wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Staw i Kłusownicy! Co zrobić? Może alarm?
Autor Wiadomość
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-10-18, 13:31   

Może nie drut kolczasty tylko coś w tym rodzaju zdało by egzamin (4 zdjęcie od góry).
http://staw.bieleccy.com.pl/str8_seweryn_2005.html
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-10-18, 15:01   

No tak ale nie ma pewności co tak "osuszyło" staw :???:

Każdy patent dobry na to żeby powstrzymać siatkę. Najgorzej jak prundem przejadą... :lol:

Pozdrawiam

Salmo
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2009-10-18, 18:12   

Jednym ze sposobów jest porozciąganie drutów,niestety samemu też się nie połowi. Ale coś należy wybrać .
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-22, 20:26   

Witam widzę że to stary temat, ale jest sposób, ale dla osób mających na to kasę, gdyż nie jest tani!!
Niestety ja tylko wiem o zarysach tej metody ale jest skuteczna w 100 %!
polega ona na (teraz mogę spalić i będę tworzył)
Wkopaniu w ziemię do okoła posiadłości (oczka) drutu (odpowiedniego) który podłączamy pod centralę gdzieś w domu i kalibrujemy. Ustawić można wszystko , to znaczy , że po terenie który został oznaczony chodzić mogą np, psy , koty, dzieci, itp itd , ale wiem że jest to potwornie drogie, ale i niezawodne, działa to chyba na zasadzie jakichś fal elektromagnetycznych nie wiem do końca.
Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-26, 01:24   

Owszem wiesz że gdzieś dzwonią, tyle tylko że nie wiesz gdzie. Owszem jest taki pastuch, lecz nie dla ludzi, a dla psów i kotów. Poza kablem w ziemi potrzeba jest jeszcze obroża dla psa lub kota i nadajnik, to są koszty ok 1200 zł za zestaw dla jednego psa. Dla drugiego wystarczy nabyć jedynie obrożę za ok 500 zł.
Na ludzi taki zestaw nie działa, z prostego powodu, trudno kłusolowi założyć obrożę ;) Bo to właśnie ona wysyła impulsy które "kopią" nieszkodliwe, jak pies zbliża się do rozłożonego i zakopanego w ogrodzie kabla
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-26, 07:24   

Pawel Woynowski napisał/a:
Owszem wiesz że gdzieś dzwonią, tyle tylko że nie wiesz gdzie. Owszem jest taki pastuch, lecz nie dla ludzi, a dla psów i kotów. Poza kablem w ziemi potrzeba jest jeszcze obroża dla psa lub kota i nadajnik, to są koszty ok 1200 zł za zestaw dla jednego psa. Dla drugiego wystarczy nabyć jedynie obrożę za ok 500 zł.
Na ludzi taki zestaw nie działa, z prostego powodu, trudno kłusolowi założyć obrożę ;) Bo to właśnie ona wysyła impulsy które "kopią" nieszkodliwe, jak pies zbliża się do rozłożonego i zakopanego w ogrodzie kabla


:soczek: Paweł to żeś mi pojechał, ale naprawdę mniej więcej wiem o czym mówię,
bardzo możliwe że istnieje taki "pastuch" ale również system alarmowy, nie podam szczegółów i cen jak Ty bo ich nie znam, ale dowiem się, informację mam od kumpla który siedzi w alarmach zajmuje się tym!
Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-09-26, 09:39   

Wydaje mi się, że Tomalski, może mieć rację. Oczywiście nie chodzi o to żeby intruza porazić dawką prądu ale o uruchomienie np. systemu alarmowego a do tego nie potrzeba obroży. W drogach instalowane są pętle do zliczania przejeżdżających pojazdów. Każdy ruch zmienia charakterystykę pola magnetycznego i stąd już prosta droga do uzyskania impulsu uruchomiającego licznik lub np. alarm. Teraz tylko kwestia czułości urządzenia i dostrojenia do obiektu, który ma być rozpoznany i już. Czyli istnienie takiej instalacji alarmowej jest możliwe.
UWAGA! Moją wiedzę z zakresu fizyki nauczyciele oceniali raczej krytycznie (l.dost.) stąd też, jak napisałem na wstępie, może mi się tylko wydaje :oops:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-26, 16:14   

Aby włączyć taką pętlę o której mówisz musiał by taki człowiek targać ze sobą trochę metalu, a najlepiej toczyć koło samochodowe. To nie ruch włącza te pętle w drogach, a zmiana pola elektromagnetycznego, którą generują metalowa felgi kół samochodu. Wolno jadący rower z metalowymi obręczami kół też może uaktywnić taką pętlę.

Jest sposób, który może można by było przystosować do wykrywania pieszych łażących nad stawem, jest on wykorzystywany do liczenia ruchu pieszego np. w parkach czy na szlakach turystycznych. Są to tzw. Płyty akustyczne, reagujące na zmiany mikro ciśnienia. Umieszcza się je w podłożu i są zupełnie nie widoczne. Kilka takich płyt wokół stawu mogło by sygnalizować o intruzach. Płyty podłączone są do rejestratora który za pomocą modemu GSM może przesyłać dane do komputera.
Tyle tylko, że taka inwestycja może trochę kosztować, niestety. :-(
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-27, 08:12   

Płyta - kolejna rozwiązanie dla mających $$ , natomiast jeżeli chodzi o to co ja napisałem, będę szukał i przede wszystkim jak dopadnę kumpla to się go do pytam, wiem że system jest w 100% nie do obejścia i potwornie drogi!!
Puki co tyle z mojej strony pozdro.
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny