Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne z folii. - Żywica/Klej do kamiennego dywanu na brzeg oczka

Fox - 2022-01-04, 13:53
Temat postu: Żywica/Klej do kamiennego dywanu na brzeg oczka
Poleci ktoś jakiś klej by przykleić drobne kamyczki do brzegu oczka z folii?

I mniej więcej ile takiego kleju mi potrzeba na około 8m2 powierzchni, (16m długości brzegu i 50cm szerokość)

Tych klejów do posadzek jest pełno, epoksydowe, poliuretanowe i inne. Czy każdy będzie dobry aby to było z żywicy czy musi być jakiś konkretny? Część z nich będzie lekko pod wodą więc dobrze by było żeby się za szybko nie odkleiło to wszystko.

Wiem, że są też gotowe kamienne dywany do kupienia ale koszta są już znacznie wyższe a kamyki już posiadam więc brakuje mi tylko odpowiedniego kleju.

Może już ktoś robił coś takiego to powie jak z wytrzymałością? Czy po roku dwóch trzeba już zacząć coś tam doklejać czy będzie to się dłużej trzymać?

Dzięki ;)

kmarkot - 2022-01-04, 19:32

W swoim oczku wodnym murowałem kamienie łupane na geowłókninie 500 ,którą trzeba porządnie zmoczyć przed murowaniem tak samo jak murowane kamienie lub żwir
Używałem zaprawy. Cement piasek + klej elastyczny do płytek .
w proporcjach
cement....klej.........woda.....piasek.......ilość
5.............1,25.........3,75.......15 .........25
wszystko w litrach.

Fox - 2022-01-06, 16:53

Cement, klej do płytek, nie wiem czy to nie zaszkodzi rybkom i innym zwierzątkom i ogólnie oczku? No i czy to by się też trzymało folii.
kmarkot - 2022-01-07, 18:52

U mnie nie rybom nie zaszkodziło u innych raczej też nie http://forum.oczkowodne.n...ghlight=#179004
więc u ciebie też nie powinno. Zaprawa folii trzymać się nie będzie, dlatego murowałem na geowłókninie i dla ochrony mechanicznej folii.

Fox - 2022-01-08, 11:55

no dobra a geowłóknina będzie się trzymać folii czy po prostu trzeba to tak wybetonować żeby nie było możliwości ruchu dla tej całej geowłókniny z betonem?

Wydaje mi się to jednak zbyt skomplikowane, wolałbym posmarować samym klejem żywicznym i do tego przykleić drobne kamyki. Ktoś już tutaj mi takie coś doradzał tyle że nie podał żadnego konkretnego kleju tylko tyle że był to z żywicy.

kmarkot - 2022-01-08, 12:51

Cytat:
czy po prostu trzeba to tak wybetonować żeby nie było możliwości ruchu dla tej całej geowłókniny z betonem?

Dokładnie tak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group