wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Staw o powierzchni do 30 m2 zasilany kołem wodnym a prawo
Autor Wiadomość
Mixer93 
Nowy


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Ck
Wysłany: 2011-08-12, 19:35   Staw o powierzchni do 30 m2 zasilany kołem wodnym a prawo

Witam. Chciałbym wykopać staw o wymiarach 6X5m a więc taki na który nie trzeba mieć zezwolenia itd tylko zgłasza się go w starostwie, ale byłby on zasilany kołem wodnym więc wodą z rzeki. Chciałem zapytać czy na takie zasilanie stawu muszę mieć jakieś zezwolenie?? pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.[/b]
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-08-12, 19:38   

Tak-musisz. Szczególnie, że zasilany będzie z rzeki, a to już mienie państwowe.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Mixer93 
Nowy


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Ck
Wysłany: 2011-08-12, 20:13   

Tego się obawiałem... dziękuje za odpowiedź. Orientuje się ktoś może ile wynosi kara za brak takiego pozwolenia???
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2011-08-12, 20:40   

Mixer93 napisał/a:
byłby on zasilany kołem wodnym


Możesz rozwinąć tą myśl ? bo nie bardzo rozumiem
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-08-15, 21:01   

Mixer93 napisał/a:
Tego się obawiałem... dziękuje za odpowiedź. Orientuje się ktoś może ile wynosi kara za brak takiego pozwolenia???

Wszystko zależy od uczynnych sąsiadów-możesz latami to mieć i nic, a wystarczy, że bardziej uczynny sąsiad doniesie i zapłacisz karę, albo i nie-jak powiesz, że to tylko ozdoba to koło. Jednak rozumiem, że oczko połączone jest z rzeką, więc najlepiej napisz prośbę o takie zezwolenie, ale nie mów, że już to masz.Na odpowiedź mają 30 dni.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-18, 23:57   

Nie takie to proste Gosiu. Na ingerencję w naturalny ciek wodny trzeba mieć pozwolenie operat wodnoprawny.

A dla Mixera mam propozycję, zbuduj np. małą imitację stawu młyńskiego, gdzie koło młyńskie będzie napędzane wodą tłoczoną przez pompę ze stawu.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Mixer93 
Nowy


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Ck
Wysłany: 2011-08-19, 16:00   

alibaba napisał/a:
Mixer93 napisał/a:
byłby on zasilany kołem wodnym


Możesz rozwinąć tą myśl ? bo nie bardzo rozumiem

Chodzi o to że koło wodne byłoby wyposażone w np 5 litrowe baniaki ucięte u góry(ma się rozumieć ze kilka) . Koło napędzane by było silą płynącej wody więc by się obracało więc w pewnym momencie baniak byłby do góry dnem i woda z niego wylatywała by do specjalnego korytka z którego woda płynęła by rurą ro oczka. Sposób sprawdzony w mojej okolicy jest kilka stawów nawet znacznie większych zasilanych w ten sposób.
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2011-08-19, 16:11   

Mixer93 napisał/a:
Chodzi o to że koło wodne byłoby wyposażone w np 5 litrowe baniaki ucięte u góry(ma się rozumieć ze kilka) . Koło napędzane by było silą płynącej wody więc by się obracało więc w pewnym momencie baniak byłby do góry dnem i woda z niego wylatywała by do specjalnego korytka z którego woda płynęła by rurą ro oczka. Sposób sprawdzony w mojej okolicy jest kilka stawów nawet znacznie większych zasilanych w ten sposób.


Nie prościej zrobić normalny dopływ wody do stawu ? Bo sądząc z opisu to względy estetyczne raczej nie wchodzą w gre ;)
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
Mixer93 
Nowy


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Ck
Wysłany: 2011-08-19, 16:36   

alibaba napisał/a:
Mixer93 napisał/a:
Chodzi o to że koło wodne byłoby wyposażone w np 5 litrowe baniaki ucięte u góry(ma się rozumieć ze kilka) . Koło napędzane by było silą płynącej wody więc by się obracało więc w pewnym momencie baniak byłby do góry dnem i woda z niego wylatywała by do specjalnego korytka z którego woda płynęła by rurą ro oczka. Sposób sprawdzony w mojej okolicy jest kilka stawów nawet znacznie większych zasilanych w ten sposób.


Nie prościej zrobić normalny dopływ wody do stawu ? Bo sądząc z opisu to względy estetyczne raczej nie wchodzą w gre ;)




Normalny dopływ czyli masz na myśli przekopanie rowku od rzeki do stawu?? no jeśli tak to nie ma takiej opcji ponieważ teren na którym miałoby się znajdować oczko jest 0.8metra wyżej niż poziom wody;/ Co do estetyki to koło od strony stawu nie byłoby widoczne;)rura byłaby pod ziemią więc też by nie raziła w oczy;) A jeśli chodzi o otoczenie stawu to byłby po prostu ogród tuje trawa rabaty itd;) właśnie ze względów estetycznych (zielona woda) chcę żeby cały czas dopływała świeża woda::)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny