wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SPOSOBY NA KRETY
Autor Wiadomość
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-01, 09:13   SPOSOBY NA KRETY

Na kretach ktore u mnie ostatnimi czasy szalaly ile mogly i mialem kilkanascie wyzyn na trawniku znalazlem super sposob (zadne chemikalia odstraszajace nie pomogly), jak nasypalem do dziury albo rozsypalem obok to wylazil ze smiechem pol metra dalej, to zrobilem im niezly cyrk i mam swiety spokoj od tego czasu, wystarczy troche karbidu wsypac glebiej do kilku norek w pewnym okregu tutaj gdzie kret kopie zeby "skazic smrodem" caly ten teren, wrzucamy kawalki karbidu , zalewamy woda , robi sie pufff i zakrywamy darnia :) . Moze nie jest to humanitarne ale chemia takze nie nalezy do najzdrowszych, efekt; krety sie wyprowadzily, dodatkowo ze 2 brzeczyki dla pewnosci i mam swiety spokoj :) .
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-07-03, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-02, 03:26   

Michał napisał/a:
Na kretach ktore u mnie ostatnimi czasy szalaly ile mogly i mialem kilkanascie wyzyn na trawniku znalazlem super sposob (zadne chemikalia odstraszajace nie pomogly), jak nasypalem do dziury albo rozsypalem obok to wylazil ze smiechem pol metra dalej, to zrobilem im niezly cyrk i mam swiety spokoj od tego czasu, wystarczy troche karbidu wsypac glebiej do kilku norek w pewnym okregu tutaj gdzie kret kopie zeby "skazic smrodem" caly ten teren, wrzucamy kawalki karbidu , zalewamy woda , robi sie pufff i zakrywamy darnia :) . Moze nie jest to humanitarne ale chemia takze nie nalezy do najzdrowszych, efekt; krety sie wyprowadzily, dodatkowo ze 2 brzeczyki dla pewnosci i mam swiety spokoj :) .


A jak dawno temu zastosowałeś ten karbid?
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-02, 09:22   

Paweł napisał/a:


A jak dawno temu zastosowałeś ten karbid?


czerwiec zeszly rok i mialem potem spokoj, zobaczymy co bedzie na wiosne, jak wroca to bede probowal jeszcze raz, zreszta i tak pozatym profilaktycznie zaloze brzeczyki.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-03, 02:30   

Michał napisał/a:
czerwiec zeszly rok i mialem potem spokoj, zobaczymy co bedzie na wiosne, jak wroca to bede probowal jeszcze raz, zreszta i tak pozatym profilaktycznie zaloze brzeczyki.


O to ze wrócą, to jestem jakoś dziwnie spokojny. Deszcze, topniejący snieg wypłuczą z ziemi zapach karbidu. Co zaś do brzęczyków.....Na forum ogrodniczym, co roku wiosną, aż do znudzenia, ludziska pytają sie jak walczyć z kretami. AurorA wie coś na ten temat i zna tę jedyną medodę na kreta, tę z piwem. :)
Wierz mi nie ma nie żadnej skutecznej metody. Czym lepiej utrzymany ogród i ziemia lepiej uprawiana, to krety ciągną tam, jak ćmy do światla. Zwróć uwagę, że na nieużytkach nie ma kretów, bo tam nie ma w ziemi jedzonka dla kretów. Dżdżownice, larwy, poczwarki toż to same smakołyki dla kreta, żyjące jedynie w dobrze utrzymanej glebie, bo i one tam mają jedzonka w bród.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-03, 09:35   

Pawle , hehe a co to za sposob :)
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-03, 13:01   

Zobacz na to http://alledrogo.pl/item882...dstraszacz.html
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Gość

Wysłany: 2006-03-03, 13:30   

a uzywales juz sam tego urzadzenia?
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-03, 15:45   

Michał napisał/a:
Pawle , hehe a co to za sposob :)


Bardzo prosty i z tego co mówono na tym ogrodniczym forum najlepszy.
Bierzesz leżaczek, czteropak ulubionego przez Ciebie, schłodzonego piwka, rozkładasz leżaczek w pobliżu świeżego kopca kreta, najlepiej jak rozłozysz w cieniu jakiegoś drzewka. Zalegasz na leżaczku, otwierasz i pijesz piwko i oczywiście jesteś wściekły na tego kreta który wykopał tę górkę, na ślicznym trawniku. Przy otwieraniu trzeciego piwka juz powoli zaczynasz lubić to sympatyczne, miłe w dotyku i pomocne w zwalczaniu larw i poczwarek, niszczących Ci korzenie ulubionych roslinek. A, już całkiem go lubisz za to, że pozwilił ci miło spędzić te ostatnie dwie godziny. Bo to on, spowodował to, że miałeś kilka chwil wolnego czasu i za to go właśnie lubisz i dochodzisz do wniosku, że trzeba będzie to częściej powtarzać. Najlepiej nie samotnie.

I, to jest chyba, jedyny sposób na krety w ogrodzie, a co najważniejsze, humanitarny i ekologiczny. :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-03, 15:48   

hehe ,podobnie myslalem ale czasami wychodizlem z siebie jak na trawniku z rana 7 kopczykow :(
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-03, 15:54   

Michał napisał/a:
hehe ,podobnie myslalem ale czasami wychodizlem z siebie jak na trawniku z rana 7 kopczykow :(


A zastosowałeś ten sposób :?:
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-03, 16:01   

JacekN8 napisał/a:
Zobacz na to http://alledrogo.pl/item882...dstraszacz.html


Jacku, to naciaganie łatwowiernych klientów. Takie urządzenia mają swój zasięg działania i potrzeba by kilkudziesięciu w ogrodzie żeby miały osiagnąc skutek, jesli wogóle coś osiągną.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-03, 16:02   

JacekN8 napisał/a:
Zobacz na to http://alledrogo.pl/item882...dstraszacz.html


Jacku, to naciaganie łatwowiernych klientów. Takie urządzenia mają swój zasięg działania i potrzeba by kilkudziesięciu w ogrodzie żeby miały osiagnąc skutek, jesli wogóle coś osiągną.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-04, 08:25   

Paweł, zgadzam się, ale podałem linka w razie czego :)
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-03-05, 09:18   

Słuchałem kiedyś opowieści naukowca nt. badań nad kretami.Otóż mówił on, że krety to indywidualiści, na podstawie badań środków przeciw kretom stwierdzono, że ten sam środek jednego kreta odstrasza, a innego przyciąga. Mój sposób to - odpowiednia pora dnia, łopata i cierpliwość. Piwko po skutecznym polowaniu. Ale w tym roku spróbuję z karbidem, brakuje mi już tej ostatniej niezbędnej cechy do polowania-cirpliwości.
Pozdrawiam. andrzej
 
 
Michał1 
Bywalec



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 169
Skąd: Rotterdam/Lublin
Wysłany: 2006-03-05, 12:13   

Jak ja się cieszę że nie mam tych problemów :) U mnie nawet glisty nie ma, sam piach.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny