Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - oczko wodne do kąpieli

Samanna - 2018-02-25, 12:22
Temat postu: oczko wodne do kąpieli
Witam. Bardzo uważnie przeczytałam wszystkie wpisy na forum,i im dłużej czytałam tym mniej wiedziałam :?: Mam zamiar zbudować oczko wodne 50 m2 x1,5 m. Nie ma być krystaliczne czysta-ot taka jak w czystym jeziorze-do kapieli,bez chemii. Woda byłaby z różnych żródeł /kupiona w beczkowozie, deszczówka i z hydrofora uzupełnienie/więc parametry byłyby różne. Chcę zastosować jakieś systemy oczyszczanie i filtracji, ew rośliny. Moje pytanie- -czy są rośliny"uniwersalne' Czy muszą być ryby? Czy da sie zastosować system oczyszczania dna ,na stałe,[bez odsysania odkurzaczem]? Jaki materiał na ściany-żeby dobrze się kąpało /nie był śliski itp/ Jakieś dodatkowe rady. Nie chcę basanu bo to chyba z 2 x drożej duzo pracy i nie ozdabia, nie ma zwierzątek /w małej ilości jak w jeziorze mogą być/ Miejsce- kilka godż w słońcu, piasek, drzewa niedaleko. Dziękuję!!
luzio - 2018-02-25, 18:19

No cóż zerknij do mojego wątku:
http://forum.oczkowodne.n...t=5560&start=27
Oczko kąpielowe wymaga porządnej filtracji. Ryby powinny być gdyż będą wyżerać robactwo. Trzeba umieć pogodzić ryby z kąpielą. Ja zastosowałem oddzielną zatokę dla ryb. Tam też tylko będą rośliny. Których obecność trzeba przemyśleć. Rośliny są pożyteczne i fajne ale nie wszystkie sprawdzą się w oczku kąpielowym. Jest wiele rzeczy do przeanalizowania. Gotowych odpowiedzi nie dostaniesz. Musisz się zagłębić w temat. Poczytać. Nie brać się za robotę bez w miarę dokładnej wizji działań.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group