wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sens oczka z siatkobetonu
Autor Wiadomość
iwostar 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 24
Skąd: Iwonicz Zdrój
Wysłany: 2011-09-06, 21:08   Sens oczka z siatkobetonu

Zastanawia mnie sens budowania oczka z siatkobetonu, skoro dużo prostsze i tańsze, a dające ten sam efekt jest założenie oczka z folią przykrytą betonem.
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2011-09-06, 21:21   

(Temat pewnie zaraz wyląduje w testowym ;-)

Ja mam tak właśnie zrobione.
Folia, a na głębokości powyżej 30cm na folii 10 cm betonu na siatce.
Miedzy betonem, a folią geowłóknina.
Na reszcie warstwa drobnych kamieni.
Boję się jednak że beton może przedziurawić folię.
Dodatkowo pod calym oczkiem mam 10cm gliny.

Uważam jednak że dobrze zrobione oczko z siatkobetonu jest nie do pobicia.

Czy na forum sa posiadacze oczek z siatkobetonu o powierzchni powyżej 20m² z dluższym doświadczeniem ?

Chętnie poznalbym opinię jak to się zachowuje z czasem.
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-09-06, 21:58   

iwostar napisał/a:
Zastanawia mnie sens budowania oczka z siatkobetonu, skoro dużo prostsze i tańsze, a dające ten sam efekt jest założenie oczka z folią przykrytą betonem.


a po co ten beton skoro sama folia epdm wystarczy, beton bez zbrojenia zaraz popęka i może się przyczynić do uszkodzenia folii
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-06, 23:39   

:-o
Ciekawy patent 8)
 
 
iwostar 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 24
Skąd: Iwonicz Zdrój
Wysłany: 2011-09-07, 12:02   

AurorA, już kiedyś pisałem, że według mnie oczko z widoczną folią, to tylko silos.
Dobry beton nie popęka, a można go dodatkowo zazbroić siatką taką jak do zatapiania w zaprawie do elewacji. Nawet jak pęknie, to nie stanie się żadna tragedia, a już na pewno samo pęknięcie betonu nie będzie oznaczało przebicia mocnej foli.
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-09-08, 09:00   

Moim zdaniem jest to jedno z lepszych maskowań foli. Szczególnie dobrze sprawdza sie na stromych skarpach, brzegach strumienia czy też wejściu do oczka. Pierwotnie robiłem to na siatce elewacyjnej z białym cementem, ale ostatnio użyłem cementu szarego a potem "malowałem" mleczkiem cementowym białego cementu z pigmentami. Niestety nie mam zdolności artystycznych, a nie mogę ściągnąć znajomej plastyczki, ale przy odrobinie zdolności beton możne naprawdę przyzwoicie naśladować piaskowiec szczególnie, gdy swoje odleży i natura sie nim zajmie.

Jeszcze niewykończony strumyk

w tle widoczna skarpa zabezpieczona betonem.


Kiedyś myślałem o oczku z siatkobetonu, na szczęście mi przeszło. Innym sposobem zamaskowania brzegów który się u mnie sprawdził to biała włóknina, która po 2-3 miesiącach obrasta glonem, błotem i stopniowo porasta wyglądając jak naturalne zbocze. Jest przy tym szybka w maskowaniu. (mam awersje do sznura otoczaków)
pozdrawiam
Marcin
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-08, 09:17   

hns napisał/a:
Czy na forum sa posiadacze oczek z siatkobetonu o powierzchni powyżej 20m² z dluższym doświadczeniem ?

Chętnie poznalbym opinię jak to się zachowuje z czasem.

od lipca 2005 - zero problemów, tylko siatka Rabitza, plus drut 6 mm na wieniec. Oko około 20 m 2 plus coś a'la kanałek w sumie pod 30 ale nigdy nie wiem ile dokładnie :) . Siedzi na piasku, głębokość 1,25 (ale nie po całości, są dwie zatoki, jedna bardzo płytka, druga 80 cm). Siatkobeton bo się w nim można kąpać (ma schodki). Budowa uciążliwa, co do tego nie ma wątpliwości. Patenty typu beton na folii moim zdaniem to wydziwianie. Ale na szczęście każdy robi co chce.

Czas nie ma znaczenia dla oka z siatkobetonu, bo jeśli dobrze zrobione to będzie trzymać latami, jeśli źle to puści "od ręki"
Pozdr, Bajbas
 
 
iwostar 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 24
Skąd: Iwonicz Zdrój
Wysłany: 2011-09-08, 11:39   

Bajbas, czy uważasz, że przy małych oczkach ma sens zbrojenie betonu siatką z drutu?
Siatka zbrojeniowa z włókna szklanego ma bardzo dużą siłę i elastyczność. Do tego nie koroduje, a w przypadku pęknięcia nie ma ryzyka przebicia drutem foli, więc to zastanów się, co tak naprawdę jest wydziwianiem :)
O kosztach i uciążliwościach, jakie poniosłeś zbrojąc oczko metalem, nie wspomnę ;)
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-08, 19:10   

iwostar napisał/a:
Bajbas, czy uważasz, że przy małych oczkach ma sens zbrojenie betonu siatką z drutu?

Mleczko kiedyś popełnił taki rysunek, na którym bodajże nosorożec próbował wejść w intymny kontakt z żyrafą. Dopisek był taki "obywatelu pieprz z sensem". I to by było właściwie na tyle. "Kocham" takie wypowiedzi na forach, gdzie ludzie próbują zbawiać świat jakimś rozwiązaniem, dziwnym trafem zupełnie nietypowym. Każde oko musi uwzględniać szereg uwarunkowań t.j.: na jakim gruncie, przez kogo i jak użytkowane, a więc tym samym jakiej wielkości, kształtu, materiału itp. itd. Gdzieś u kogoś może i się sprawdza beton zazbrojony siatką podtynkową, ale to wyjątek a nie reguła. Normalne oko z betonu musi mieć wieniec, powiąż siatkę podtynkową z wieńcem. Moje oko ma prawie pionowe ściany - one muszą mieć swoją wytrzymałość - a takiej nie da ta podtynkowa siatka - itd. Ponadto mówienie, że
iwostar napisał/a:
Siatka zbrojeniowa z włókna szklanego ma bardzo dużą siłę i elastyczność.
to jest takie uproszczenie (i precyzja w stosowaniu pojęć), że trudno z nim polemizować. Niech każdy sobie robi jak chce i wykańcza jak chce. A inni niech się wzorują na kim chcą. To na szczęście wolny świat.
Pozdr, Bajbas
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2011-09-08, 19:21   

iwostar napisał/a:
Siatka zbrojeniowa z włókna szklanego ma bardzo dużą siłę i elastyczność.


gumka do majtek też ;-)


Ale w przypadku betonu to zbyt duża elastyczność nie jest chyba dobra.


Ja mam beton tylko w strefie która nie zamarza. Wyzej balem się ze mróz, woda i beton zniszczą folię.
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
damian77198 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 15
Skąd: wałcz
Wysłany: 2012-04-14, 19:01   oczko wodne renowacja

witam
rok temu zrobiłem oczko wodne nie duże ok 1m głębokie wyłożyłem je folią wytrzymało cała zimę lecz nie dawno ją zdjąłem bo wyglądała nie estetycznie dziś pogłębiłem, oczko do ok 1.6m zamierzam jeszcze pogłębić do ponad 2 m i wyłożyć siatko betonem czytałem że mieszankę betonu z piachem robi się 1:3 i dodaje wody z uszczelniaczem.
Lecz nie wiem gdzie taki dostanę i czy nie będzie szkodliwy dla ryb,
a i jeszcze czy taki siatko beton będzie lepszy od folii i jak się różnią cenowo te sposoby by założyć takie oczko, czy się bardzie opłaca siatko beton?? a ziemie z oczka wysypuje na skalniak który dopiero nie dawno powstaje, a wy co zrobiliście z ziemią jak kopaliście oczko??

[ Dodano: 2012-04-14, 20:06 ]


[ Dodano: 2012-04-14, 20:08 ]
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2012-04-14, 19:41   

damian77198 napisał/a:
siatko beton będzie lepszy od folii i
Epdm mniej się narobisz.przy betonach mała nie dokładność i będziesz wiecznie poprawiał.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
damian77198 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 15
Skąd: wałcz
Wysłany: 2012-04-14, 19:55   

ale chyba dłużej wytrzyma i po siatko betonie można chodzić i jak w puszcze raki czy małże to nie narobią szkody. a wpuścić bym chciał bo czyszcz a wodę
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-15, 08:15   

jurek47 napisał/a:
damian77198 napisał/a:
siatko beton będzie lepszy od folii i
Epdm mniej się narobisz.przy betonach mała nie dokładność i będziesz wiecznie poprawiał.


Dokładnie , dodam jeszcze że materiał z jakiego jest robione oczko zależy głównie od jego przeznaczenia , siatkobeton głównie stosuje się w oczkach "kąpielowych" i tam gdzie mają wchodzić zwierzęta (głównie psy).


damian77198 napisał/a:
ale chyba dłużej wytrzyma i po siatkobetonie można chodzić i jak w puszcze raki czy małże to nie narobią szkody. a wpuścić bym chciał bo czyszcz a wodę


Przy folii i EPDM też możesz chodzić , kwestia wyprofilowania brzegów i grubości folii.
EPDM jest praktycznie niezniszczalne i wiele osób wpuszcza na nie psy i nic się nie dzieje. Oczko oczywiście można wyłożyć kamieniami , to zabezpieczy przed przebiciem.
Siatkobeton może wytrzymać nawet jeden sezon jeżeli źle to zrobisz .
 
 
damian77198 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 15
Skąd: wałcz
Wysłany: 2012-04-15, 08:33   

ile może kosztować 1m2 EPDM??

siatkobeton nie będzie tańszy??
dużo czytam o siatkobetonie więc nie powinienem zrobić błędu.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny