Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Ściana wodna

Lipton - 2017-08-17, 12:13
Temat postu: Ściana wodna
Witam

Witam żona się uparła na coś takiego

http://jukogreendesign.pl.../realizacja-11/

tylko na zewnątrz budynku mieszkalnego , wystawa północno-wschodnia, jako 2 panele roślinne i kaskada wodna pośrodku. Przy zastosowaniu roślin odpowiednich do warunków klimatycznych Polski południowej (Rzeszów)
np. rozchodniki i sezonowo dosadzenie typowych roślin rabatowych lub balkonowych kwitnących.
oparcie stanowi konstrukcja stalowa (rama -"drabina'" wys. 4 m szer. 1,87 z poprzeczką co 0,93m) odsunięta od ściany budynku ok.0,8 m
Dodatkowo panele wyposażone w system nawadniania w obiegu otwartym i oświetlenie.

Ktoś mi może podpowiedzieć jak się za to zabrać chodzi mi głównie o wodę jak dobrać pompe, sterownik itd bo dostałem kilka wycen bez konkretow na 45k netto i rozważam zrobić to samem metoda prób i błędów. Generalnie sama woda chcial bym żeby spływała po panelu z nierdzewki. Wszystkie informacje będą dla mnie cenne

KILERK1 - 2017-08-17, 13:10

Ja zrobiłem sobie taką zieloną ścianę na tarasie.
Robisz drewniany stelaż ala drabinka z kupionych w budowlance łat, mocujesz na nim specjalne bloki doniczek (rozkręca się je zwykłymi wkrętaki do regipsu). Nad ostatnim rzędem mocujesz nawodnienie i woda spływa z górnych doniczek do dolnych nawadniając rośliny.
Sterownik czasowy zwykły do nawadniania mam kupiony w Internecie lub Castoramie na baterię 9v, działa 2 rok bez jej wymiany.

taniw - 2017-08-17, 18:17

KILERK1, masz jakieś zdjęcie jak to wygląda? Jestem bardzo ciekawy, ale będę musiał to obejrzeć w tajemnicy przed żoną. Nigdy nie wiadomo co kobiecie przyjdzie do głowy a mnie bolą plecy ...
voltek - 2017-12-01, 21:22

chcesz aby tej wody bylo dużo czy tylko by aby? :evil:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group