Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Technika - Termometr do oczka wodnego

Donvitow - 2006-11-16, 19:28

AurorA napisał/a:
Jeden czy dwa stopnie przy temperaturze wody mają duże znaczenie. Dziś u mnie woda miała 9 stopni. Więc sypnąłem trochę pałeczek jesienno-wiosennych Tetry i rybki wcinały aż miło.

Muszę kupić termometr.Jaki-do akwarium,czy sa do oczka? Bałem się że mie opieprzysz że szkodzę rybkom Ale teraz jestem spokojny.
Cześć Kajetan

AurorA - 2006-11-16, 19:39

Ja używam taki termometr do oczka wodnego - specjalny.
Ma obudowę z plastiku więc obijając się o ścianki oczka i kamienie się nie potłucze.
Używam go pierwszy rok i jestem zadowolony, wcześniej straciłem kilka termometrów akwarystycznych. :oops:

Aha termometr jaki by nie był, na okres mrozów trzeba go zabrać z oczka.

Donvitow - 2006-11-16, 20:08

AurorA napisał/a:
Ja używam taki termometr do oczka wodnego - specjalny.


Zamówiony. Dzięki.
Kajetan

Mazur - 2006-11-16, 20:32

Potwierdzam że dobry powiem więcej bardzo dobry, też mam taki i jeszcze pływa w sobotę go wyciągnę.
Irex - 2006-11-16, 21:38

Ja używam starego termometru do akwarium:
http://www.ogrodowe.abc.p...temperatura.jpg

Ma jedną, okropną wadę: wystaje tylko 2 mm z wody i czasami trudno go znaleźć :shock:

ZiK - 2006-11-16, 21:45

Irex,
Ja też używałem takiego termometru i też miał tą samą wadę ale on nie nadaje się do oczka jak były te pierwsze mrozy z 2 tygodnie temu to uszkodziły mi ten termometr. :)

Irex - 2006-11-16, 22:28

Dobrze, że nie używałeś rtęciowego. :!:

Alkohol czy nafta rybkom nie zaszkodzą, a rtęć to naprawdę poważna sprawa.

Muszę zainwestować w taki lub podobny, który pokazał AurorA.

Maikler - 2006-11-16, 22:48

Cytat:
Ja używam taki termometr do oczka wodnego - specjalny.
Ma obudowę z plastiku więc obijając się o ścianki oczka i kamienie się nie potłucze.
Używam go pierwszy rok i jestem zadowolony, wcześniej straciłem kilka termometrów akwarystycznych.

Aha termometr jaki by nie był, na okres mrozów trzeba go zabrać z oczka.


Też mam ten termometr, nawet kupiłem go w Twoim sklepie, ale nie wiem dlaczego na rtęci pojawiły się takie czarne punkciki. Nie był wystawiony na mróz czy coś więc nie wiem czemu cos takiego się stało :?:

AurorA - 2006-11-17, 00:32

Maikler napisał/a:
Też mam ten termometr, nawet kupiłem go w Twoim sklepie, ale nie wiem dlaczego na rtęci pojawiły się takie czarne punkciki. Nie był wystawiony na mróz czy coś więc nie wiem czemu cos takiego się stało


W nim nie ma rtęci tylko spirytus
U mnie już raz przymarzł, ale wszystko z nim OK. Zamierzam go zabrać gdy temperatura spadnie w pobliże zera.

Maikler - 2006-11-17, 15:22

AurorA napisał/a:
W nim nie ma rtęci tylko spirytus
U mnie już raz przymarzł, ale wszystko z nim OK. Zamierzam go zabrać gdy temperatura spadnie w pobliże zera.


Tyle, że nie wiem dlaczego się uszkodził...??

Michał1 - 2006-11-17, 20:46

BTW Do akwariów i do oczek nie produkuje się termometrów rtęciowych, wszystkie są alkoholowe jest w nich czerwony, bądź niebieski słupek, a w rtęciowym srebrny tak jak w domowym termometrze do mierzenia temperatury ciała :P
Adam - 2007-03-17, 16:56

A ja mam zwykly termometr do akwa na jesień nie mogłem go znalęźc więc przezimował w oczku .Pozdrawiam
killer1558 - 2007-03-17, 18:15

Cytat:
A ja mam zwykly termometr do akwa

ja mam taki sam tylko przywiązany do sznurka i ma ciężarek z ołowiu doczepiony żeby szybko schodził na odpowiednią głębokość

seba - 2007-03-17, 18:53

Adam napisał/a:
A ja mam zwykly termometr do akwa na jesień nie mogłem go znalęźc więc przezimował w oczku


Nie pękł od naporu lodu ??

killer1558 - 2007-03-17, 19:36

mój nie pękł bo był zanurzony po to to obciążenie dałem :)
jackon - 2007-03-17, 19:42

jak zwykle czuc jeszcze zima
macie mnowstwo problemow :)
cos trzeba wymyslec aby sie nie nudzic
kurcze ja mam na stawie termometr elektorniczny polaczony z sonda tlenowa
nie pamietam kiedy tam spojrzalem
przeciez skoro macie juz tyle lat oczka to jakies wyczucie powinniscie miec
wystarczy rzucic na wode kilka paleczek pokarmu i sprawdzic jak ryby zeruja
tyle razy pisalem, nie patrzcie co pisza w ksiazkach
wykorzystujcie swoje doswiadczenie, oraz doswiadczenie innych
ksiazki pisza poeci i naukowcy
znaczy - przepisuja
karp koi, czy karas rownie dobrze moze pobierac pokarm w temperaturze 6 stopni i nie bedzie czekal na ksiazkowe 12 stopni

seba - 2007-03-17, 19:53

Osobiscie moge sie pochwalic półtorarocznym doswiadczeniem którego prawie wcale nie ma :hehe:
seba - 2007-03-17, 20:02

Chodzi mi o własne doswiadczenia. :-D Dzięki temu forum moge sie dowiedziec o wszystkim i wszystko mam po rękąa to wszystko dzięki waszej pracy :piwko:
jackon - 2007-03-17, 20:04

rozprwa na ten ten temat przypomina mi dialog pomiedzy ratownikiem i wczasowiczka
"jaka woda dzisiaj?" pyta wczasowiczka
"hu.........owa" odpowiada ratownik
" to skacze na dupke" mowi wczasowiczka

Ernest - 2007-03-17, 20:11

Cytat:
karp koi, czy karas rownie dobrze moze pobierac pokarm w temperaturze 6 stopni i nie bedzie czekal na ksiazkowe 12 stopni

Z tym się zgadzam w 100%.tu jest przedstawiona temperatura wody przy karmieniu ;)
http://forum.oczkowodne.n...er=asc&start=45
Mój post :P

jackon - 2007-03-17, 20:15

dobre i daje do myslenia
i powtarzam jeszcze raz, nie czytajcie glupot
alasnie poprawiam wniosek pisany przez naukowca, podaje od c*****y zrodel naukowych
i wiekszosc jest do d**y, nawet mi sie tego nie chce czytac
wywody nierobow i d****i
zadnemu sie nie chce d**y podniesc z biura lub laboratorium
lubia skubance ciepelko w d**e
i pisza takie p******y,ze kazdy wedkarz zabije ich swoja wiedza
a chodzi o sandacza

Trochę kultury, 5 epitetów w 9 linijkach :x

killer1558 - 2007-03-18, 08:17

mój termometr ma na celu dbać o moje zdrowie a nie rybek ;) jak mam wejść do wody czyścić co nieco, to żeby mi za zimno w łapki nie było ,patrze jaka temperatura :bum: :hehe:
Adam - 2007-03-20, 15:59

Termometr , ma sie dobrze podczas czyszczenia znalazl sie w trzcinie i wskazywał okolo 6 C,swoje ryby karmiłem nawet w mrozy tylko że jedzonkiem dla jesiotra który przez te żarłoki przechodzi niezła diete :hehe: zanim spadnie na dno to prawie nic już nie ma.Pozdrawiam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group