Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - Pytania dotyczące roślin i nie tylko

Neco - 2017-07-03, 12:06
Temat postu: Pytania dotyczące roślin i nie tylko
1.Czy napowietrzacze blisko lili wodnej mają jakiś negatywny wpływ na jej rozwój ? Dodam że włączają się co 15 minut na 15 minut w porze południiowej, wieczorem już rzadziej.


2.Mam lilie 3 letnią która nie wydała jeszce kwiatów? Nie pamiętam dokładnie odmiany ale wiem że jest żółta, to normalne że niektóre gatunki kwitną dopiero po paru latach ? Czy może być to spowodowane złymi warunkami ? Warto kupić gline , jakieś nawozy i przesadzić ją ?


3.Mam w innym oczku dwie kilkuletnie lilie, są już bardzo dobrze rozwinięte pod względem ilości i wielkości liści ale zawsze wydają tylko po jednym kwiacie, można coś z tym zrobić czy po prostu z natura nie wygrasz... ? jakies nawozy mogłyby pomóc ? Dodam że nie są sadzone w doniczkach tylko zwyczajnie na dnie oczka.



4.Kto może się przyczyniać do robienia dziur w korzeniach tej roślinki ?
Można temu jakoś zapobiec ?



5.Co to za larwy ? Występują jedynie pod liśćmi lili. Błotniarka ?
Lepiej je ściągąć ? Bo obawiam się że mogą mi siać spustoszenie moich roślin w kolejnych latach ?

jurek47 - 2017-07-03, 19:25

Na zdjęciu 2 liście w brązowe plamy to zapewne żółta Chromatella.Ja daję do lilii ziemie ogrodową i 1/3 gliny.Ale też koreczki nawozu otoczkowanego .Zawsze mam ponad 25 kwiatów w sezonie,w tym roku już 10 szt było.Koreczków daje 2lub 3 szt.Jeżeli chodzi o ślimaki to one zdrowych liści ci nie ruszą ale takie już gnijące i glony. Jeżeli chodzi o napowietrzanie to liści lilii nie lubią być moczone po stronie nad woda.
Neco - 2017-07-04, 19:44

to bardzo sporo tych kwiatów, zazdroszce, a ilu letnią lilie już masz ?
pomoże ktoś z odpowiedzią na resztę pytań ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group