Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Moje oczko

major88 - 2018-06-09, 16:40
Temat postu: Moje oczko
Hej, oczko zacząłem kopać jako dzieciak, chodzący jeszcze do podstawówki. Mógłbym nawet podać dokładną datę - gdy zaczynałem, matka oglądała w TV pogrzeb Księżnej Diany :) nie było przez ten czas gruntowniej przerabiane, jedynie opuszczenie brzegów dla zamaskowania folii.

Kilka lat temu wymieniona została folia na specjalną do oczek - 0,3mm, sprawowała się ok, do momentu wyżarcia w niej dziury przez psa. Zakleiłem, lecz dalej gdzieś cieknie. Przy remoncie stwierdziłem że już czas dać sobie spokój z rozbiórkami i czyszczeniem - wybudowałem najmniejszym kosztem kaskadę oraz filtr piankowo-keramzytowy - woda wpada do pomarańczowej rury z piankami, sączy się w dół i przez keramzyt podchodzi do wylotu z wiadra.

Pojemność ~1,5m3, pompka Aqua Nova NP-2000. Na dziś jest dla mnie zbyt małe - głębokość 80cm, kilka stopni + 2 metry od domu pośrodku dość wąskiej działki i kolejna wymiana folii przesądzają o jego likwidacji na rzecz większego/głębszego, mimo że jakiś swój urok posiada. Dodatkowo praktycznie codzienne czyszczenie pianek z filtra :D

Ostatni tegoroczny bajer to podwodny punkt obserwacyjny - szklana kula akwarium, obciążona roboczo śrubami + płaskownikami, aby aparat stał stabilnie.





Paprocie roboczo zabezpieczone przed szkodnikiem:


+domek dla robactwów:


+ FILM

taniw - 2018-06-09, 20:25

Masz rację " swój urok posiada". Z filtrem coś schrzaniłeś, ja przy swoich 10 z hakiem m3 swój czyszczę raz na 10-15 dni.
wolanin - 2018-06-09, 22:57

Za to woda kryształ.
Piękna tojeść.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group