Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne z siatkobetonu. - Pytanie geowloknina pod beton

barczjano1988 - 2017-06-12, 20:38
Temat postu: Pytanie geowloknina pod beton
Witam wszystkich mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegow będę budował na dniach oczko z siatkobetonu czy pod pierwszą warstwą betonu i siatki lepiej będzie jak dam piasek i stary rodzimy grunt czy geowłoknine? teraz na całości mam wloknine żeby mi nie zarastalo.
kmarkot - 2017-06-13, 18:19

Na pewno geowłóknina nie zaszkodzi, tylko dodatkowo wzmocnij konstrukcję. Co prawda mam oczko z folii pcv.
Używałem geowłókniny dla ochrony folii ,murowałem tłuczone kamienie polne do maskowania brzegów. Geowłókninę przed murowaniem lub betonowaniem trzeba zmoczyć ,gdyż strasznie pije wodę.

renmir - 2017-06-13, 20:04
Temat postu: Re: Pytanie geowloknina pod beton
barczjano1988 napisał/a:
Witam wszystkich mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegow będę budował na dniach oczko z siatkobetonu czy pod pierwszą warstwą betonu i siatki lepiej będzie jak dam piasek i stary rodzimy grunt czy geowłoknine? teraz na całości mam wloknine żeby mi nie zarastalo.

Ja dałem cienką warstwę piachu na dno i półki a boki robiłem na stałym gruncie,na włókninie pewnie byłoby łatwiej bo nie obsypywałaby się ziemia ale to dodatkowy koszt. Jest na forum dość szczegółowo opisany temat budowy oczka z siatkobetonu poczytaj i ewentualnie tam pytaj a najlepiej załóż swój temat i na bieżąco informuj nas o postępach prac. W rzeczy samej, temat przeniesiony i scalony.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group