wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
drena w stawie
Autor Wiadomość
marcin626 
Nowy


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-08-30, 00:17   drena w stawie

Wykopałem malutki stawek o pow około 30m2 który zasilany jest dreną znajdująca się na gł. około 100 cm. W drenę która wychodzi w brzegu wsadziłem kolanko i rurę która wystaje pionowo ponad wodę. Na początku było ok. Wody w zbioniku dużo i wgl, jak popadało to woda wypływała rurą nawet przez tydzień, a ponadto cały czas sączyła się lekko z brzegu. Nadmiar wody odpływał dreną dalej. Jednak ostatnio poziom wody w pionowej rurze się obniżył i tym samym w stawku zaczął drastycznie opadać. Nie wiem czy jest jakiś sposób aby te poziomy były stabilniejsze. Jak zacznie opadać woda i poleje np. 2 dni to woda wylewa się nawet tydzien ale zaraz po tym znowu opada. Proszę o jakieś wskazówki, może niepotrzebnie wmontowałem to kolanko?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-08-30, 00:42   

Bez izolacji typu folia nic nie poradzisz, w naturalnym stawie zawsze są duże wahania zalezne od pogody i pory roku.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
marcin626 
Nowy


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-09-27, 20:45   

Myślę nad tym cały czas, jak znowu przyrwócić tam wodę. Dodam jeszcze, że gdy go wykopałem woda utrzymywała się 10 miesięcy (być może na tyle pozwalały zasoby wodne zgromadzone np. po zimie), później zaczął wysychać do tego stopnia że musiałem wpuścić ryby do rzeki, na początku wakacji było tydzień deszczowo i to pozwoliło aby woda utrzymała się tam na zadawalającym poziomie przez 2 miesiące, następnie suchy sierpień i wrzesień sprawił ze znowu jest problem. Staw(ek) znajduje się 100metrów za domem, natomiast koło domu mam studnię bardzo głęboką w której teraz (czyli podczas pory bardzo suchej) woda znajduje się 140cm poniżej poziomu gruntu. I wpadłem na pomysł aby własnie ta studnia zasialała mój zbiornik podczas deficytu wody. Tu nasuwają się pytania czy to pomysł do zrealizowania. Czy 100m to dużo? Jak możnabyłoby przetransportować wodę do stawku? Nie zalezy mi na tym aby wahań nie było, wahania mogą być tylko aby podczas suszy był choć metr tej wody dla ryb. Czy są szanse aby woda dostała się pod wpływem grawitacji do stawku jeżeli w studni stoi tak wysoko? Proszę o jakieś wskazówki i rady.
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 16:59   

Wydaje mi się, że skoro woda w stawiku wyschła, to ta którą chcesz dolać, też szybko by wyschła, a poza tym, wody w studni jest zdecydowanie mniej niż potrzebujesz i zajęłoby to dużo czasu (chyba, że jest tam bardzo mocne źródło).
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny