Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - Rybki w oczku łapią powietrze z powierzchni wody?

Fox - 2020-08-05, 18:41
Temat postu: Rybki w oczku łapią powietrze z powierzchni wody?
https://youtu.be/Gwvplc88wWo

Witajcie.

Oczko jak i rybki mam od niedawna, teraz zauważyłem że rybki jakby pobierają tlen z powierzchni wody, co to może być i jak im mam pomóc?
Nagrałem filmik jak to wygląda. Pod koniec widać piesek chyba chciał chapnąć te rybki, on nie da rady ale łaża mi po podwórku tez koty sąsiadów i obawiam się że jak będą te rybki dalej tak podpływać do powierzchni to ten skur... mi je pozabija :(

Kupiłem testy te 7w1 + test na tlen w wodzie.

7w1 wszystko wyszło raczej w normie, z tlenem mi wyszło że jest jakieś 9 lub 10mg/l, ciężko powiedzieć bo te testy z kolorkami nie są zbyt dokładne.

W tle jak widać chodzi napowietrzanie oraz z prawej filtr zrobiony z beczki, także ruch wody jest raczej wystarczający.
Napowietrzacz chodzi 24h a filtr od rana do zmierzchu, na noc wyłączam bo hałasuje.

Jak widać okociły mi się też małe rybki i one raczej mają się dobrze, nie muszą łapać powietrza z powierzchni.

ps. rybki mają apetyt, tam obok jak widzicie jest karmidełko, codziennie tam jest full trawki oraz suchej karmy, codziennie praktycznie wszystko zjadają.

Co mam robić albo co jeszcze sprawdzić?

[ Dodano: 2020-08-06, 14:20 ]
A temperatura wody to 23 stopnie przy najwiekszym nasłonecznieniu. ok godziny 14:00

Zbyt duża?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group