wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie do budowy stawu rybnego
Autor Wiadomość
ZbigniewPGR 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-08-07, 11:00   Dofinansowanie do budowy stawu rybnego

Witam, znam całą procedurę formalno-prawna z budową stawu. Chcę wykopać staw własna, skromną koparką. Staw ma być albo 10 arów albo 0,5 ha. Po rozmowie z projektantem meliorantem doradził mi ze przy moim ukształtowaniu i wielkości terenu (jest gdzie ziemię z wykopu rozprowadzić) kopać większy staw. Słyszałem również, że właśnie na staw o pow. 0,5 ha jest dofinansowanie.

Czy ktoś z forumowiczów korzystał tutaj z jakiegoś dofinansowania do takiej inwestycji?
Prosiłbym o pomocne informacje w tej kwestii skąd można pozyskać fundusze lub dofinansowanie na ten cel :)
 
 
4100sqm 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 20
Skąd: 100lica/Oleśnica
Wysłany: 2010-08-10, 11:42   Dofinansowanie do budowy stawu rybnego

Witam,

W tym linku masz pokrótce opisane, gdzie szukać pełnej informacji na temat możliwości dofinansowania budowy stawu hodowlanego. Radziłbym jednak poszukać też informacji na temat, jakie warunki trzeba spełnić, aby prowadzić gospodarstwo rybackie. Ja mój stawik 0,41ha tylko remontowałem (była sucha niecka w ziemi) i odpuściłem sobie dofinansowanie ze względu na procedury i wymagania - głównie kierownik robót i odbiór budowlany. Tak więc mam staw hodowlany, który służy mi tylko w celach rekreacyjnych. Bez zgłaszania hodowli, weterynarza, powiatu, sanepidu i czego tam jeszcze wymagają. Tutaj również znajdziesz trochę informacji o niezbędnych papierach. Reasumując moja sugestia jest taka, abyś dokładnie sobie podliczył, czy dofinansowanie będzie Ci się opłacać - nie zwracając z okładem otrzymanych pieniążków w przyszłości.
Powodzenia w przekopywaniu się przez procedury i przy budowie stawu.
Pozdrawiam,
Maciej
_________________
Oczko 4100m2/8000m3
 
 
ZbigniewPGR 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-08-21, 08:43   

Dziękuję 4100sqm. a Ty swój staw kopałeś wynajętą koparką ? i ile wyszedl cie 1m3? Tylko, że to jest pomoc z programu ARiMR z PROWu a mnie bardziej interesuje czy jest jakieś dofinansowanie z innych instytucji np Melioracje.
 
 
4100sqm 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 20
Skąd: 100lica/Oleśnica
Wysłany: 2010-10-14, 08:12   

Witam,
Troszkę mnie nie było, ale mam nadzieję, że nie za późno na odpowiedź. Mój stawik ma około 4100m2, pogłębiałem go 1-1,5m. Razem wyszło jakieś 4500m3 - całość rozplantowana na wały i podniesienie pozostałej części działki - za wynajętą koparkę zapłaciłem 25000PLN, czyli wyszło około 5,5PLN m3 ziemi z wyrównaniem. Koparka kopała w lato, kiedy poziom wód gruntowych był najniższy - w miarę sucho. Nie chcąc się bawić w jakieś cx3 wynająłem atlas-a 1804LC - poszło szybko i zgrabnie.

Jeżeli chodzi o dofinansowanie z innych źródeł to pogooglaj: dofinansowanie obiektów małej retencji wodnej. Od melioracji nie spodziewałbym się pieniędzy, ponieważ nie mają na bieżącą obsługę cieków wodnych na swoim terenie, a co dopiero prywatnych inwestycji.

Pzdr
Maciej
_________________
Oczko 4100m2/8000m3
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny