wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
JAKA FOLIA ???
Autor Wiadomość
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-01-31, 14:28   JAKA FOLIA ???

Może w tym roku będe powiększał swoje oczko. Teraz mam folie 0,3mm rozlożoną na dwa razy (dwie warstwy). Niestety to folia budowlana. Jaką mam teraz kupić???
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2007-07-06, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-01-31, 15:11   

Folia budowlana do niczego się nie nadaje.
Najekonomiczniej zastosować PCW grubość min. 0.5 mm.
Najlepszą wytrzymałość mają membrany EPDM, niestety cena 3 razy taka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-01-31, 16:00   

A folia PCW to w jakich cena jest. Potrzebuje 6 x 5 m czyli 30m2
 
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-01-31, 18:30   

Witam

TUTAJ masz ceny folii do oczek.

Znalazłem też w ich ofercie TAKĄ FOLIĘ i myślę, że była by niezła do oczka, tylko cena trochę wyższa.


BOLEK
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-01-31, 20:22   

Wielkie dzięki BOLEK :-D
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-01-31, 20:22   

Nieco drogawo - widywałem folie w cenie 8 - 10 PLN. :roll:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-01, 02:23   

JacekN8 napisał/a:
A folia PCW to w jakich cena jest. Potrzebuje 6 x 5 m czyli 30m2


Na taką wielkość oczka wystarczy Ci w zupełności folia PVC o grubości 0,6 mm. Mam taką w swoim oczku od 11 lat. (7,5 m x 3,5 x 1,30 m) Żadnych uwag co do eksploatacji, a warunki na osiedlu ma raczej ekstremalne, pieski kąpiące się w oczku, dzieci wchodzące latem do oczka "bo mi wpadła piłka proszę pana" i o dziwo żadnych uszkodzeń z tej strony. Inną sprawa są korzenie roślin. Zrobiłem błąd sadząc za blisko oczka wierzbę płaczącą (mało miejsca w ogrodzie). Późna jesienią ub. roku zobaczyłem na głębokości ok 30 cm w brzegu ....brodę z korzeni. Myślałem że to od roślin posadzonych na pólkach w oczku, niestety to były korzenie wierzby. Odkopałem ziemię od strony wierzby wyciąłem korzeń przy samym pniu wierzby, załatałem za pomocą łatki zrobionej z kawałka folii PVC 0.5 mm i kleju i po kłopotach.

Ja natomiast mam swój sklep. Od razu mówię że nie mam żadnej kasy z reklamowanie go.
Po prostu solidna firma, z którą współpracuję od kilku lat kupując u nich potrzebne rzeczy do oczka.
Tutaj
Masz jego adres. Cena folii 0.6 mm to ok 11,00zł za/m2 i ma gwarancję producenta na wpływ warunków atmosferycznych (mróz, promieniowanie UV, itp).
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-01, 09:29   

Paweł napisał/a:
JacekN8 napisał/a:
A folia PCW to w jakich cena jest. Potrzebuje 6 x 5 m czyli 30m2


Na taką wielkość oczka wystarczy Ci w zupełności folia PVC o grubości 0,6 mm. Mam taką w swoim oczku od 11 lat. (7,5 m x 3,5 x 1,30 m) Żadnych uwag co do eksploatacji, a warunki na osiedlu ma raczej ekstremalne, pieski kąpiące się w oczku, dzieci wchodzące latem do oczka "bo mi wpadła piłka proszę pana" i o dziwo żadnych uszkodzeń z tej strony. Inną sprawa są korzenie roślin. Zrobiłem błąd sadząc za blisko oczka wierzbę płaczącą (mało miejsca w ogrodzie). Późna jesienią ub. roku zobaczyłem na głębokości ok 30 cm w brzegu ....brodę z korzeni. Myślałem że to od roślin posadzonych na pólkach w oczku, niestety to były korzenie wierzby. Odkopałem ziemię od strony wierzby wyciąłem korzeń przy samym pniu wierzby, załatałem za pomocą łatki zrobionej z kawałka folii PVC 0.5 mm i kleju i po kłopotach.

Ja natomiast mam swój sklep. Od razu mówię że nie mam żadnej kasy z reklamowanie go.
Po prostu solidna firma, z którą współpracuję od kilku lat kupując u nich potrzebne rzeczy do oczka.
Tutaj
Masz jego adres. Cena folii 0.6 mm to ok 11,00zł za/m2 i ma gwarancję producenta na wpływ warunków atmosferycznych (mróz, promieniowanie UV, itp).

A wysyłacie produkty????
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-01, 16:10   

Firmy Hydroogród nielubię z prostej przyczyny. To złodzieje.
Bez pytania i mojej zgody umieścili na swojej stronie fotografie mojego autorstwa.
Fotografie zostały bezczelnie przerobione i nie ma żadnej wzmianki o autorze, Choć na stronie, z której je ukradli jest wyraźna informacja o prawach autorskich.
Myślę że poważna firma by sobie nie pozwoliła na coś takiego.
Złodziejstwa nie lubię i Hydroogrodu nie polecam. :peace:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-01, 16:48   

AurorA napisał/a:
Firmy Hydroogród nielubię z prostej przyczyny. To złodzieje.
Bez pytania i mojej zgody umieścili na swojej stronie fotografie mojego autorstwa.
Fotografie zostały bezczelnie przerobione i nie ma żadnej wzmianki o autorze, Choć na stronie, z której je ukradli jest wyraźna informacja o prawach autorskich.
Myślę że poważna firma by sobie nie pozwoliła na coś takiego.
Złodziejstwa nie lubię i Hydroogrodu nie polecam. :peace:

Upomniałeś się o to??? Ja miałem takie przypadki na alledrogo z telefonami. Wystawiam swoje real foto a na innej aukcji takie samo, stan tela opisany taki jak mój, a tu cena 50zł tańsza (tylko że ja dawałem pamięć 512MB a ten ktoś nie). Napisałem na aukcji że zdjęcia zostały skopiowane, a jak napisałem do faceta co fotki skopiował to nic, zero kontaktu. No ale mówi sie trudno :x :x :x . Ale w końcu to nie mała firma więc nawet fotek nie dadzą sobie rady zrobić...
 
 
 
Gość

Wysłany: 2006-02-01, 17:29   

Witam

Paweł napisał :
Cytat:
załatałem za pomocą łatki zrobionej z kawałka folii PVC 0.5 mm i kleju i po kłopotach.


Na rynku jest spory wybór kleju do folii, ale niestety często jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Napisz jakiego Ty użyłeś - o ile się sprawdził i warto go polecić.

BOLEK
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-01, 17:33   

Najlepiej dziure zabetonować. Ja tak raz zrobiłem i trzymało 2 lata. Później powiększałem oczko i stara folia poszła, ale jestem pewien że jeszcze jeden sezon by lekko :) wytrzymał. :) :)
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
mirek21 
Początkujący



Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 30
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: 2006-02-01, 21:11   

Betonować to chyba leka przesada, raczej bym użył silikonu;co nie??
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-01, 21:41   

Ja betonowałem i było OK. Opuszczasz poziom wody 5cm niżej dziury, nakładasz lekko kielnią betonu i czekasz ok tygodnia. Wytrzymuje pare lat :D :D
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-02, 00:27   

Anonymous napisał/a:
Na rynku jest spory wybór kleju do folii, ale niestety często jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Napisz jakiego Ty użyłeś - o ile się sprawdził i warto go polecić.


Witam,
To przezroczysty klej poliuretanowy. W moim przypadku nazwa handlowa to.....Klej szewski.
Miejsca klejenia trzeba zmyć acetonem odczekać 10 min i nanieść na obie klejone powierzchnie klej i ponownie odczekać aż klej zmieni barwę na mleczną, mocno docisnąć na 3 min, pełna wytrzymałość po 24 godz.

klej_poliuretanowy.jpg
Tak wygląda tubka po nim
Plik ściągnięto 63091 raz(y) 19,42 KB

_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
Ostatnio zmieniony przez Pawel Woynowski 2011-04-26, 15:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny