wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
nowe mini oczko - pomocy
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-07-23, 00:03   

Uv na nitkowate nic nie da
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-07-23, 01:21   

Pawel Woynowski napisał/a:
ewa535 napisał/a:
Często są całe w glonach. Bo glony lubią czystą napowietrzoną wodę.

A pomyśleć że wystarczy dać przed kaskadą na rurze zasilającej lampę UV i masz po glonach, lub pilnować pH wody, jak będziesz miała pH ok 7,0, to nie będzie glonów.

A co tych Twoich czarnych wizji na temat kaskady to zerknij tutaj - http://www.forumogrodnicz...hp?f=27&t=43010


Paweł , bardzo ładna ta przedstawiona , i jeszcze kilka na naszym forum jest tez ok. Ale dosłownie kilka na tysiąc galerii chyba. reszta niestety, no sami wiecie.
Natomiast z tą lampą to w moim przypadku jest tak: lampa chodzi jak zielono w oczku od glonów. Jak się zrobił kryształ to cały czas wyłączona. A na płycie granitowej (że niby to ta moja kaskada ;) zielone gluty. No przecież szkoda lamy włączać na dwa gluty. Ale SĄ !
A jeszcze Arek mówi ze bez sensu - no to w ogóle po co lampę marnować.
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-23, 08:35   

Pawel Woynowski napisał/a:
A co tych Twoich czarnych wizji na temat kaskady to zerknij tutaj - http://www.forumogrodnicz...hp?f=27&t=43010

Super sprawa, ale kaskada tak naprawdę to ostatnie trzy kamienie. Może się czepiam,ale to piękny górski strumyk. Na świeżo takie coś wygląda naprawdę imponująco, ciekawe jak sobie radzi z glonami.Jeśli chodzi o prostotę to urzekł mnie pomysł Piopila z jednym -dosłownie jednym kamieniem z którego spływa woda.
http://forum.oczkowodne.n...r=asc&start=165
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-23, 10:33   

I właśnie o to chodzi, to jak dla mnie jest kaskadą. Kilka kamieni zagradzających spływ strumyka. Z definicji kaskada to kilka wodospadów, w naturze większych lub mniejszych, w naszych oczkach raczej mniejszych. ;)
A te spiętrzone w słupki kamienie po których spływa woda do oczka wyglądają jak wodospady, a nie kaskady.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-07-23, 19:25   

Arek ma rację na nitkowe lampa UV nie działa. Nitki uwielbiają czystą dobrze napowietrzona wodę , dlatego kaskada to dla nich idealne miejsce :???:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-24, 10:19   

Witam, wszystko już jest, na kaskadę jednak nadal nie mam pomysłu, fotki które wstawiliście, są piękne, ale nie wiem jak się za to zabrać, mam mało (puki co) kamieni no i nie chcę inwestować w pompę, raz ona sama w sobie jest droga, a dwa prąd.

Muszę więc wymyślić coś lekkiego :) małego i jeszcze żeby szumiało :)

planuję pod tym jęzorem co to go zostawiłem, usypać małą górkę z ziemi, no właśnie z czegoś ta woda musi się lać?!? ponieważ pompka którą mam jest słaba, musi to być na zasadzie przelewania się wody, jakieś wiadereczko, lub ryć w kamieniu, naprawdę nie wiem, czeka mnie jeszcze maskowanie folii a wykopałem za blisko drzew i siatki, same problemy:(

Kolejna sprawa oczywiście jak każdy wie jestem niecierpliwy i nowe oczko już funkcjonuje normalnie z rybami, ale zlałem do niego całą wodę ze starego więc myśle że to dobry starter i przyśpieszacz był?

Rośliny posadziłem bezpośrednio na folii (strzałka, papirus, oraz jedna pałka lub trzcina nie wiem) rzuciłem trochę żwiru ziemi z doniczek w których to wcześniej było i znowu żwir i kamienie czy tak może być?? :???: Wszystko to posadziłem w strefie bagiennej.

Fotki które zrobiłem postaram się dodać jeszcze dziś.

AurorA - To pewno po tym jak zobaczysz fotki, ale czy to dobry moment na zakup roslin do oczka? interesują mnie lilie, bo mam strasznie pusto na środku :( No i coś co by mogło zastąpić mi filtr, którego nie chcę montować!!
Z Góry dzięki.
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-07-24, 20:08   

Tomalski napisał/a:
No i coś co by mogło zastąpić mi filtr, którego nie chcę montować!!


najlepsze pistie, teraz kupisz za grosze.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-24, 23:30   

Tomalski napisał/a:

Muszę więc wymyślić coś lekkiego :) małego i jeszcze żeby szumiało :)
zerknij do mnie do folderka, chyba jeszecze zdjęcia nie wygasły. U mnie lampa UV przed tymi zbiorniczkami, potem trochę gąbek. I szumek jest, napędzany pompką za 35 W. Z tym prądem to nie należy przesadzać przy kasie, którą się topi w rośliny, nawozy itp. to wcale nie jest dużo, pozdr, Bajbas
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 12:23   

Bajbas - Co do Twojego oczka Rewelacja, wspaniała kaskada, połączona ze strumykiem, że nie wspomnę o basenie :brawo: , U mnie niema tyle miejsca, a szkoda.
Co do 35Watowej pompki, faktycznie ładnie sobie radzi, ale muszę sobie poradzić z mniejszą, wydaje mi się że jak pokombinuje z mniejszymi wysokościami i czymś z czego ona się będzie mogła przelewać to i szumu narobi.

Czytałem i oglądałem już chyba wszystko, za wszystkie linki dziękuję, bardzo podoba mi się pomysł z kaskadą z jednego kamienia!! Tylko, cóż ja chyba wyobraźni nie mam lub jestem %%% :dupa: i nie potrafię sobie wyobrazić jak to zrobić, proszę pomóżcie mi i podpowiedzcie jak zrobić taką fajną kaskadę z jednego kamienia, daje sporo szumu , jest niska, ale gdzie ona ma się zbierać co z wężem, nie mam pojęcia. :((
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-07-25, 14:36   

Tomalski napisał/a:
pomóżcie mi i podpowiedzcie jak zrobić taką fajną kaskadę z jednego kamienia, daje sporo szumu , jest niska, ale gdzie ona ma się zbierać co z wężem, nie mam pojęcia.


Zobacz sobie pierwsze zdjęcie w mojej galerii http://www.fotosik.pl/pok...3c7b4a8538.html
Ta kaskada jest wprawdzie zbudowana z kilku piaskowców ale jak zdejmiesz oczami wyobrażni całą nadbudowę to ostatni kamień będzie taką płaską kaskadą. Trzeba tylko znaleźć taki kamień, który ma naturalny kształt płaskiej rynny i woda będzie fajnie się sączyć. Wąż był podciągnięty pod tą dolną płytą i na górze przywalony jakimś mniejszym kamolkiem.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 23:28   

Tomalski zerknij na ten rysunek, Masz tam kaskadę złożoną z trzech poziomów i zakończoną wodospadem wys 1m. Tobie potrzebny jest jedynie ten ostatni element. Zmniejszasz wysokości i w miejscu najniższego progu robisz ten do którego wpada woda z pompy tzn. ten najwyższy.



Jak byś miał jeszcze jakieś pytania natury technicznej to wal śmiało.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-26, 16:02   

Tomalski napisał/a:
U mnie niema tyle miejsca, a szkoda.

to wszystko jest na 180 m2 więc nie aż tak dużo. Cieszę, że Ci się podoba, moim zdaniem największa frajda samumu sobie pokombinować i projektować. Rad (dobrych - prawdziwie) masz tu dużo, teraz weź to do siebie i samemu sobie coś powymyślaj, powodzenia, Bajbas
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-31, 09:41   

Witam, dziękuję wszystkim za rady :piwko:

Nie wiem czy to nie za wcześnie by się chwalić, ale moja woda jest tak czysta i klarowna, że widać dno. Obiecałem że wstawię kilka fotek, niestety podczas kopania, zupełnie o robieniu zdjęć nie myślałem, a teraz jestem potwornie zajęty, ale kilka wstawię.

- To jest taki ogólny zarys moich wypocin, głębokość to ok. 80-85cm. Ciesze się że udało mi się zrobić jakie kol wiek pułki, no i po lewej stronie będzie stera bagienna ... :)

, - Takie korzenie, pręty, druty, podczas kopania to była norma, gdyby nie moja siekierka strażacka której używałem jako kilof, nie dał bym rady. (Okazało się że właśnie w to dokładnie miejsce, podczas budowy bloku, wielką rurą spuszczany był gruz)
- Tak wygląda całość na surowo (myślę, że nie najgorzej) przed zalaniem wodą, smutne jest to, że zostało mi mało miejsca przy siatce i jedyne co to zostały kamienie do maskowania, lub położenia na folii , ale puki co mam ich bardzo mało :(

Puki co to tyle, fotki "gotowego"" oczka wstawię kolejnym razem, pochwalę się też moją kaskadą (...), Heh nawet koło kaskady to nie stało, ale, ponieważ w strefie płytkiej posadziłem większość roślin bezpośrednio na folię wysypałem ziemię żwir, kamienie, To wszystko odgrodziłem od st. Głębokiej kamykami, zrobiłem (chyba) mały naturalny filtr :) żeby woda mogła się czyścić a ja miał mały szum wody, wężykiem przywalonym kamieniem puściłem wodę na tę płytką strefę, jest to tak mały strumień że z ziemią nic się nie dzieje, a woda to kryształ :)

Ps. Czy strzałka może być na tak małej głębokości? Powiedzmy 15-20 cm?
ps' Czy taka sama strzałka oraz babka może być umieszczona w doniczkach w strefie głębszej znaczy ok 30-50 cm liście wystają niektóre, ale kwiat, mój pierwszy który puściła strzałka jest pod wodą :(

co do fotek roślin są w tym samym poście, włożyłem to co miałem w starym oczku, Pytanie kto mi powie co to za "czcina"?? Rośnie wielka , ale to tyle.
Sorki że tak się rozpisałem i jeszcze raz dzięki Wam wszystkim :brawo:
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-08-03, 20:49   

Tomalski napisał/a:
Ciesze się że udało mi się zrobić jakie kol wiek pułki, no i po lewej stronie będzie stera bagienna ... :)

jedyne co to zostały kamienie do maskowania, lub położenia na folii , ale puki co mam ich bardzo mało :(

Puki co to tyle, fotki "gotowego"" oczka wstawię kolejnym razem, pochwalę się też moją kaskadą (...),

Ps. Czy strzałka może być na tak małej głębokości? Powiedzmy 15-20 cm?


Pytanie kto mi powie co to za "czcina"??


Ważne że jakiekolwiek w ogóle są.
Póki co wystarczą-nazbierasz w trakcie spacerów.
Póki co czekamy na zdjęcia gotowego oczka i kaskady.
Strzałka-może.
Trzcina? na trzcinach zna się Aurora.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny