wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko z bloczków betonowych i... folii
Autor Wiadomość
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-30, 15:03   

Bajbas napisał/a:
, że ta robota jest podobna do tynkowania

Gwarantuję Wam, że ta dodatkowa warstwa się "odklei - stara ściana i nowa warstwa nie będą monolitem, zawsze powstaną jakieś niespójności: lud zrobi swoje. Troche konsultowałem z kolegami z pracy i potwierdzają moje obiekcje (jesteśmy dużą firmą bud). Ale "wybór należy, Ciapa, do Ciebie"... Powodzenia.
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-10-30, 17:53   

jakja napisał/a:
Gwarantuję Wam, że ta dodatkowa warstwa się "odklei - stara ściana i nowa warstwa nie będą monolitem


To nie przeszkadza, przecież siatkobeton można układać na ziemi i z niczym się nie musi łączyć.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 18:34   

Arek ma racje, to nie ma znaczenia czy się przyklei. Stary basen robi jedynie za formę. Nowa skorupa musi być samonośna. A swoją drogą dziwię się, że ma się odkleić. Dobra szpryca plus dobre wykończenie wieńca i będzie OK. Całość nie do ruszenia. Przecież przez tę nową warstwę nie będzie przechodziła woda (nie powinna! - kwestia dodatków).
Pozdrawiam, Bajbas
PS. Ten oczkowy siatkobeton to może nie high tech, ale trzeba go robić w innym stylu niż styl perelowskiego budowania. Z moich doświadczeń wynika (ale budowała mi ekipa rodzinna), że jak jeden dba o dobrą zaprawę, donosi na miejsce, zbiera resztki, pomaga zacierać to naprawdę przeciętnemu tynkarzowi trudno będzie zepsuć sprawę. Przecież to nie ściany salonu w domu!
 
 
ciapa
Początkujący


Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-11-01, 19:04   

Pomysł Jacka ze skarpami niestety nie komponuje mi się z resztą. Wyglądałoby to dziwnie. Ale dziękuję :)

Pociąga mnie ten siatkobeton. Ale mam pionowe ścianki, a nawet na stronie o oczku z siatkobetonu Aurora pisze, że powinny mieć nachylenie przynajmniej 20 stopni, bo może popękać. Kiedyś na stronie o basenach znalazłem informację, że przy 6 stopniach jest już bezpiecznie, ale to dotyczyło ścian mocno zbrojonych i grubości 15 cm.

Zastanawiam się też, czy musiałbym siatkobetonem pokrywać dno. Jest z mocnego betonu o grubości 10 cm i zbrojonego siatką (taką jaką się daje na wylewki podłogowe). Może by wystarczyło pokryć środkiem uszczelniającym? To by sprawiło, że bardziej realne byłoby zrobienie siatkobetonu w jeden dzień.

I mam jeszcze jedno pytanie do ekspertów :roll: . CR65 to środek na podłoża nieodkształcalne, nieelastyczny. Natomiast CR166 to środek elastyczny, mogący kryć rysy do 0,5 mm. Jak już taki siatkobeton pęknie, to jakie szerokie są szczeliny? Przepraszam,jesli pytanie jest głupie :wink:
_________________
--------------------------------
Pozdrowienia Tadeusz
 
 
ciapa
Początkujący


Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-11-01, 19:13   

Wpadłem na pewien pomysł, ale tak na oko głupi, że aż się boję napisać :oops:

A gdyby tak przykleić do ścian do wysokości zamarzania - tak np ze 30 cm od góry, jakąś elastyczną piankę, czy gąbkę - ale szczelną, by woda się do niej nie dostała. powiedzmy ze 3 cm grubości. W zimie lód miałby miejsce się rozpychać (chyba 6 cm z obu stron by mu starczyło), a w lecie pianka by się z powrotem rozprężyła.

Z góry dziękuję za druzgoczącą krytykę :wink: :wink: :D
_________________
--------------------------------
Pozdrowienia Tadeusz
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-01, 19:59   

Jest to jakieś rozwiązanie , ale musisz ponieś dodatkowe koszty a pewności żadnej, może się okazać żę cały wysiłek na próżno :(
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-01, 19:59   

Ktoś mi mówił że na zimę zatapia pionowo obciążone z jednej strony płyty styropianu abu uzyskać taki efekt jak mówisz.

Co do spadków to u mnie jest prawie pionowo i Huberta też - jakoś trzyma :D ale oczywiście bezpieczniej ze spadkiem. Rysy moga mięć różną grubość, jednak są raczej cienkie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-02, 07:42   

Tam zginął rysunek :( oto on: przekrój dna.
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 16:56   

Tadeusz,
1. dno i tak robisz na końcu. Zostawiasz wywinietą siatke z boków i na końcu (jak już boki mają są gotowe - u mnie 3 warstwy) robisz dno. Dno robiłem też w trzech podejściach. Pierwsza siatka na dno, połączona z siatką z boków i beton. Potem druga tak samo i trzeciego dnia kolejna. U Ciebie chyba by wytarczyłoby mocniej zazbroić przejście ze ściany na dno i dac ze dwie warstwy.
2. U mnie pochyłość była robiona na tzw. oko. Ale z pewnością nie jest to 20 stopni, bliżej 10 i wszystko gra.
3. Te patenty na rozpychanie się lodu, to straszna zabawa co roku. Styropian troche się pokruszy, trzeba go będzie odławiać, chować itd. A może raz a dobrze - pochylić górną część ściany.
Ja mam krótko siatkobeton, ale w rodzinie są już takie klikunastoletnie. NIe ma problemu z pekaniem
Pozdrawiam, JW
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny