wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zielona woda, glony POMOCY!
Autor Wiadomość
wodecki 
Nowy


Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 4
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2012-05-17, 19:59   zielona woda, glony POMOCY!

Witam, wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na forum, ale nie pierwsza wizyta, wertuję tematy od kilku dni, ale jakoś nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Staw mam od około miesiąca, próżno szukać w nim filtrów czy jakichkolwiek cudów natleniających wodę. Ryby które w stawie żyją to karpie koi, karasie złote i shubunkiny, liny złote i cytrynki (?). Z informacji które uzyskałem od autora mojego stawu wynika, że glony i zielona woda to normalna kwestia bo musi wytworzyć się naturalny ekosystem i wszystko będzie ok, woda stanie się czysta (nie krystalicznie jak w oczku, ale w miarę przejrzysta). Czas mija a woda coraz gorsza, na powierzchni tworzy się coś jakby rzęsa, woda jest tak brudna, że jak koi czy inna ryba jest głębiej niż 20cm pod wodą to za cholerę jej nie widać. Myślałem aby wpuścić ze 2 czy 3 tołpygi, ale zdania na forum są mocno podzielone, roślinki są, mam nawet całe zatrzęsienie kijanek, a woda dalej brudna, co poradzić? Pomóżcie drodzy doświadczeni forumowicze i forumowiczki ;)

Do postu załączam zdjęcia mojego stawiku:

Fotka poglądowa całości:


Wprawne oko dojrzy koi...:


Jeśli chodzi o przejrzystość wody:


Brud...:
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-05-17, 20:55   

Czy to jest staw naturalny ?, bo wydaje mi się, że folię widzę. Nic nie napisałeś istotnego jeżeli chodzi o: głębokość, wymiary, natura czy folia i jeżeli pytasz o wodę, to jest jedna odpowiedź : ZA WCZEŚNIE wpuściłeś ryby. BRAK kompletnie roślin. Jak woda ma być czysta w tej sytuacji?
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
wodecki 
Nowy


Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-17, 21:47   

Gosik napisał/a:
Czy to jest staw naturalny ?

Nie
Gosik napisał/a:
wydaje mi się, że folię widzę

dobrze Ci się wydaje ;)
Wymiary to 10m długości na 6 szerokości i około 2,7m głębokości, jeśli chodzi o zbyt wczesne zarybienie to jak nie trudno zauważyć jestem laikiem - nie mój to był pomysł tylko wykonawcy owego stawu, po bokach stawu jest trochę trzcin, tataraku parę roślin z rodzaju drop&go a po środku stawu na dnie jest grążel. Nie dawno byłem w zoologicznym po tester ph i wyszło 8,5
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-05-17, 21:52   

Bardzo oryginalnie masz rozwiązaną kwestię maskowania folii przy brzegu.
Jak kupowałeś test na PH, to przy okazji trzeba było kupić cały zestaw i zmierzyć pozostałe parametry.

Głębokość 2,7m... fiu fiu...
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-17, 21:56   Re: zielona woda, glony POMOCY!

[quote="wodecki"]Witam, wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na forum, ale nie pierwsza wizyta, wertuję tematy od kilku dni, ale jakoś nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Skoro wertujesz tematy to coś słabo czytasz ;)

Staw mam od około miesiąca, próżno szukać w nim filtrów czy jakichkolwiek cudów natleniających wodę.
Nie pozwolięś dojrzeć wodzie - miesiąc to za krótko Ryby które w stawie żyją to karpie koi, karasie złote i shubunkiny, liny złote i cytrynki (?). Z informacji które uzyskałem od autora mojego stawu wynika, że glony i zielona woda to normalna kwestia bo musi wytworzyć się naturalny ekosystem i wszystko będzie ok, woda stanie się czysta (nie krystalicznie jak w oczku, ale w miarę przejrzysta).
Zgadza sie, Czas mija a woda coraz gorsza, na powierzchni tworzy się coś jakby rzęsa, woda jest tak brudna, że jak koi czy inna ryba jest głębiej niż 20cm pod wodą to za cholerę jej nie widać. Myślałem aby wpuścić ze 2 czy 3 tołpygi, ale zdania na forum są mocno podzielone, roślinki są, mam nawet całe zatrzęsienie kijanek, a woda dalej brudna, co poradzić? Pomóżcie drodzy doświadczeni forumowicze i forumowiczki ;)
Jak mawiał nasz wspaniały kolega Paweł Woynowski "oczko wodne uczy cierpliwości"


Bez techniki nic nie wskurasz, jedynie czas może zrobić swoje. Nie wpuszczaj już więcej ryb, zainwestuj raczej w rośliny pływające. Pistie, hiacynta.
Pozdrawiam.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
wodecki 
Nowy


Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-17, 22:00   

Cytat:
Bardzo oryginalnie masz rozwiązaną kwestię maskowania folii przy brzegu.

?
Cytat:
Głębokość 2,7m... fiu fiu...

po środku, żeby nie było że sobie kpiny z Was robię
Cytat:
Bez techniki nic nie wskurasz, jedynie czas może zrobić swoje.

czas czasem, ale ja nie chcę aby mi rybki pozdychały

Jak w zaistniałej już sytuacji mogę sobie a co ważniejsze rybkom w stawie pomóc co by im żyło się lepiej, a mi przyjemniej się na "to wszystko" patrzyło?
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2012-05-17, 22:16   

Jak zainwestowałeś w staw bez roślin to tylko w tej chwili ,pompa ,lampaUV , a na przyszłość rośliny ,rośliny ,rośliny.Przekonałem się na sobie że nic tak nie klaruje wody jak rośliny i czas,który jest potrzebny do stabilizacji w oczku.. :
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-05-17, 22:25   

wodecki napisał/a:
Cytat:
Bardzo oryginalnie masz rozwiązaną kwestię maskowania folii przy brzegu.

?


Folia przysypana ziemią? Czy źle widzę?

Na glony obok lampy UV możesz jeszcze wytoczyć I-Tronic. Przy tej pojemności chyba to będzie lepsze rozwiązanie. Jeśli się na to zdecydujesz.
 
 
wodecki 
Nowy


Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-17, 22:34   

Cytat:
Folia przysypana ziemią? Czy źle widzę?

walczę z niekiełkującą trawą, która swoimi korzeniami miała to wszystko fajnie związać ;)
Cytat:
Na glony obok lampy UV możesz jeszcze wytoczyć I-Tronic

nad i-tronic już myślałem, ale cena mnie puki co przerasta, za dwie lampy dobrej klasy dam 1/4 tego.
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2012-05-17, 23:58   

wykonałeś jakąś tam pracę ,włożyłeś jakieś tam pieniądze,kupiłeś ryby " szacun "
nie bardzo czytałeś jak budować oczko i w co go wyposażyć -więc masz teraz dwie drogi :P

1)szybka ale droga - kupić lampa UV +dobry filtr , I-tronic i chemia na glony w dwa tygodnie masz efekt :-o

2)powolna i tańsza o wiele- nazbierać po stawach i bagnach roślin posadzić (im więcej tym lepiej) lampa UV i filtr też się przyda ale poczytaj forum to filtr i lampę sam sobie zrobisz.
kupił bym TRRIGER wlał i w tedy masz czasu a czasu ........ o ryby się nie martw -tylko ogranicz karmienie to je zobaczysz całe i zdrowe,
i zainwestuj jeszcze w cierpliwość :pa:
_________________
GÓRAL
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-05-18, 10:18   

Ja bym też natychmiast dokładnie wybrała tą ziemię z kiełkująca trawą. Prawdopodobnie sporo tej ziemi spłukało sie w oczku. To też moze być przyczyną wysokiej żyzności wody ( w takiej wodzie glony rosną jak złoto ) Wybrałeś najbardziej problematyczny sposób maskowania brzegu. Trzeba to kosić i nawozić zeby była gęsta i zielona. Więc kupa roboty i jeszcze ryzyko brudzenia wody. Wyrzuć i nasyp żwirku (okrągłego !) i wiekszych kamyków. Będzie ładnie i bardziej praktycznie
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-05-18, 11:47   

wodecki napisał/a:

nad i-tronic już myślałem, ale cena mnie puki co przerasta, za dwie lampy dobrej klasy dam 1/4 tego.


Przelicz to sobie jeszcze raz. Weź pod uwagę ilość wody i potrzebną moc lamp i koszty ich eksploatacji.
Zerknij tu:
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0

I-tronic Violetty pracuje na 10% mocy o ile pamietam, więc możesz kupić słabszy i podkręcić. U mnie I-troniki kosztuja jakieś 600 stówek, więc chyba nie tak bardzo drogo.

Z drugiej strony zastosowanie miedzi budzi kontrowersje.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny