Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Choroby ryb - narośl

necoyolo - 2018-06-27, 19:11
Temat postu: narośl
Dzień dobry, mam problem z jednym okazem ponieważ byłem przekonany, że ma splewkę, niestety przy probie wyciągnięciu okazało się to bardzo miękkie i w sumie to prędzej wyglądało jak opryszczka, jakaś narośl. trochę to niestety uszkodziłem przez przypadek i teraz nie wiem jak jej pomoc. Wiem, że koszty leczenia wyjdą droższe niż ten okaz którego kupiłem za parę złoty ale traktuje go jak "członka rodziny" i chce mu jakoś pomóc, niestety nie wiem jak, a w mojej okolicy nie ma ichtiologa. Póki co siedzi w osobnym zbiorniku bez roślin, podłoża itp z preparatem TROPICAL CMF POND stosowanym według zaleceń, raz na dzień stosuje fish first aid spray ale nie wiem czy to miałoby w jakikolwiek sposób pomóc.

Nie mam niestety zdjęcia przed ingerencją pęsety ale może przypuszcza ktoś co to mogło być i jak to leczyć ?



necoyolo - 2018-06-28, 12:27

Właśnie też zachowywał się bardzo normalnie i chętnie przyjmował pokarm, teraz ma ranę i póki co nie chce go dawać do oczka, nie wiem też co mógłbym zrobić żeby przyspieszyć regeneracje oraz uchronić karasia przed ewentualną chorobą typu ospa, pleśniawka itp.
A ta narośl w Twoim przypadku była pod skóra czy nie ? W sensie czy to nie wyglądała jak rana, tylko jakaś wypustka pod skóra.

necoyolo - 2018-06-28, 13:57

nie przeniosło się to w jakiś sposób na inne okazy ? ani nie spowodowała jakiś innych problemów ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group