wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2010-08-13, 22:14
Kopanie stawu! Doradzcie!!
Autor Wiadomość
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-08-03, 22:01   

No raczej na to wygląda :crazy: JAREK G morze z tym kopaniem to masz racje... Kolega Mariusz Czernicki Mi tu już podsuną rysunek i prawie tak samo wykopie. Troszkę zmienię ten projekt ponieważ dopływu nie będzie ale będe się na tym rysunku wzorował. No ale liczcie się z faktem że szerokość stawu będzie tylko 4-5 m a długość 25m więc wydaje Mi się że i dla was to by nie było takie łatwe... :???:
 
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-08-05, 19:53   

Dziś chodziłem z z kolesiem po polach w wyliczaliśmy działki był on z agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa, zadałem mu pytanie " Czy wykopanie takiego dołu aby z tego zrobić staw ogrodzić i wyglancować potrzeba zgody ?" on odpowiedział " Nie jestem na 100% pewny, ale jeśli Twoi rodzice wypisali ten kawałek działki (Stawu) z tych dotacji które dostajemy od uni za pole, to myślę że nie potrzeba żadnej zgody" a ja mu powiedziałem że Ludzie kąpią doły robią jakiś z tego użytek np smieci zakopują i nikt się ich nie czepia albo piach wydobywają a on "Wiem, Oni mają za to odliczone pieniądze z uni, on Mi powiedział że ktoś z rodziców musi iść do gminy pokazać że ten kawałek chcą wypisać z dotacji i on przyjezdza i wypunktowuje te pole stawu i odlicza od tych dotacji
Jakoś tak była ta rozmowa przeprowadzona :P
 
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-08-05, 20:39   

kendzioR napisał/a:
le będe się na tym rysunku wzorował.

Bierz pod uwagę oscylacje wody, aby po wykopaniu na 1,5 m dajmy na to zimą, w lecie nie zostało ci tylko 20 cm na dnie. Musisz wiedzieć ile pogłębić wykop od najniższego poziomu wody.
Sprawdź w pierwszy rok otworem próbnym, a później kop. Albo kop już teraz kiedy poziom wód gruntowych jest najniższy. Woda sama Ci pokaże.
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-08-06, 13:31   

Ok, mam już wszystko zaplanowane. A co myślicie o tym co powiedział ten koleś z agencji..?, acha i prace ruszają w poniedziałek :crazy:
 
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-08-06, 14:22   

kendzioR napisał/a:
A co myślicie o tym co powiedział ten koleś z agencji..?,

budowa oczek wodnych powyżej 30m2 lustra wody wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, mniejszych zgłoszenia, ze stawami jest jeszcze więcej zachodu więc wg mnie gość żeni głupoty

czytałeś? http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2792
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-08-06, 15:45   

moja siostra kupowała mieszkanie-nie miało balkonu, a ona bardzo chciała-agentka powiedziała jej, że nie ma problemu bo deweloper zrobi balkony....a deweloper orzekł "blondynka kupowała-blondynka sprzedawała"..... tak samo uważam na temat Twojego agenta.Tak duży staw musi mieć pozwolenie.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-08-06, 17:32   

Dotacje z Unii do uprawianego pola a zezwolenie na staw to dwie odrębne sprawy i nie mające ze sobą nic wspólnego
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-08-06, 20:59   

Teraz już wiem wszystko o co w tym chodzi.., dzięki Wam ;) . Staw wykopie raczej bez zezwolenia :-| . Do mnie jakoś to nie dochodzi, że moje pole, a jednak tak na prawdę nie. Zdjęcia porobię w poniedziałek powrzucam i opisze cały dzień jak przebiegły prace oraz konflikty z władzą :x
 
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2010-08-06, 22:02   

kendzioR napisał/a:
Do mnie jakoś to nie dochodzi, że moje pole, a jednak tak na prawdę nie.

Też tak myślę, nigdzie nic nie zgłaszam, moje pole moja woda i koniec
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-08-07, 06:44   

kendzioR napisał/a:
Staw wykopie raczej bez zezwolenia . Do mnie jakoś to nie dochodzi, że moje pole, a jednak tak na prawdę nie. Zdjęcia porobię w poniedziałek powrzucam i opisze cały dzień jak przebiegły prace oraz konflikty z władzą


Mam tylko jedną prośbę , niezależnie czy to będzie za tydzień czy za pół roku -- pochwal się ile kosztuje i jakie są konsekwencje prawne takiej samowoli.Prędzej czy później ktoś się dopatrzy że kiedyś rosła tam marchewka i kapusta a teraz pływają tam ryby.W każdej gminie są mapki na których jest oznaczone co gdzie jest , może masz sąsiadów spoko i nie doniosą ale co zrobisz jak przyjadą geodeci i będą robić jakieś tam pomiary i tu Zonk!!! -- Heniek z tyczką miał stać w kapuście a stoi po pas w wodzie
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-07, 10:13   

ILUSION napisał/a:
kendzioR napisał/a:
Do mnie jakoś to nie dochodzi, że moje pole, a jednak tak na prawdę nie.

Też tak myślę, nigdzie nic nie zgłaszam, moje pole moja woda i koniec


Najogólniej się z Wami zgadzam, ale nie każda woda jest taka sama. Co innego jeśli masz nisko wody gruntowe na działce, a co innego jeśli przepływa przez nią strumień - to tak dla ścisłości. Zależy też, co chce się z tą wodą robić... Wg. mnie w przypadku zwykłych, niepołączonych z żadnym ciekiem wodnym oczek, nie ważne jakiej wielkości i w jakiej technologii wykonywanych, procedura powinna być taka jak dla oczek o pow. do 30 m2.
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-08-07, 10:30   

Woda będzie służyła do podlewania ogródka, a ryby to same przyjdą :-D . Jakbym kopał staw 2x większy to bym zezwolenie prosił a tak to... na sąsiadów nie narzekam.
samuraj napisał/a:
W każdej gminie są mapki na których jest oznaczone co gdzie jest
prawie codziennie na nie patrzę ;)
 
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-08-07, 21:32   

kendzioR napisał/a:
Jakbym kopał staw 2x większy to bym zezwolenie prosił a tak to.

Błedne myślenie
Cytat:
samuraj napisał/a:
W każdej gminie są mapki na których jest oznaczone co gdzie jest
prawie codziennie na nie patrzę ;)

Nie rozumie Cie kendzioR , uwierz- zaprzeczasz sam sobie.
Tym bardziej ze nie jesteśmy już narodem, że wszystko robi się "bo chcę" albo bo" to moje".
Wszystko ustalają prawne przepisy
Próbuj , ale to Ci się nie uda, zawsze życzliwy się znajdzie.
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-08-08, 16:10   

Ja nie ryzykowałabym-późniejsza kara jak sąsiad na którego " nie narzekasz", wkurzy się-jest cholernie dotkliwa-załatwiając wszystko , jak należy-spokojnie śpisz i wiesz, że Twoja praca nie pójdzie na marne. Ludzie są tylko ludźmi-dziś sąsiad jest cacy, a jutro szlag go trafi, że masz tak piękny staw i doniesie gdzie trzeba.A co zrobisz jak za parę lat zmienią Ci się sąsiedzi?- nie wiesz co będzie, a po co marnować własną, ciężką pracę?
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny