wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ROZBUDOWA OCZKA
Autor Wiadomość
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-06, 07:06   

dziekuje za pochwaly i powiem wam ze naprawde pozna noc mnie zastawala podczas wylewania betonu, i innych prac wykonczeniowych przy tym oczku, podobnie bylo z altana ale powiem wam ze jak czlowiek zrobi cos takiego sam to ma olbrzymia satysfakcje, a z roku na rok oczko pieknieje, caly czas cos przesadzasz albo dosadzasz zeby bylo ladniej :) , przy wylewaniu betonu i kladzeniu papy na altance mialem chwile zwatpienia ale dalem rade :)
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-06, 21:26   

Jak to czytam, to coraz bardzej przekonuję sie do powiększenia mego oczka, porzez dobudownie drugiegi, niestety kosztem ogrodu, lecz myslę sobie, że to też ogród tyle tylko ze wodny. Połączył bym oba strumykiem, przedłużając stary strumyk do nowego oczka, a następnie do starego oczka. Wiecie, że to może być ciekawe rozwiązanie. :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-06, 21:29   

Paweł, jakie ryby byś w nim chodował??? Najfajniejszym rozwiązaniem wydaje mi się ze w mniejszym oczku ryby ozdobne, a we większym dzikie.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-06, 23:23   

JacekN8 napisał/a:
Paweł, jakie ryby byś w nim chodował??? Najfajniejszym rozwiązaniem wydaje mi się ze w mniejszym oczku ryby ozdobne, a we większym dzikie.


Jeszcze nie wiem, może zrobię tak, że w tym nowym będzie żłobek dla narybku. Będę tam przenosił tarlaki na tarło, a po tarle przeniosę je do starego, Musiał bym wtedy odgrodzć jakąś siatką nowy strumyk łączący oba oczka aby maluchy nie wracały do rodziców.:)
Poza tym chcę mieć tylko karasie złociste, bez dzikunów. Zostawię krasnopiórki w starym a kiełbie będą miały nowy strumyk i stare oczko. Oczywiście jeśli przeżyły zimę, a to wielki... :?:
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-07, 06:26   

Widze ze juz nie tylko ja mam chec na budowe nowego oczka, dyskusja troche sie rozszerzyla, ja jezeli wybudowalbym drugie oczko to zrobie je glebsze, okolo 1,5m - 1,8m.
Wpuszcze jesiotra i zamienie ryby, wieksze ryby do nowego, narybek do mniejszego :) . No chyba ze po prostu powieksze aktualne to wszystko sie zmieni :) , teraz wymyslilem zeby okrazyc altane strumieniem,(przejscie mostkiem) a z drugiej strony altanki zrobic oczko i polaczyc oba strumieniem .
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-07, 13:50   

Michał, jeżeli chcesz jesiotra to najlepiej zrób jak najmniej półek na rośliny i dość duża powierzchnia, bo jesiotry nie lubią stromych brzegów.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-07, 17:20   

w moim oczku tak jest (tym aktualnym) bo zamiast zrobic brzegi w ten sposob: \_/ , to zrobilem tak |_| , oczko jest dobrze przezbrojone , na drutach (niestety bez siatki) i jak na razie sie trzyma, zobaczymy co bedzie po zimie.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-07, 17:27   

Michał, a masz jakieś półki na rośliny??? Czy wszystkie na dnie i jakie jest głębokie???
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-07, 17:35   

oczko nie jest jednakowej glebokosci, najglebsze miejsce ma 100 cm (nawet 120 ale w najglebszym miejscu zrobilem takie wglebienia na mul gdy czyscze oczko, latwiej wybrac), w pozostalej czesci oczko "wznosi sie", gdzies mam zdjecie jak jest juz wylany beton i nie ma wody to przy okazji je tutaj wrzuce. Mam plytsze miejsca na rosliny ktore tam spokojnie rosna a co do glebokich miejsc to wymyslilem stojaki ktore bez problemu stawiam w wodzie a w nich rosliny i nawet nawet to wyglada a rybki caly czas przy nich plywaja, pozatym do brzegow mozna przyczepic kieszenie z juty i tam tez wsadzic rosliny i szczerze to sprawdzi sie to takze super bo mozna regulowac sobie glebokosci aha i nad najglebszym miejscem mam polke dlugosci okolo 80 cm i na ktorej takze bez problemu moge wstawic roslinki :)
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-07, 17:38   

Dobry sposób z tymi stojakami :roll: :wink: . Chyba zastosuje takie u mnie :wink: :wink: :wink:
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-07, 17:40   

stojak moze byc taki od kwiatkow, najlepiej metalowy i dobrze zabezpieczony przed woda a takze bezpieczny dla "zycia" w oczku
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-03-07, 19:28   

Witam

hmm.... metalowy stojak w oczku - jakoś nie bardzo mi się podoba ten pomysł.
Jak masz zamiar go zabezpieczyć przed wodą, żeby był bezpieczny dla "życia" w oczku.
_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-07, 19:29   

np specjalna farba do tego celu, cale oczko mam wymalowane farba basenowa jak juz wczesniej pisalem i wszystko gra :) , farby te sa do betonu, metalu, itd...
Gdy wyschna nie stanowia zagrozenia dla "zycia" w oczku :) . Juz przetestowalem.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-07, 20:32   

Bardziej byłbym za plastikowymi...
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-08, 00:29   

Michał napisał/a:

Wpuszcze jesiotra i zamienie ryby, wieksze ryby do nowego, narybek do mniejszego :) . No chyba ze po prostu powieksze aktualne to wszystko sie zmieni :) ,


Jesiotra bym sobie darował, to w zasadzie morska ryba lubi przestrzeń, a wstępuje do słodkich wód jedynie na tarło. Poz tym to rybka która za młdu konsumuje skorupiaki denne, a z czasem przestawia sie na ...ryby.

Cytat:
teraz wymyslilem zeby okrazyc altane strumieniem,(przejscie mostkiem) a z drugiej strony altanki zrobic oczko i polaczyc oba strumieniem .


To jest świetny pomysł, szmer strumienia przy konsumpcji zupki chmielowej w altance, to muzyka na nasze uszy. :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
Ostatnio zmieniony przez Pawel Woynowski 2006-03-08, 00:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny