Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - Kaczka - sztuka nówka

dario33 - 2019-06-05, 15:44
Temat postu: Kaczka - sztuka nówka
Witam. Co roku goszczę u siebie w oczku parę kaczek, chyba tych samych. Gdzieś w okolicy składają i wysiadują jaja, trzy razy udało się im je szczęśliwie wysiedzieć a mi i wszystkim obecnym pooglądać całą rodzinkę w komplecie. Niestety ta przyjemność nie trwa długo bo zaledwie około jeden dzień. Za działką mam rów melioracyjny i po upływie wspomnianej jednej doby kacza mama zabiera maluchy i zasuwa przez trawę do rowu a dalej to już pewnie do jakiegoś większego akwenu. Tak też stało się tego ranka, i kacza mama poszła przez łąkę do wody. Jednak pojawił się problem - po kilku godzinach jeden z pracowników woła mnie, że jedna kaczka się zgubiła i jest w trawie :/ Łażą u nas lisy, kuny, jenoty, czarne ptactwo i inne głodomory. Co z takim maleństwem zrobić? Hodować aż podrośnie? Przecież jej nie wywalę do rowu bo nie ma szans przeżycia doby. Doradzicie? Co taki mały kaczuch jada? gdzie go trzymać? Na brodę Merlina nie wiem co teraz, na razie siedzi w kartonie z dekielkiem z wodą :((




[ Dodano: 2019-06-06, 08:48 ]
Dobra, dziś rano wybrałem się na przejażdżkę i znalazłem jej rodzinkę (chyba, była mama i 6 kaczątek) i wypuściłem na rzece więc może się uda. Szok :pa:

Ryba2008 - 2019-06-07, 10:57

W imieniu dzikiej kaczuszki bardzo dziękuję Ci Kolego, za trud i wysiłek w odnalezieniu jej mamy i rodzeństwa. Człowiek, który kocha zwierzęta, prędzej pokocha drugiego człowieka. Ryba2008 :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :piwko:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group