Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne zimą. - oczko wodne zimą

Sławo63 - 2018-12-30, 19:57
Temat postu: oczko wodne zimą
Witam ponownie. Odpowiadam dla Ela2000. Jak już pisałem, do pozostawienia pracującej filtracji zachęciła mnie poprzednia ciepła zima, oraz miejsce zamieszkania-zachodnia częśc kraju. Tym bardziej Szczecin jest godny tego eksperymentu.Jeden filtr jest prawie w całości w gruncie, a drugi- prefiltr bębnowy ociepliłem jak mogłem najlepiej. Wymyśliłem sobie że woda w stawie ma zawsze dodatnią temperaturę, i przy żwawym obiegu, nie pozwoli na lód w komorze prefiltra.Wiadomo że jeszcze jest problem elektroniki. Pod puszki z elektroniką podłożyłem maty grzewcze 15W, a na rury z wodą nałożyłem kable grzewcze 50W. Po oklejeniu pudła filtra pianką grubości 1 cm,i otuleniu całości folią bąbelkową+ 15 cm warstwą liści,zestaw mam gotowy do odparcia zimy. Oczywiście pompy tłoczące wodę podniosłem z dna na najwyższe półki, więc problem wychłodzenia wody raczej nie istnieje. Głębokośc oczka to 1,70. Rury doprowadzające wodę i odprowadzające są ocieplone pianką 1- centymetrową.Prefiltr od stawu jest oddalony około 4 metry. Obserwuję jego pracę z ciekawością. Jak na razie wszystko OK. Pomimo wydawałoby się krystalicznej wody, od czasu do czasu dysze przepłukują bęben,i wypływa trochę zielonej wody. Jeśli tą walkę wygram,to liczę na super wodę na wiosnę ( zero glonów),oraz na brak problemów z corocznym uruchamianiem u mnie dwóch systemów filtracyjnych. To byłoby na tyle. Oczywiście będę Wam relacjonował, czy w miarę upływu zimowego czasu,mój pomysl daje radę. Pozdrowienia . Slawo63

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group