Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - sadzenie ?

piekaro - 2016-12-28, 14:40
Temat postu: sadzenie ?
Witam.
Prosze o podpowiedz, na wiosne planuje dosadzic pare roslin do oczka i chcial bym sie dopytac ktore z wymienonych moge wsadzic hydroponicznie tzn w kosze z drobnymi kamyczkami, a ktore z nich jednak wola jak jest jakies podloze ??
beda to ktores z rosliny z tej listy
manna mielec, poniklo blotne i iglowate, bobrek trojlistny, jezoglowka, palka minima, rozplaw sercowaty, oczeret szytelotowaty, przestka pospolita, sity.

a i kiedy najszybciej mozna je zaczac wsadzac
bo ja to juz bym chcial :) pogoda dzis jak na wiosne 7 stopni i samo slonce a to dopiero grudzien :/

AurorA - 2016-12-28, 21:39

Termin najwcześniejszy to marzec - kwiecień. Hydroponicznie uda się na pewno bobrek, przęstka, manna , sity i ponikło błotne też da radę. Reszta lepiej w podłożu.
piekaro - 2017-02-26, 18:29




Mam pytanie czy taka glina jak na zdjęciu nadaje się do sadzenia roślin w oczku ????
koło mnie morze często po sztormach wyrzuca duże kawały takiej szarej prawie czarnej gliny.
Nie kiedy po przełamaniu jej widać jak by była wymieszana w niewielkiej ilość z torfem lub czymś podobnym ????

dm82 - 2017-02-27, 18:02

Sama glina jest mało przepuszczalna. Musisz wymieszać ją z piaskiem. A ta na zdjęciu nada się jak każda inna tylko żeby nie była słona :) .
motor - 2017-03-07, 18:42

W moim oczku wszystko rośnie hydroponiczne. Z podanej listy mam ponikło i sity, aaa i jeszcze przęstka
piekaro - 2017-03-18, 12:35

dobra lista się troszkę zmieniła, będą to tak :
kosacieć variegata, sit mieczolistny, rozpław sercowaty, pałka minima, mięta, przęstka pospolita, ponikło igłowate i przetacznik bobrowniczek.

(zamówienie u Arka już złożone, tylko czekać na cieplejsze dni na wysyłkę :) )

Z tego co wiem to hydroponicznie na pewno można kosaćca, pałkę, sit, mięte, przęstkę i ponikło.

a co z rozpławem i przetacznikiem.

Chciał bym wszystko posadzić hydroponicznie w samym żwirze ale nie wiem czy sobie poradzą ????

Qba - 2017-03-18, 13:08

piekaro, rozpław lubi żyzne podłoże więc proponowałbym w doniczkę. Najlepiej ogromną bo jak mu się spodoba to po roku będzie zajmował duuuuzo miejsca. Bardzo dobrze reaguje na nawożenie koreczkami osmocote więc niech Ci Arek dopisze do zamówienia trochę tego ;)
piekaro - 2017-03-18, 14:30

koreczków parę mi zostało z zeszłego sezonu bo mało roślin miałem, wiec nie potrzeba dopisywać :)

ale dzięki za podpowiedz, czy glina z piachem i koreczki wystarczą dla niego ??

a co z przetacznikiem bobowniczkiem ????

drako - 2017-03-18, 14:55

Z tym różnie bywa. Ja dosypuję na dno doniczek z pontederią kompostu i rośnie bujnie, zwłaszcza głębiej zanurzony. Często jednak ucieka z doniczki i zakotwiczona w niej wytwarza pęd z którego hydroponicznie już rosną nowe rośliny.
piekaro - 2017-03-18, 15:12

przetacznika doczytałem, że wystarczy w kamienie wsadzić, a co do rozpławu to chyba też spróbuje w drobny żwirek i może rozdrobię mu na start koreczek osmocote ?? ewentualnie trochę gliny pod żwirek ??

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group