nim śmiało mielić wszelkie gałązki oraz średnie gałęzie, nie jest głośny i ma małe wymiary, urobkiem podsypałem żywopłot oraz iglaki

pozdr
mx
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2011-11-15, 10:00   

Czy ktoś rozdrabniał lub mielił korę tą maszyną? :P
poz.Leszek
-----------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2011-11-15, 11:45   

leszek50-57 napisał/a:
Czy ktoś rozdrabniał lub mielił korę tą maszyną? :P
poz.Leszek
-----------------


Zerknij dwa posty wyżej.
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2012-06-14, 22:06   

kordiankw napisał/a:
Jest do wytrzymania, mała moc więc jest cichsza od dużych kos. Sprzedawcy zapewniają, że to ostatnia firma, która w całości produkuje swoje wyroby poza Chinami, ale jak dobrze poogladałem podkaszarkę to znalazłem gdzieś na obudowie małym drukiem "assembled in China". Mam nadzieje, że tylko składana na podzespołach japońskich, a nie w całości produkowana w państwie środka. Mam już tą podkaszrkę drugi sezon i jak dotychczas to tylko dolewam paliwo i dodaje smar do przekładni i chodzi świetnie. Do większych zarośli używam noża i sprawdza sie wspaniale.


Dzisiaj doszła do mnie zamówiona kosa.
Wielkie dzięki za doradę!
Mam jeszcze pytanko - czy w zestawie dostałeś osłonę z nożem do obcinania żyłki.
U mnie był komplet do noża (trójząb) i głowica z żyłką jakiejś australijskiej firmy, ale bez osłony do żyłki.

wiszę Ci :piwko:
jeszcze raz dzięki!
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2012-06-15, 09:18   

hns napisał/a:
kordiankw napisał/a:
Jest do wytrzymania, mała moc więc jest cichsza od dużych kos. Sprzedawcy zapewniają, że to ostatnia firma, która w całości produkuje swoje wyroby poza Chinami, ale jak dobrze poogladałem podkaszarkę to znalazłem gdzieś na obudowie małym drukiem "assembled in China". Mam nadzieje, że tylko składana na podzespołach japońskich, a nie w całości produkowana w państwie środka. Mam już tą podkaszrkę drugi sezon i jak dotychczas to tylko dolewam paliwo i dodaje smar do przekładni i chodzi świetnie. Do większych zarośli używam noża i sprawdza sie wspaniale.


Dzisiaj doszła do mnie zamówiona kosa.
Wielkie dzięki za doradę!
Mam jeszcze pytanko - czy w zestawie dostałeś osłonę z nożem do obcinania żyłki.
U mnie był komplet do noża (trójząb) i głowica z żyłką jakiejś australijskiej firmy, ale bez osłony do żyłki.

wiszę Ci :piwko:
jeszcze raz dzięki!

Ja miałem głowicę z żyłką i osłoną zmontowane oryginalnie, a trójząb plus parę innych gadżetów w zestawie. W komplecie dostałem jeszcze dodatkową osłonę dołączaną do tej żyłkowej, którą domontowuje się gdy kosi się nożem. Całość była zapakowana w pudle, ale ja kupiłem kosę na miejscu w sklepie. Jeżeli brakowało osłony na żyłkę to wydaje mi się że wysłali ci zestaw niekompletny i powinieneś reklamować.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny