Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Kiełbie, cierniki, słonecznice itp.

Mariano - 2018-08-03, 22:31
Temat postu: Kiełbie, cierniki, słonecznice itp.
Ma ktoś może w oczku nadmiar i chciałby się podzielić lub sprzedać? Chodzi mi przede wszystkim o kiełbie, ale chętnie zaopatrzę się też we wszystko inne, czego nie można dostać w handlu.
szkodnikk - 2018-08-03, 22:44

Zapraszam na północ świętokrzyskiego :pa: . Trochę daleko.

Mam dużo kiełbi w oczku. Te które mi zostawały po wędkowaniu na żywca wrzucałem do oczka.
W tym roku przerobiłem strumyk na filtr korzenny i obserwowałem jak wpływają z oczka do niego kiełbie aby odbyć tarło. Dzisiaj w trakcie czyszczenia rynny kiełbi od groma tak 60-70 małych i dużych. Po oczyszczeniu wracają do strumyka.
Na zimę będę musiał je z niego odłowić i wrzucić do oczka aby nie zamarzły.

Mariano - 2018-08-04, 20:23

szkodnikk napisał/a:
Zapraszam na północ świętokrzyskiego . Trochę daleko.


Żaden problem. Często jeżdżę autem do W-wy. Napisz mi na PW ile mógłbyś odstąpić i ile za nie chcesz :)

motlawa - 2018-08-09, 01:23

jesli jest ktos zainteresowany malymi jaziami wzdregami uklejami rozankami i ciernikami to w polowie wrzesnia beede czyscil oczko i przy okazji chce sie ich pozbyc .okolice gdanska .sa jeszcze kolorowe karasie oczywiscie wszystkie ryby za darmo
slick - 2018-11-01, 17:07

Takze poszukuje maluchow: rozanki / slonecznicy / ciernikow ale raczej dopiero na wiosne. Czy ktos mialby troche do oddania?
szkodnikk - 2018-11-01, 20:09

Ja na wiosnę będę czyścił oczko i do oddania dużo małych płoci i kiełbi. jak nie będzie chętnych to do rzeki pójdą.
slick - 2018-11-02, 16:50

Chetnie bym wzial ale te gatunki troche za duze dla mnie. Szukam mikrusow :)
seedkris - 2018-11-03, 13:26

Witam. Słonecznice i kiełbie mam w domowym akwarium. Słonecznice ok. 40sztuk od kwietnia. Teraz temp. wody wynosi 24,5C.
slick - 2018-11-03, 17:09

Slonecznice znalazlem do kupienia z prywatnych stawow jak by ktos potrzebowal: https://www.olix.pl/oferta...57-IDta2wF.html

BTW wczoraj w nocy bylem u siebie nad miejscowym kanalekiem. Okazalo sie, ze jest tam w dziesiatkach kielbi pospolitych. W sumie to nie az takie duze te rybki jak myslalem.

Pytanie co z rozanka, czy ktos kojarzy jakies stawy hodowlane gdzie mozna je nabyc?

slick - 2019-05-14, 15:57

Trafilem na goscia, ktory sprowadza rozanki, strzeble potokowe oraz raki szlachetne z hodowli w Niemczech - nie podlegajace ochronie jak w PL.

Zlozylem wstepne zamowienie, dam znac jak dotrze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group