wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
FASZYNA - JAK ZROBIĆ I PRZEDE WSZYSTKIM GDZIE KUPIĆ?
Autor Wiadomość
myszno 
Nowy


Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: Sopot
  Wysłany: 2012-04-24, 23:34   FASZYNA - JAK ZROBIĆ I PRZEDE WSZYSTKIM GDZIE KUPIĆ?

Jak w temacie. Kołki już mam fi-8cm z drzewa iglastego. Powbijałem wzdłuż dwóch dłuższych brzegów stawu ok. 20 metrów i teraz czas na faszynę. Najpierw myślałem o kiszce faszynowej ale teraz stwierdziłem że faszyna przeplatana pomiędzy kołkami będzie o wiele ładniej się prezentowała a nie ukrywam że o względy wizualne mi najbardziej chodzi. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady a przede wszystkim za informacje gdzie najbliżej Trójmiasta mogę zakupić faszynę.
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-04-25, 02:44   

Witaj !
Jestem ze Słupska. W ubiegłym roku wykończono obwodnicę wokół naszego miasta. Bardzo wysokie , niemal pionowe spadki wzdłuż niej wykończono bardzo oryginalną faszyną z grubej wikliny uplecionej na krzyż, potrójnie. Bardzo ładnie to wygląda. Jest to na tak rozległych odległościach, ze z pewnością gdzieś to jest robione "przemyslowo", bo nie wierzę,ze ktoś bawił się ręcznie na miejscu w tą plecionkę. Gdybym ja potrzebowała faszyny zrobiłabym małe śledztwo, co za firma wykańczała tą obwodnicę i gdzie jest producent tego cuda ;)
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-04-25, 19:56   

myszno widzę, że mamy podobny problem ;) za nic w świecie nie mogę znaleźć faszyny w okolicach 3city ... najbliżej co mi się udało to za Elblągiem ... ostatnio jadąc samochodem widziałem pole wierzby, więc sie zatrzymałem, zrobiłem wywiad i ...niestety gość twierdził, że za młoda i mi cały staw zarośnie jak tego użyje ;( jakbyś coś znalazł blisko to please daj znać - ja zrobie to samo jak namierze wreszcie to dam znać. pozdrawiam
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-25, 20:11   

Szukaliście w miejscach gdzie ryby hodują ? przecież zajmują się też produkcją faszyn, możecie też kupić rośliny wodne z rolki (to samo co trawa z rolki tylko z roślinami wodnymi)
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-04-25, 20:17   

ja pytałem w pstrągarni ... widuje takie stawy hodowlane na trasie - nie mają, nie sprzedają itd. ... w kwestii roślin wodnych z rolki ciekawą rzecz mówisz - w życiu czegoś takiego nie widziałem :) ))) dzięki za info
 
 
lesny01 
Nowy


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-08, 11:55   

można też poszukać w okolicach Kazimierza - Rekowa Górnego (między Gdynią a Rumią) mają tam uprawy wierzby energetycznej będzie tego z kilkadziesiąt ha więc na bank mają faszynę wystarczy się do nich zgłosić jak nie będą mieli gotowej to się wytnie :)
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-05-08, 12:55   

Świeżo wycięta...to kiepski pomysł, bo puści korzenie i się rozrośnie.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny