Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne z folii. - Pomóżcie mi zbudowac wypasione oczko 50m2 od podstaw

Lukasz1987 - 2018-07-15, 10:16
Temat postu: Pomóżcie mi zbudowac wypasione oczko 50m2 od podstaw
Witam wszystkich tych zaawansowanych i początkujacych :) . Zacząłem kopać oczko wodne 11x6 nieregularne jakieś 50-60m2. Chcę trzymać karpie koi i oto pierwsze pytanie na jakich wysokościach zrobić półki żeby bylo idealnie? Chcę zbudowac coś niezwykłego przy Waszej pomocy.
luzio - 2018-07-15, 12:16

Zacznij od przeglądania galerii oczek wodnych. Tam znajdziesz wiele inspiracji, dowiesz się na czym polegają podstawowe problemy.
Wypasione oczko, ok. Ale musisz przybliżyć temat. Co masz na myśli. Dla każdego oznacza to co innego. Poza jedną rzeczą, która jest wspólna: czysta woda!

taniw - 2018-07-15, 14:08

Wrzuć jakieś zdjęcia i szkice. Jak będziemy mieć jakieś pojęcie o twoich pomysłach to przynajmniej
możemy cie ostrzec przed najprostszymi błędami.

wolanin - 2018-07-15, 20:03
Temat postu: Re: Pomóżcie mi zbudowac wypasione oczko 50m2 od podstaw
Cześć Łukasz.

Jak chcesz trzymać karpie koi, to nie rób półek. Zrób pionowe ściany 1,5-2m, pomyśl o otoczeniu brzegów nieregularnymi głazami, blokami skalnymi. Ściany muszą być gładkie, żeby ryby nie raniły się o ostre brzegi.

Lukasz1987 - 2018-07-16, 05:31

Narazie wykopałem cos takiego jeszcze duzo kopania przede mna. Chce zrobic trzy półki na 50cm , 100cm i 150cm. W prawym gornym rogo bedzie kaskada ale to w przyszlym roku. Czy potrzebna jest strefa bagienna i na jakiej głebokosci powinna byc zrobiona?

taniw - 2018-07-16, 08:41

Lukasz1987 napisał/a:
Narazie wykopałem cos takiego jeszcze duzo kopania przede mna. Chce zrobic trzy półki na 50cm , 100cm i 150cm. W prawym gornym rogo bedzie kaskada ale to w przyszlym roku. Czy potrzebna jest strefa bagienna i na jakiej głebokosci powinna byc zrobiona?

Jak będziesz miał karpie to rzeczywiście półki w oczku na rośliny są zbędne, te ryby szybko rozprawią się ze wszystkim co zielone. Rośliny posadź raczej w miejscach gdzie koi nie będą mogły się do nich dobrac. Np dookoła oczka w wodzie, ale za kamieniami.
Strefa bagienna jest bardzo wskazana. Pozwoli ci ona utrzymać wodę w czystości. Najczęściej robimy ją na głębokości "bagiennej" czyli na poziomie wody w oczku. Można też i u ciebie chyba by było lepiej zrobić taką poza głównym zbiornikiem, i połączyć ją strumykiem.

Lukasz1987 - 2018-07-16, 14:02

Aha tylko chcialbym zeby przy brzegu nie bylo takiej głębi max 100cm bo mam male dziecko i boje sie zebt przypadkiem nie wpadlo. A jak z odplywem wody i filtracja jakie filtry zastosowac przy tak duzym oczku. Myslalem nad dwoma małzerami po 1000l Za kaskada?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group