wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Padają ryby i żaby
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-06-10, 23:19   

Dostałem od Huberta :P , ale zdecydowana większość z tych co mam to populacja która wyległa się w moim oczku.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
mariusz84 
Początkujący


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Szemud k. 3miasta
Wysłany: 2010-06-11, 09:11   

Witam ponownie.
Od ostatniego mojego postu o martwej rybce jak na razie więcej żadna nie padła :P co mnie bardzo cieszy.
Nawet woda zaczyna się robić coraz bardziej przejrzysta (kolor żółtawy). Tak więc niebawem będzie kilka fotek moich rybek.
Aurora a jednak też masz rybki z naturalnego zbiornika :D
U siebie jak zakładałem oczko te 6 lat temu to było bardzo ciężko dostać ozdobne ryby jedynie w obi były ale znajomi co kupili 3 razy stamtąd to padały im po roku czasu. W chwili obecnej jest już znacznie lepiej jeśli chodzi o zakup rybek.
 
 
mariusz84 
Początkujący


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Szemud k. 3miasta
Wysłany: 2010-06-13, 09:22   

Witam.
Kilka dni był spokój, żadnej martwej rybki. Dziś za to wyciągnąłem kolejne 2. Orfę pływającą na powierzchni co dziwne grzbietem do góry.. i koi leżącą na dnie oczka. Koi pokryta była grubą warstwą białego śluzu. Teraz to już nie wiem w ogóle co im jest, że tak padają :(

[ Dodano: 2010-06-13, 12:52 ]
przeczytałem opisy wszystkich chorób z http://oczkowodne.net/strony/chorobyryb.php i najbardziej pasuje opis choroby "Pasożytnicze pierwotniaki (Protista)"
Zakupiłem dziś FMC i wlałem do oczka wiec zobaczymy co sie stanie bo i tak już nic innego nie przychodzi mi do głowy.
 
 
niuniek24 
Nowy


Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-14, 11:54   zdychają karpie pomocy??

Witam. Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać może ktoś już się z czymś takim spotkał wiec tak: od czwartku zaczęły wypływać mi na stawie karpie, zdechłe karpie niektóre w takiej białej mazi a nie które normalnie wyglądają, nie wiem co siedzie je bo inna ryba nie zdycha. Zarazie wymieniłem wodę w stawie ale jakoś za bardzo nie pomaga.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2010-06-14, 13:03   

Zdjęcia!! Jedynie możemy przypuszczać co to za choroba.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
mariusz84 
Początkujący


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Szemud k. 3miasta
Wysłany: 2010-06-14, 13:41   

To prawda przydałyby się zdjęcia.
Czy ryby te miały tak jakby obgryzione płetwy ogonowe? Może to ta sama przyczyna co u mnie w oczku bo tez niektóre pokryte były dość gruba białą warstwą śluzu i praktycznie nie miały płetw.
Wczoraj użyłem FMC w oczku i póki co żadna ryba nie wypływa.
Jedną z chorych rybek wcześniej umieściłem w mniejszym zbiorniku i praktycznie w ogóle nie pływała. Wczoraj tą również wrzuciłem do oczka i pod wieczór już było z nią znacznie lepiej bo podchodząc do oczka była płochliwa a dziś zauważyłem ja i całkiem swobodnie sobie pływała. Tak wiec najprawdopodobniej u mnie przyczyną mogły być "Pasożytnicze pierwotniaki (Protista)" http://oczkowodne.net/strony/chorobyryb.php
Ale zobaczymy za parę dni czy coś się zmieniło czy FMC jakoś pomaga czy nie. Puki co to wszystkie ryby się pochowały i mało która się pokazuje jedynie jesiotry swobodnie pływają nic sobie nie robiąc z granatowej wody :P

[ Dodano: 2010-06-14, 17:21 ]
Jedna rzecz mnie jeszcze bardzo ciekawi mianowicie z reguły martwe ryby wypływają na powierzchnię natomiast u mnie większość martwych ryb pozostaje na dnie oczka i dopiero po zmąceniu wody wypływają. Czy to normalne aby ryby pozostawały na dnie?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-06-14, 20:08   

To mogła być przyducha - w tych dniach było naprawdę gorąco- mi też padło parę ryb a nie były chore.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
mariusz84 
Początkujący


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Szemud k. 3miasta
Wysłany: 2010-06-14, 20:49   

Aurora ale jak jest przyducha to rybom raczej nie strzępia się płetwy poza tym jest napowietrzacz jest również potrójna kaskada. Ryby zaczęły padać w dniach kiedy u mnie nie było ciepło tylko pochmurna deszczowa i chłodna pogoda.
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2010-06-14, 22:31   

Przyducha nie występuje wyłącznie jak jest słońce, przy nieustabilizowanej pogodzie i nagłych zmianach ciśnienia też może się to zdarzyć.

Tak mi się wydaje, że mogła to być Ichtiobodoza (ze stronki pod hasłem Kostioza - stara nazwa).

Pozdrawiam

Salmo
 
 
niuniek24 
Nowy


Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-14, 23:28   

Panowie padają tylko karpie ale małe karpie wyłowiłem większego jednego i zrobiłem zdjęcie jakieś otarcia nie wiem co to i łuska już my się ślimaczyć zaczęła
 
 
mariusz84 
Początkujący


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Szemud k. 3miasta
Wysłany: 2010-06-17, 16:42   

Witam.
Po użyciu FMC sprawy w oczku maja się chyba ku lepszemu gdyż jak na razie nie wyciągnąłem żadnej martwej ryby a i widać u pozostałych większą chęć do pływania jedno co mnie jeszcze martwi po przeczytaniu opisów różnych chorób to to że dziś zauważyłem że niektóre ryby zwłaszcza kilka karpi ociera się o łodygi roślin, kamienie na dnie oczka, doniczki i o samo dno (ocierają się bokiem). Niektóre też dziwnie się zachowują tzn miotają się w wodzie tak jakby próbowały coś z siebie zrzucić :?
Zaś u karpia którego mam od zeszłego roku na grzbiecie ma kilka czarnych plam jako swoje ubarwienie 2 z łatek zrobiły się szarawe.
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2010-06-17, 17:33   

Może to jakaś choroba skóry lub na tle nerwowym ;)

Wyłów jakiegoś skubańca bo tak czekając na Godota nic nie pomoże Twoim rybkom.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
mariusz84 
Początkujący


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Szemud k. 3miasta
Wysłany: 2010-06-17, 21:37   

Postaram się jutro wyłowić jakiegoś ale może być ciężko bo skubane strasznie płochliwe się zrobiły. Ewentualnie zrobię filmik z oczka i z zachowania rybek może to też coś pomoże w diagnozie.
 
 
ppp 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 166
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-09-16, 13:20   

mariusz84 napisał/a:

zwłaszcza kilka karpi ociera się o łodygi roślin, kamienie na dnie oczka, doniczki i o samo dno (ocierają się bokiem). Niektóre też dziwnie się zachowują tzn miotają się w wodzie tak jakby próbowały coś z siebie zrzucić :?


Karpie w ten sposób odbywają tarło, a czerwiec to jeszcze pora tarła karpi.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny