Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko z formy - FAQ zakładania ,,wanny"

juls - 2007-01-05, 16:35
Temat postu: FAQ zakładania ,,wanny"
Czy mogłabym prosić kogoś doświadczonego w tej kwestii, żeby napisał artykulik o zakładaniu oczka z formy?Jak to zrobić oraz+i - takiego rozwiązania. Chciałabym to zamieścić na blogu.Proszę!
ZiK - 2007-01-05, 16:43

juls, Sama poczytaj forum i napisz artykulik tu masz prawie wszystko co będzie Ci potrzebne. :P
AurorA - 2007-01-07, 02:13

Mam w planie napisanie większego artykułu o tym, ale muszę mieć czas i wene.

Takie poradniki pojawiają się często w prasie i materiałach reklamowych firm produkujacych artykuły do oczka - najłatwiej to opisać serią fotek.

Generalnie chodzi o to by narysować na ziemi w miejscu gdzie będzie oczko dokładny kształt zbiornika z uwzględnieniem wszystkich półek. Wykop robi się minimalnie większy. Na dno wysypuje się warstwe piasku wkłada się formę i dokładnie poziomuje.
Następnie wolne miejsca miądzy formą a wykopem wypełnia się piaskiem pomagając sobie wodą wlewaną za pomocą wężą - to pozwala podłoże zagęścić i dokładnie wypełnić puste przestrzenie. Nalewamy trochę wody i sprawdzamy poziomy - jak jest OK dopełniamy i po bólu.

Ernest - 2007-01-07, 06:55

Bardzo dobrze jest to opisane w książce "Ogrody wodne" T.Helberga :)
Bajbas - 2007-01-07, 12:22

juls napisał/a:
żeby napisał artykulik o zakładaniu oczka z formy?Jak to zrobić oraz+i - takiego rozwiązania. Chciałabym to zamieścić na blogu.Proszę!

Juls a po co Ci do blogu taka rzecz? W blogu (na forach) powinno się pisać tylko o tym co się zna (jeśli ma to być porada).

AurorA napisał/a:
Nalewamy trochę wody i sprawdzamy poziomy - jak jest OK dopełniamy i po bólu.

Zostaje jeszcze jedna ważna rzecz - jak obrobić rant oczka. Ja obkleiłem kamieniem, dzięki temu ziemia nie wpada do oczka, a jednocześnie podniósł się poziom wody, a tego w oczkach z formy nigdy dość.
Generalnie kilka razy więcej czasu zajęło mi wykańczanie brzegów niż wkopanie "wanny". To jest proste do bólu!
Pozdrawiam, Bajbas


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group