Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Sposób na osuwający się żwirek

Pablo_klb - 2017-05-17, 11:46
Temat postu: Sposób na osuwający się żwirek
Witam,

Szukam pomysłu co dać na półkę by uniknąć osuwania się żwiru.

Zrobiłem sobie taką szeroką półkę od 0-30 cm ze spadkiem do środka oczka z przeznaczeniem na rośliny oczyszczające nim, irysy sadzone w samym żwirze.

Wiem, że niektórzy podsypują obrzeże półki i robi się taka a'la "tama"
Powiedzmy, że też to zrobiłem ale widocznie za słabo bo z czasem zniknęła.

Woda jest już znośna i można do niej wejść więc muszę sadzić rośliny i wysypać żwirem tą strefę płytką.

Proszę o pomysły jak to teraz zrobić?

1. Krata trawnikowa... jest z tworzywa, można ją przyciąć (przeważnie 50x50 cm)
- jest tania i ułożyć na krawędzi, później wszystko zasypać żwirem - wydaje mi się że powinno to go zatrzymać - jedyny jej minus to wysokość 4-5 cm - zabierze to trochę przestrzeń dla ryb, ale za to rośliny można w niej sadzić

2. Jakieś kamienie... i zrobić murek oporowy na krawędzi... tylko do oczka trzeba czasem wejść i nie chciałbym by jakiś ciężki kamień spałby na dno... po drugie w zimie na tej głębokości będzie lód... boję się że wszystko mi spadnie na dno... mam trochę płaskich kamieni - całkiem sporych, ale jak dam je na folię bo tak ryzyko jej uszkodzenia i druga sprawa to chodzenie po niej... zajdzie trochę glonami i będzie niebezpiecznie.


Najlepszym rozwiązaniem byłaby ta krata... stosował ktoś coś takiego?
Albo jakiś substytut :) najlepiej byłoby rozwinąć siatkę pcv ale musiała by być gruba 2-3 cm

W załączeni zdjęcie o co mi chodzi

taniw - 2017-05-17, 20:07

Kamienie byłyby najlepsze. Na wierzchu tam gdzie sucho i będziesz chodził glony ci przecież nie urosną, więc nic ci się nie stanie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group