Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - Sadzenie w oczku bez półek

dario33 - 2018-05-15, 15:40
Temat postu: Sadzenie w oczku bez półek
Witam - mam oczko od dawna ale niestety wykonawca nie zrobił półeczek na rośliny więc mam taki kształt dna - \_/
Chciałem w tym roku dosadzić tam tataraków i kosaśców variegata. O ile na samym dnie jest płasko i gdy taka potrzeba mogę roślinkę podsadzić na skrzyneczce, to sam skos jest łagodny i zajmuje mi sporą niewykorzystaną powierzchnię. Macie może jakiś patent na sadzenie na takim skosie? Widziałem jakieś worki jutowe do mocowania przy brzegu ale wolałbym coś trwalszego.

wolanin - 2018-05-15, 21:31
Temat postu: Re: Sadzenie w oczku bez półek
Kombinowałbym jakieś kosze własnej roboty o kształcie (trójkąt?) dostosowanym do skosu brzegu, mogłyby być dyskretnie podwieszone drutem ogrodniczym poprowadzonym dalej między kamieniami i zamocowanym w brzegu poza folią. U mnie jeden kosz wisi na pionowej ściance na takich drutach.
Mariano - 2018-05-15, 22:22

dario33 napisał/a:
Widziałem jakieś worki jutowe do mocowania przy brzegu ale wolałbym coś trwalszego.


Prosta sprawa: zrób sobie takie same worki tyle że z drobnej siatki z tworzywa sztucznego (najlepiej w kolorze czarnym). Tniesz na wymiar a potem zszywasz sobie cienką linką poliamidową lub polipropylenową. Wykładasz w środku jakimś substratem (np. włókno kokosowe) i sadzisz kosaćce.

mjakubi - 2018-09-04, 14:07

Mariano napisał/a:
dario33 napisał/a:
Widziałem jakieś worki jutowe do mocowania przy brzegu ale wolałbym coś trwalszego.


Prosta sprawa: zrób sobie takie same worki tyle że z drobnej siatki z tworzywa sztucznego (najlepiej w kolorze czarnym). Tniesz na wymiar a potem zszywasz sobie cienką linką poliamidową lub polipropylenową. Wykładasz w środku jakimś substratem (np. włókno kokosowe) i sadzisz kosaćce.


Sa takie siatki ogrodowe, reszta j/w aczkolwiek ja "wiazalbym" trytytka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group