wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Maskowanie folii roślinami / niekoniecznie wodnymi/
Autor Wiadomość
gregorj 
Moderator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-23, 08:50   Maskowanie folii roślinami / niekoniecznie wodnymi/

wypatrzyłem taki temat http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=1598, ale tam skupiliśmy się bardziej na zamaskowaniu w trakcie budowy i materiałami , które są używane do budowy oczka

- tutaj chodzi mi bardziej o to, aby przedstawić swoje pomysły - roślinki, niekoniecznie wodne, które pomogą nam zamaskować folię kiedy już nie chcemy usypywać więcej kamulców, oraz takie , które pomogą urozmaicić brzeg kiedy już mamy usypany tzw. "różaniec" najczęściej z otoczaków.

Ja dopiero w zeszłym roku, zacząłem wyszarpywać z ogrodu różne "płażaki", które już w miarę mi się rozrosły, w niektórych miejscach, jak zobaczycie na zdjęciach, są już fajne efekty.

Z tych , które czują się dobrze w wodzie najczęściej była polecana tojeść no i bardzo dobrze między zanurzonymi kamieniami wygląda bobrek.

Ja poniżej wrzucam kilka zdjęć i tych wodnych i całkiem pospolitych ogrodowych płożących, które pewnie większość z nas ma u siebie w ogrodach np. na skalniakach







myślę , że na koniec tego sezonu zarosną mi całkowicie te łączenia i proszę jednocześnie o zdjęcia, waszych roślinek , które pomogą nam wykonać podobne prace :pa:
_________________
gregor
OKO folia 12 tys l kaskada 9 rybek i x narybek
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2011-05-09, 23:36   

Ja preferuję u siebie Dąbrówkę rozłogową. Wspaniale zarasta wszystko.
http://pl.wikipedia.org/w...=20090309192517
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-10, 01:24   

Owszem wspaniale, walczę z nią już trzeci rok, aby się jej pozbyć z miejsc gdzie nie chcę aby rosła, a rozłazi się po całym ogrodzie.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-07-30, 20:34   

super maskuje zimozielony bluszcz - hedera helix, bo maskowania np z tojeści rozesłanej po zimie kiepsko wyglada
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
grzes_GH 
Nowy


Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-09-07, 09:50   

Ja mogę polecić mięte wodną. Niedość, że wspaniale pachnie, to bardzo szybko rośnie. Pędy osiągają nawet do metra. Ja u siebie mam 3 mięty i super maskują miejsca gdzie niesposób latwo zamaskować folię kamieniem. Poza tym jak napisał Aurora jak najbardziej bluszcz.Mam też u siebie wokól kaskady. Dobrym sposobem maskowania folii jest wyłożenie maty z włókna kokosowego np. firmy Gardena. Rośliny np.mięta wodna szybko wrośnie w oczka maty i efekt murowany.Także zastosowałem ją u siebie.Jeszcze jest widoczna w całości na stromym zboczu, ale za jakiś czas....
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny