wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-02-19, 13:39
Roślina której nie polecam lub bardzo polecam początkującym
Autor Wiadomość
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2009-02-19, 18:36   

Cytat:
odnośnie Alby to tą akurat wszystkim odradzam moim zdaniem to najgorszy grzybień z jakim się spotkałem

Pewnie i masz rację.Jest tylko jedno ale.Ta Lilia była pierwszą lilią którą maiłem,a było to ponad 15 lat temu i jakoś mam do niej sentyment.Czasami warto zachować coś co przypomina dawne czasy.
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-19, 19:54   

AurorA napisał/a:
odnośnie Alby to tą akurat wszystkim odradzam moim zdaniem to najgorszy grzybień z jakim się spotkałem. Wycofałem go zresztą z oferty podobnie jak grążele które też wszystkim odradzam - przy takiej ilości wspaniałych odmian szkoda miejsca na taki badziew.

a ja właśnie je sobie chwalę. Myślę o grążelach i zdecydowanie polecam tym, którzy nie chcą się chrzanić i biegać z doniczkami z płycizny na głęboką, do piwnicy itd. Właśnie siedzi w lodzie, a wiosną puści piękne liście i jak dla mnie wystarczy. Podobny numer zrobię z Albą.
Kwiaty fajna rzecz, ale jak dla mnie niekonieczna.

A kaczeńce, owszem super, ale mają skłonność do mączniaka. U mnie cała okolica "zamączniakowana". Kaczeniec musi mieć pełne słońce. A ja właśnie go chyba wywalę i zrobię miejsce na Albę :P
Co kraj to obyczaj, co oczko to....
:piwko: Bajbas
PS. Serio, kaczeniec stoi na kamieniach by się nie przytopił. Albę chcę wsadzić na głębokości dosłownie 20 cm. urośnie to urośnie, jak nie trudno.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2009-02-19, 20:18   

Nieśmiało również dodam że mam grążela w oczku i wydaje mi się że jest ciakawą roślinką zwłaszcza że nie ma z nim żadnego problemu zwłaszcza dla początkujących
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-02-19, 21:42   

Też mam grążela , mnie akurat podoba się u niego to co innych drażni, czyli liście sałatowe :P szczególnie wczesną wiosną jak jeszcze inne rośliny się nie zebrały jest jakiś zielony akcent w oczku :) Mam też Albe ( chyba :???: ) bo faktycznie słabo kwitnie :P Generalnie powiem tak że do mniejszych oczek można znaleźć ładniejsze "szlachetniejsze" i bardziej kwitnące odmiany ale w większych oczkach zdecydowanie polecam wprowadzanie naturalnych polskich gatunków
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2009-02-19, 22:11   

Zakładający oczka na początku lat 90tych nie mieli możliwości kupowania Lilii wodnych,a jeżeli były,to drogie i był slaby wybór.Grążel i Alba będą zawsze w moim oczku.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-02-20, 00:37   

Ja grążela nie lubię za to że właśnie z nim miałem najwięcej kłopotów jest wyjątkowo podatny na szkodniki i choroby. Zdrowy grążel spotykam naprawdę rzadko.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-20, 10:03   

AurorA napisał/a:
Ja grążela nie lubię za to że właśnie z nim miałem najwięcej kłopotów jest wyjątkowo podatny na szkodniki i choroby. Zdrowy grążel spotykam naprawdę rzadko.

niesamowite :-o U mnie zero problemów, właśnie za to go cenię. Piękne zdrowe liście, piękne owoce (zawsze zostawiam), kwiaty wielce oryginalne, niezbyt dużo rzędu kilku w roku. Liści sałatowych prawie nie widzę, bo od razu zakrywa wodę. Rośnie w lekkim cieniu na głębokości 30 cm.
Zapraszam do mnie na lustrację!
:piwko: Bajbas
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-02-20, 13:01   

Też mam albę , jak na razie miała tylko jeden kwiat ale jest młoda więc w tym roku liczę na więcej :-D grążele mam dwa jeden w oku a drugi w oczku filtrze --żadnych problemów z nimi nie ma
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-02-20, 13:28   

Ja mam Albę już trzeci rok i nie mogę narzekac ,kwitnie .
W 2008 r miałem sześc kwiatów była dwu letnia.

poz Leszek
--------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2009-02-20, 18:08   

Cytat:
polecam każdemu i na pewno będzie zadowolony: kosaciec żółty, przęstka pospolita, kaczeniec


Do tej opcji dorzuciłbym tatarak,wraz z kosaćcem wsadzone do wody mają rosnąć bez gadania ;) ,roślinki pożyteczne, twarde i łatwe w uprawie
Przetacznika bobowniczka można też mieć na oku

Cytat:
nie polecam: kropidło jawajskie flamingo, trzcina pospolita, pałka wąskolistna

Tu bym jeszcze zaproponował manne mielec :) ,choć kropidło nie jest takie złe ,fakt ucieka wszędzie nawet na drzewa ;)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-02-20, 18:14   

Ernest napisał/a:
nie polecam: kropidło jawajskie flamingo, trzcina pospolita, pałka wąskolistna

Tu bym jeszcze zaproponował manne mielec
Ja mam i mnie się bardzo podoba :P tylko jeden warunek musi to być odmiana "Variegata :D
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-02-20, 20:33   

W wodzie lepiej sprawuje się czysty gatunek. W ostatnim sezonie posadziłem trochę Variegaty na zwykłej suchej rabacie i byłem mocno zaskoczony bardzo ekspansywnym wzrostem.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-05, 11:23   

Na podstawie wypowiedzi oczkomaniaków w temacie „Rośliny wodne - top 10” podjąłem się próby wygenerowania uniwersalnego zestawu roślin do oczka wodnego. O zakwalifikowaniu się roślinki do uniwersalnego zestawu zadecydowała liczba oczkomaniaków, którzy wymienili ją w swoim ulubionym zestawie. Oto i zestaw uniwersalny:

1. Lilie 13 osób;
2. pałki 11osób;
3. Przęstka pospolita 9 osób;
4. Kosasiec 6 osób;
5. Tatarak 6 osób;
6. Żabieńce 6 osób;
7. Bobrek trójlistkowy 5 osób;
8. Rogatek 5 osób;
9. Strzałka wodna. 5 osób;
10. Wywłócznik 5 osób;
11. Kaczeniec 4 osóby;
12. Mięta wodna 4 osoby;
13. Pontederia 4 osoby;
14. Czermień błotna 3 osoby;
15. Osoka aloesowata 3 osoby;
16. Rdestnice 3 osoby;
17. Jaskier wodny 2 osoby;
18. Krwawnica pospolita 2 osoby;
19. tojeść rozesłana 2 osoby;
20. Żabiściek pływający 2 osoby;

:yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-20, 17:39   

Witam, Większość z Was pisze tu by wypowiadać się jaśniej, dla początkujących, np takich jak ja, bo takim się czuję, zastanawiam się czy, może w w temacie „Rośliny wodne - top 10”, lub tu nie rozwinąć tematu i nie dodać paru słów o danych roślinach czyli piszemy jedna pod drugą rośliny ale, każdą z nich w dwóch słowach opisujemy jak sadzić itd itp.
To tylko taka propozycja ale może warta przemyślenia? wyglądało by to tak (nie znam się więc piszę przykładowo!!!
1) Lilia - sadzić w koszu (można na bezpośrednio na folij) najlepiej w marcu, na głębokości 50 cm. Nadaje się do oczka od - do (wielkość, małe duże)
2) Pałki - Sadzić ................ itd itp
3)
4)

No nie ukrywam że gdybym zobaczył coś takiego to na wiosnę moje oczko było by super!!

Na koniec 3 słowa uzasadniające wybór właśnie tej 10 roślin ???

Pewno zaraz przeczytam, że książka i na forum jest, ale książki raczej nie dorwę w swoje ręce :(( a aż takich informacji w jednym miejscu o konkretnej roślinie nie znalazłem nigdzie (a żeby w przejrzysty sposób ho ho)

No to tyle pozdrowionka.
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-20, 18:13   

Tomalski napisał/a:
emacie „Rośliny wodne - top 10”, lub tu nie rozwinąć tematu i nie dodać paru słów o danych roślinach czyli piszemy jedna pod drugą rośliny ale, każdą z nich w dwóch słowach opisujemy jak sadzić itd itp.
To tylko taka propozycja ale może warta przemyślenia? wyglądało by to tak (nie znam się więc piszę przykładowo!!!
1) Lilia - sadzić w koszu (można na bezpośrednio na folij) najlepiej w marcu, na głębokości 50 cm. Nadaje się do oczka od - do (wielkość, małe duże)
2) Pałki - Sadzić ................ itd itp
3)
4)

Tomalski - Twoja propozycja ma już swoje miejsce, ja wiem, zaraz mi napiszesz, ze nie mogłeś znaleźć, albo wcale tego nie ma.. a ja Ci od razu odpowiem, że ja znalazłam. Całą poprzednia zimę poświęciłam na lekturę forum można by rzec od deski do deski. Rozumiem, że nie każdy ma możliwość, ale wierz mi, że tu to jest napisane. Mało tego przeglądając galerię innych osób mnóstwo można doczytać.
Po za tym nikt Ci nie zabroni sadzić pałki luzem - nawet jeśli większość trzyma ją w koszu.
Powiem Ci tak - masz oczkomaniakowe zapędy - dasz sobie radę, nawet metodą prób i błędów ;)
Ja trzymam kciuki :)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny