wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
basen z siatkobetonu
Autor Wiadomość
rolandgłogów 
Nowy


Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Głogów dolnysląsk
Wysłany: 2011-02-21, 11:26   basen z siatkobetonu

Witam znalazłem to forum przypadkowo ale juz widzę że dobrze trafiłem na jesień kupiłem działkę ogrodowa i chcę tam zrobic kaskade z małym oczkiem wodnym poczatkowo miała być folia ale zrobie z siatkobetonu ( napewno pochwale sie jak już zrobie) ale wracajac do tematu chcę zrobic mały basen wpuszczony w glebe coś w rodzaju jakuzzi dla 4-6 osób (owal o wymiarach około 2na4m ) myslałem nad wykożystaniem siatkobetonu ale chciałbym żeby powierzchnia była gładka a niewiem czy po betonowaniu takowa będzie chciałbym abyście podpowiedzieli mi co jak mam zrobić żeby to miało ręce i nogi
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-21, 11:41   

Witaj ziomalu mojego męża ;)
Czyli rozumiem, że tylko i wyłącznie rekraacyjne walory oczka. Nie znam się na siatkobetonie, ale wiem, że nasz kolega Bajbas ma taki zbiorniczek wodny do roślinek i do moczenia ;) ...może on Ci podpowie jak to wygląda.
W naszej galerii jest oczko Bajbasowe i myślę, że mógłbyś coś tam podpatrzeć.. zaraz znajdę .
ot i proszę.. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=938
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
rolandgłogów 
Nowy


Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Głogów dolnysląsk
Wysłany: 2011-02-21, 13:15   

Walory rekreacyjno-wypoczynkowo-relaksująco-wodne w basenie a oczko wodne z roślinnościa na drugim końcu działki przy wieżbie płaczącej ma około 30lat ( w planach żywa altana) a obok niej bajorko z kaskadą roślinnościa i rybkami tylko kiedy ja to wszystko zrobie :? chc :? chc :? iało by sie wszystko naraz
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-02-21, 18:33   

rolandgłogów napisał/a:
chciałbym żeby powierzchnia była gładka a niewiem czy po betonowaniu takowa będzie chciałbym abyście podpowiedzieli mi co jak mam zrobić żeby to miało ręce i nogi


po zrobieniu pomaluj żywicą dwu składnikową- możesz nawet kolorek błękitny strzelić jako warstwa wykańczająca.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
rolandgłogów 
Nowy


Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Głogów dolnysląsk
Wysłany: 2011-02-22, 14:45   

Cytat:
rolandgłogów napisał/a:
chciałbym żeby powierzchnia była gładka a niewiem czy po betonowaniu takowa będzie chciałbym abyście podpowiedzieli mi co jak mam zrobić żeby to miało ręce i nogi


po zrobieniu pomaluj żywicą dwu składnikową- możesz nawet kolorek błękitny strzelić jako warstwa wykańczająca.
_________________

też nad tym się zastanawiałem ale jak już mialbym tak robić to niewiem czy nielepiej odrazu robic z żywicy i maty szklanej bez betonu koszt żywicy to 250zł za 25kg plus mata 8zł kg tylko niewiem ile ten kg ma wymiar no i czy lepsze rozwiązanie to od siatkobetonu czy nie
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-22, 16:31   

rolandgłogów napisał/a:
niewiem czy nielepiej odrazu robic z żywicy i maty szklanej bez betonu koszt żywicy to 250zł za 25kg plus mata 8zł kg tylko niewiem ile ten kg ma wymiar no i czy lepsze rozwiązanie to od siatkobetonu czy nie

wow z taka wiedzą to Ty lepiej jeszcze nic nie rób. Po pierwsze mata. Nie wiem czy wiesz, ale mata to są losowo porzucane włókna szklane (tym się różni od tkaniny, która ma przeplot jak normalna tkanina). I jeśli nie chcesz by Ci później w tym ...cuzi w de wchodziły to musi być po wierzchu pociągnięta warstwą żywicy z pigmentem. Czyli od malowanie nie uciekniesz. Po drugie - mata ma gramaturę np. 400 lub 600 g/m2. No i Ci wyjdzie ile masz metrów z tego kilograma. Po trzecie, beton można tak zatrzeć, że będzie bardzo gładki i jak pupy kąpiące się nie będą nadmiernie delikatne to nawet nie trzeba go malować. Zresztą poślizg szybko nadadzą glony :-) no chyba że będziesz chemię to wody walił. U mnie to problem by zbyt ślisko nie było, dlatego stopnie są wysypywane piaskiem, ale u mnie kąpiemy się razem z rybami, więc chemii sypać nie mogę.
Słusznych decyzji :) Bajbas
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-02-22, 19:48   

AurorA napisał/a:
rolandgłogów napisał/a:
chciałbym żeby powierzchnia była gładka a niewiem czy po betonowaniu takowa będzie chciałbym abyście podpowiedzieli mi co jak mam zrobić żeby to miało ręce i nogi


po zrobieniu pomaluj żywicą dwu składnikową- możesz nawet kolorek błękitny strzelić jako warstwa wykańczająca.



Przykład betonowej wylewki z powtykanymi kamykami , zalanej żywicą epoksydową.
NAturalnie żywica ma słomkowy kolor, chciałam uzyskać pastelowy turkus i chlapnęłam 5 kropelek niebieskiego barwnika. JAk widać przynajmniej o 4 przesadziłam , bo wyszedł za bardzo zielony. W taki sposób mam glony również pod prysznicem ;) . Specjalnie zmoczyłam zebyś widział jaki efekt będzie w oczku , na sucho jest bardziej w turkus. Ale ani oczko ani prysznic uchy nie jest ;)
JAk będziesz czujny z tym niebieskim barwnikiem i dasz go w proporcjach mniej to wyjdzie fajny naturalny kolorek.

_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
rolandgłogów 
Nowy


Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Głogów dolnysląsk
Wysłany: 2011-02-23, 15:27   

Bajbas napisał/a:
rolandgłogów napisał/a:
niewiem czy nielepiej odrazu robic z żywicy i maty szklanej bez betonu koszt żywicy to 250zł za 25kg plus mata 8zł kg tylko niewiem ile ten kg ma wymiar no i czy lepsze rozwiązanie to od siatkobetonu czy nie

wow z taka wiedzą to Ty lepiej jeszcze nic nie rób. Po pierwsze mata. Nie wiem czy wiesz, ale mata to są losowo porzucane włókna szklane (tym się różni od tkaniny, która ma przeplot jak normalna tkanina). I jeśli nie chcesz by Ci później w tym ...cuzi w de wchodziły to musi być po wierzchu pociągnięta warstwą żywicy z pigmentem. Czyli od malowanie nie uciekniesz. Po drugie - mata ma gramaturę np. 400 lub 600 g/m2. No i Ci wyjdzie ile masz metrów z tego kilograma. Po trzecie, beton można tak zatrzeć, że będzie bardzo gładki i jak pupy kąpiące się nie będą nadmiernie delikatne to nawet nie trzeba go malować. Zresztą poślizg szybko nadadzą glony no chyba że będziesz chemię to wody walił. U mnie to problem by zbyt ślisko nie było, dlatego stopnie są wysypywane piaskiem, ale u mnie kąpiemy się razem z rybami, więc chemii sypać nie mogę.
Słusznych decyzji Bajbas

to że mate trzeba zanużyć w żywicy to wiem ( pracowałem kiedyś jako lamintator - teoretycznie bo praktycznie to z miotłą ganiałem ale młody ma zawsze prze....e pużniej zmieniłem prace) ale coś tam podpatrzyłem i wiem mniejwięcej co z czym sie je tylko zastanawiam sie co bedzie lepsze i tańsze siatkobeton czy żywiczny odlew
co do hemi to chcąc sie tam pluskać bez wiekszego strachu o zdrowie to musze ją zastosować tak samo jak filtry
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2011-02-23, 17:37   

witam
To jest temat ,którymi ja powinienem się bardziej zainteresować ....
od razu mam pytanie do fachowca :!: czy taki basen :oops: uda się połączyć z żywicą a potem żywice z folią z obecnego oczka (czarna gruba typowa do oczka)

jak się zachowuje żywica w zimie a jak siatko beton (na mrozach ) co leprze :?: ,mieszkam na południu Polski w górach !!!!!!!!
wstępny projekt

nie wiem dla czego nie mogę wejść w galerie Bajbasa ? Tylko ja czy inni też ?
morze jest jakiś bezpośredni link nie przez fotosik do Bajbasa
_________________
GÓRAL
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-23, 18:11   

Cześć
Z folia nie połączysz żywicy. W sensie klejenia. Coś mi się zdaje, że chcesz przekombinować. Co do trwałości. Mróz nie ma tu nic do rzeczy. Tzn. ma jeśli kiepsko wykonasz prace. Zarówno beton jak i laminat nie powinny brać wody. Wbrew temu co wielu sądzi laminat też może brać wodę. Jedno i drugie trzeba dobrze zrobić. Dobrze czyli nie tak:
rolandgłogów napisał/a:
to że mate trzeba zanużyć w żywicy to wiem

to metoda, której osobiście nie polecałbym. Ale wiem, że wielu tak "rzeźbi". Matę się rozkłada w formie, a następnie maluje, jednocześnie wciskając w to co jest już pod nią. Tak z grubsza. Jak najmniej żywicy, jak najwięcej szkła, niedopuszczalne powietrze.

W necie znajdziecie co trzeba, chcecie robić dobrze szukajcie porad szkutniczych, w tej branży nie można chłamu robić, bo to może się źle skończyć.

Pozdr, Bajbas

PS.
PIOTR.P napisał/a:
nie wiem dla czego nie mogę wejść w galerie Bajbasa

przepraszam, ale wygasły mi zdjęcia na fotosiku, a ja nie mam czasu wstawiać nowych, zresztą musiałby to zrobić admin, bo teraz nie mogę ich edytować.
 
 
Agga 
Uczestnik


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-02-23, 21:57   

Cześć
jeśli basen ma być typowo rekreacyjny to chyba siatkobeton będzie bezpieczniejszy , choćbys skakał na główkę to nie zniszczysz :-D
no i podstawa dobry filtr i chemia ( niestety) inaczej woda będzie po dwóch dniach zielona.
Latem rozstawiam taki basen rozporowy ok 5m3 i wystarczy kilka dni zaniedbać i zielona zupa gotowa :x
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-27, 21:25   

Agga napisał/a:
Cześć
jeśli basen ma być typowo rekreacyjny to chyba siatkobeton będzie bezpieczniejszy , choćbys skakał na główkę to nie zniszczysz :-D

Główki czy basenu ? :hehe:

Proponował bym raczej mały staw ... kąpielowy np. coś takiego:



Gdzie za czystość wody odpowiadają rośliny poza strefą rekreacyjną (ta na pierwszym planie). Zero chemii, kąpiel jak w czystym jeziorze. Jeśli staw ma być bez ryb to nie potrzebne są żadne ustrojstwa techniczne filtrujące wodę poza pompą zapewniającą obieg wody między strefami (regeneracyjną, tą z roślinami, a rekreacyjną tą do kąpieli)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
rolandgłogów 
Nowy


Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Głogów dolnysląsk
Wysłany: 2011-02-28, 13:19   

fajnie było by zrobić taki staw ale mam zamało miejsca dlatego chce zobić taki basenik a oczko wodne w rugiej części działki koło altany i tam będzie kaskada i rybki
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-01, 00:55   

W takim razie można zrobić coś mniejszego np. z laminatu,



i połączyć to strumieniem obsadzonym roślinami i meandrującym po ogrodzie do miejsca gdzie będzie oczko z rybami i kaskadą. Nawet ciekawy kompozycyjnie mógłby być ten układ.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
rolandgłogów 
Nowy


Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Głogów dolnysląsk
Wysłany: 2011-03-01, 18:26   

powiem szczerze że tez o czymś takim myślałem tylko że ten strumień musiałby przepływać koło starej wieżby płaczącej a właściwie między nia a ogrodzeniem a tam jest może z 1,5 metra szerokości i boje się o korzenie ale może ten pomysł da rade :good: a jakie rośliny musiałbym tam zasiedlić żeby woda nadawała się do kompieli i ewentualnego "spożycia" łyknięcia (mam male dziecko i wiadomo że małe dzieci mają takie "dziwne pomysły")
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny