wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ozonowanie wody
Autor Wiadomość
bartnoone 
Nowy


Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 6
Wysłany: 2007-10-03, 22:41   Ozonowanie wody

Czesc ,
Zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy lampa UV a ozonatorem do wody.Promienie UV przy odpowiedniej dlugosci rozczepiaja czasteczke tlenu rozpuszczona w wodzie do postaci O3 ozonu i dla tego sterylizowana jest woda ale nie sadze ze UV wybija co kolwiek innego jesli sie myle to prosze o uwagi. Na tomiast chcialem was zapytac czy stosowaliscie ozonatory do akwarium bo widzialem takie i jaki maja wplyw na ryby ,czy ryby moga oddychac O3 rozpuszczonym w wodzie ,czy nalezy tak to zrobic by byla sterylizacja wody w ten sposob przeprowadzona ze w trakcie powrotu do zbiornika, ozon sie rozpada do postaci O2?
Jesli ktos ma doswiadczenia lub wiedze to prosze o informacje.
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2007-10-04, 11:03   

Witam. Ja tez jestem zainteresowany tym tematem. W stolicy na placu grzybowskim jest zainstalowane czasowe oczko wodne z ozonatorem i oświetleniem. Podobno są tam ryby i rośliny. Czy coś wiecie wiece na ten temat?
 
 
bartnoone 
Nowy


Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 6
Wysłany: 2007-10-04, 20:33   

Slyszalem o tym bo jestem raz w miesiacu w warszawie i spie dokladnie na przeciwko tego oczka,mialem tam zajrzec ale czasu nie mialem ostatnio bede tam w czwartek to zobacze i dam znac za dwa tygodnie .Szczerze mowiac myslelm ze mnie zasypiecie informacjami,
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-10-04, 21:44   

krzych0719 napisał/a:
W stolicy na placu grzybowskim jest zainstalowane czasowe oczko wodne z ozonatorem i oświetleniem. Podobno są tam ryby i rośliny. Czy coś wiecie wiece na ten temat?


Ja słyszałem o akcji jak była organizowana - chcieli dostać do Szymona 70 lilii wodnych do tego oczka za słowo dziękuję, ale nie dostali :P

Akcja miała nosić nazwę dotleniacz i oczko miało być otoczone ławeczkami gdzie można sobie usiąść się dotlenić. Ozonowanie nie miało tu nic w spólnego z poprawą stanu wody.
Nie wiem czy oczko jeszcze jest bo miało to być tylko na wakacje. Sam nie znalazłem czasu by się wybrać i to obejrzeć.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-10-05, 08:56   

jeszcze tylko tego brakowało zeby ozonować wodę.Ja tam jestem zwolennikiem oczek i akwariów typu low -tech,minimum techniki,
jakis prosty filterek i na tym koniec,zbiornik powinien dzialać głownie na zasadzie naturalnych procesów biologicznych.Zbiornik naszpikowany skomplikowaną aparaturą,elektroniką jest jak zywy trup podłączny do aparatry reanimacyjnej,sztucznie podtrzymującej procesy zyciowe. A może nie mam racji ?
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2007-10-06, 08:55   

http://www.rajkowska.com/pl/oxygenator.php#galeria
Znalazlem stronę z fotkami o tym oczku w Warszawie.
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Krzych z Podlasia
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-10-06, 13:09   

krzych0719 napisał/a:
http://www.rajkowska.com/pl/oxygenator.php#galeria
Znalazlem stronę z fotkami o tym oczku w Warszawie.


Patrząc na listę firm zaangażowanych w projekt to oczko robi raczej kiepskie wrażenie.

Doczytałem sie tam że mieszkańcom tak się spodobało że oczko ma zostać na stałe, choć na zimę zostanie rozmontowane i wiosna zrobione ponownie z lepszych materiałów :-o
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
bartnoone 
Nowy


Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 6
Wysłany: 2007-10-07, 23:33   

wojtas napisał/a:
jeszcze tylko tego brakowało zeby ozonować wodę.Ja tam jestem zwolennikiem oczek i akwariów typu low -tech,minimum techniki,
jakis prosty filterek i na tym koniec,zbiornik powinien dzialać głownie na zasadzie naturalnych procesów biologicznych.Zbiornik naszpikowany skomplikowaną aparaturą,elektroniką jest jak zywy trup podłączny do aparatry reanimacyjnej,sztucznie podtrzymującej procesy zyciowe. A może nie mam racji ?

Wiesz nie masz racji bo nie czytasz ze zrozumieniem ,pytalem o ozonowanie wody w akwariach jak i w oczkach wodnych a wplywem ozonu na ryby ,a ty tu wyklad trzaskarz o prostocie i funkcjonalnosci!
Co ma piernik do wiatraka.Niewiesz nic na temat to nie zasmiecj forum
 
 
pool 
Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 66
Skąd: radomsko
Wysłany: 2008-05-20, 13:53   

kurde co z tym ozonem w akwariach i oczkach jak go podawać wie ktoś??w morskim to wiem ze ozonozator podłącza sie do odpieniacza białek i bardzo dobrze on z nim współpracuje a w słodkiej wodzie jak to sie stosuje??mam nadzieje ze fachowcy sie wypowiedzą odnośnie tego tematu.pozdrawiam
 
 
 
bartnoone 
Nowy


Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 6
Wysłany: 2008-05-20, 17:56   

jak go podawac to bardzo proste tylko ile go podawac i jak dlugo to juz inna historia
nie mam pojecia.robnie ozonatory o roznych mocach ale jak to zrobic zeby w wodzie nie bylo za duzo ozonu hmm
nie mam za bardzo pojecia.Bart
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-16, 20:25   

http://www.amekon.pl/x_C_...0;29510001.html

Ozonator 50 powinien wystarczyć do większości oczek.

Puszczenie spowrotem poprzez kaskadę, wodospad, strumyk czy nawet od razu do oczka nie zagraża rybom czy roślinom. Pamiętajmy jednak, że to zabija wszystko!!!. Oczyszczanie ozonem jest stosowane co raz częściej w wylęgarniach ale tam potrzebna jest czysta woda bez całego syfu w niej zawartego, a w oczku... Sami oceńcie.

Uważam, że lepiej zastosować filtr głęboko-korzeniowy niż ozonatory.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Ozo3 
Nowy


Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-12, 12:22   

Witam,

Ozonowanie, oczek wodnych stosuje się profilaktycznie.
Ozon, nie usuwa glonów tylko zapobiega ich powastawaniu.

Należy również stosować, chemię przeci glonom.

Zapraszam na moją "polska" stronę Ozo3

Pozdrawiam.

A kolega pytał o możliwość reklamowania swojej firmy?
:wrr:
Ode mnie krecha, jak Aurora uzna, że nie słusznie zdejmie.
Ostatnio zmieniony przez Vanka 2010-07-12, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ppp 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 166
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-07-15, 18:21   

Ozonu używa się do sterylizacji, osobiście nie chciałbym mieć akwarium z ozonem ponieaż jest on szkodliwy także dla ludzi, więc może lepiej od razu nasypać do wody chloru, wtedy będzie kryształ.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny