Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Napowietrzenie wody

Arczieku - 2017-07-09, 21:13
Temat postu: Napowietrzenie wody
Witam,

Mam zasadnicze pytanie,
Czy chodząca kaskada 24/7 napowietrzy wodę czy potrzebny jest dodatkowy napowietrzacz ??

taniw - 2017-07-09, 21:27

To zależy od wielkości przepływu wody, wysokości kaskady, ilości ryb i roślin w oczku. Ważna też może być czy woda bezpośrednio wpada do oczka /?/. Sądzę, że istnieje jeszcze kilka czynników których nie wymieniłem.
Arczieku - 2017-07-09, 21:56

Przepływ wody 2000 litrów taka wydajność jest pompy, oczko 8000, woda wlatuje do filtra i spływa kaskadą z wysokości 1.2 m najpier na pierwszą półkę a później na drugą i z wysokości 60 cm wpada do oczka. Lilio jest duzo zakrywa polowę oczka, trawa i trzcinka tez jest no brakuje mi roslin typu moczarka cos co pływałoby pod powoerzchnią.
taniw - 2017-07-09, 22:03

Przy mniejszej ilości ryb pewnie by to wystarczyło. Ale weź pod uwagę też to, że w okresie jesienno-zimowym kaskada jest wyłączona. Lepiej jednak zainwestować nawet w jakiś nawet tani napowietrzacz.
Arczieku - 2017-07-09, 22:07

Jasne dziękuje, mam zakupiomy tani i taki bardzoej akwariowy, w upalne dni działa ale obawiam się ze w mokre i jesienne dni to nie sprawdzi sie, ponieważ nie jest przystosowany do dzialania ma zewnatrz

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group