Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Choroby ryb - Choroba koi pomocy

Jendras - 2020-05-27, 21:56
Temat postu: Choroba koi pomocy
Witam remontowałem oczko i wyłowiłem karpie i na 2 sztukach zauważyłem biały nalot na skrzelach i ogonie co widać na zdjęciu proszę o pomoc co zrobic i co to za choroba

ontario_ab - 2020-05-28, 13:15

Ja tam widzę pijawki albo coś tego typu, fakt jest nadmiar śluzu. Poczytaj jak pozbyć się pijawek, bo to dość częsta i łatwo rozpoznawalna przypadłość. Może z tego powodu jest też więcej śluzu?
Jendras - 2020-05-29, 22:49

Nie to czarne to igliwie bo basen z rybami miałem pod stara jodła i suche powpadały. Na rybach jest tylko ten biały nalot.


Koło skrzeli biały widoczny nalot jak i na płetwie

ontario_ab - 2020-06-01, 11:43

Moje koi też to miały. Wzrost temperatury wody i dobra karma wystarczyły. Można odłowić, dać w inny zbiornik, napowietrzać i obserwować. Dałbym FMC, ale na ten temat niech wypowiedzą się inni. Wydaje mi się, że na forum widziałem takie foty, dobrze poszukaj.
Piotr1986. - 2024-03-12, 02:01

Witam jestem nowym użytkownikiem więc z góry przepraszam jeśli coś nie tak napisze .więc mam następujący problem w moim oczku wodnym ok 10m3 założony 3 lata temu mam karpie koi oraz karaski na jesień wyskoczył ponad 50cm karp koi myślałem że to przez środek na glony który stosowałem po zimie było 4 ofiary mimo tego że napowietrzalem non stop i woda po części nie zamarzała nigdy . Dzisiaj zauważyłem że kolejny duży karp się ocierał i tak dziwnie pływał jak by coś chciał zrzucić z siebie moje podejrzenia to pasożyty tylko teraz mam do Was pytanie co użyć na pasożyty u ryb?jakiego środka? Boję się że kolejne mi wyskoczą proszę o odpowiedź. Dodam że filtracja to mniejszy zbiornik z roślinami filtr glebowo korzeniowy oraz beczka 220L z wkładami mechanicznym i biologicznym . Wiele się oczytalem i niewiem co zastosować a żeby pomogło proszę pomóżcie pozdrawiam. :x

[ Dodano: 2024-03-12, 14:44 ]
Panowie co myślicie o Fmc plus na ocierajace się ryby w oczku czy to jest skuteczny preparat

czester 1 - 2024-03-14, 19:13

ja co roku stosuje FENBENAT, 40 mg/g (proszek) i u mnie się srawdza.
Piotr1986. - 2024-03-15, 10:18

czester 1 napisał/a:
ja co roku stosuje FENBENAT, 40 mg/g (proszek) i u mnie się srawdza.
a orientujesz się kolego może czy ten srodek który Ty stosujesz zabiją same pasożyty czy też pożyteczne babakterie? Ja zastosowałem puki co fmc i chyba jest lepiej po dwóch dniach od zastosowanta. A w jakich proporcjach to stosujesz ?
czester 1 - 2024-03-21, 19:57

Piotr1986. napisał/a:
czester 1 napisał/a:
ja co roku stosuje FENBENAT, 40 mg/g (proszek) i u mnie się srawdza.
a orientujesz się kolego może czy ten srodek który Ty stosujesz zabiją same pasożyty czy też pożyteczne babakterie?

nie wiem, ale wydaje mie się że nie, nie miałem nigdy skutów ubocznych tego środka

Piotr1986. napisał/a:
A w jakich proporcjach to stosujesz ?

3/4 saszetki (200 gramowej) na 27m3. po dwóch tygodniach powtórka.

Piotr1986. - 2024-03-31, 20:53
Temat postu: Koledzy co to może być? Wiremia wiosenna? Pleśniawka?


[ Dodano: 2024-03-31, 20:56 ]





Dodam że ryby z początku się ocierały zastosowałem fmc i przestały
Się ocierać a dzisiaj wyłowiłem tego karasia bo ledwo co już pływał .
A może za bardzo był zainfekowany pasożytami czy jakaś choroba i poprostu środek mu nie pomógł co koledzy myślicie o tym?z Góry Wielkie Dzieki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group