Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - oczko wodne z kastry budowlanej

Baltazar - 2024-04-22, 12:30
Temat postu: oczko wodne z kastry budowlanej
Cześć,

Chcę wzbogacić różnorodność w ogrodzie i wpadłem na pomysł aby w kilku miejscach zrobić jakieś zbiorniki wodne. Główne warunki na początku to były: tanio, szybko, atrakcyjnie dla zwierząt bez szczególnych walorów estetycznych z przeznaczeniem dla płazów, ptaków, jaszczurek, jeży.

Wkopałem więc 3 kastry budowlane (100 litrów pojemności każda) w różnych miejscach w ogrodzie w których będą tylko rośliny i ślimaki.

Jedną kastrę mam już obsadzoną trzema roślinami w donicach oraz zaślimaczoną ślimakami i gdy pałki wąskolistnej zaczęły wychodzić z wody to w sumie zaczęło mi się to podobać. Przyleciały żółtobrzeżki, jakieś muszki latają.. zaczyna to żyć.

Stąd rozbuduję tą sieć punktów do 4 lub 5 żeby powstało kilka takich oaz pod te suche lata jakie teraz mamy. Rozpocząłem też kopanie większego oczka - będzie to główny zbiornik w którym będą ryby ale wątek nie o tym.

Macie może jeszcze jakieś sugestie co można zrobić lepiej? Podstawa niezmienna to kastra budowlana 100 litrów bo kosztuje jakieś 22 zł i można ją wkopać w 5 minut w ziemię. Nakład pracy minimalny.

Jakie rośliny polecacie do takich mikro zbiorników?

Bolekso - 2024-04-22, 19:32
Temat postu: Re: oczko wodne z kastry budowlanej
Macie może jeszcze jakieś sugestie co można zrobić lepiej? Podstawa niezmienna to kastra budowlana 100 litrów bo kosztuje jakieś 22 zł i można ją wkopać w 5 minut w ziemię. Nakład pracy minimalny.
Trochę nie na temat. Wykorzystywałem taką kastrę do hodoowli kijanek. Zbierałem skrzek z oczka z rybami i przekładałem do kastry. Pokarm akwariowy do narybku, wychodziło do 300 sztuk zabek.

Baltazar - 2024-04-23, 12:43

Jak najbardziej na temat bo przynajmniej utwierdziłeś mnie w przekonaniu że żabki mogą się w czymś takim rozwinąć. :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group