wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
raki, karpie i węgorze
Autor Wiadomość
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-04, 17:23   

Raki są szczególnie bezbronne w okresie linienia.Wtedy stanowią przysmak wielu ryb.A więc jako towarzystwo dla raków nadałyby sie raczej małe gatunki,jak słonecznice czy kiełbie.konieczne by było uzupełnianie obsady, bo małe rybki mogą sie czasem stać łupem raka.
 
 
josh1976 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 53
Skąd: Wrocław/Oborniki Śl.
Wysłany: 2010-08-30, 08:55   

Chłopie,szyjka z raka to super przynęta na karpia,lina i inne. Myśle,że raki nie mają szans,szczególnie podczas linienia-jak napisał Wojtas,a jak już dołożysz węgorza to będzie eksterminacja. On za rakami przeszuka każdy zakamarek,nawet pod brzegiem na płyciznie. U mnie na gliniance byłe pełno raków-dosłownie. Były to pręgowane,choć raz złapał mi się błotny na wędke,kawał byka,naprawdę. Od 2,3 lat raki zniknęły,choć warunki mają super,płycizny,krzaki i duża woda-szkoda :-( . Jak się podsypało zanęt na płycizne to wieczorem podchodziły masowo. Dla ciekawości, złapałem kiedyś szczupaka 50cm i miał w żołądku dorosłego prągowanego w twardej skorupie.
 
 
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2011-04-26, 08:42   

Cześć,
śpieszę donieść, że właśnie w Makro można nabyć raki Astacus leptodactylus (rak błotny) z importu (podobno), pomimo tego, że są pod ochroną.
Ja wpuściłem parę do oczka, i parkę (o niebieskim ubarwieniu) do akwarium z tropheusami. Naprawdę okazale wyglądają.



Pozdrawiam,
Zbyszek
_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny