Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - łuski na brzegu

potentator - 2016-10-24, 12:23
Temat postu: łuski na brzegu
Witam, kolejny raz miałem łuski na brzegu tym razem ofiara to kolorowy karp. Wczesniej na wiosne mialem. CZy to moze robic kot? I drugie pytanie czy kot moze tez zagrozic jesiotrowi 70 cm i karpiowi 1.5 kg?
zbiho - 2016-10-25, 10:44

Kot złapie max 0.3kg.tyle zdoła wyciągnąć z wody,większą rybę może podrapać,taki duży jesiotr to może kota wciągnąć do wody gdyby ten zaczepił się pazurem.Większe ryby to tylko wydra,szkoda że przeważnie wszystkie.
potentator - 2016-10-27, 15:31

Wiem, ale nie widze sladow wydry na brzegow i jej charakterystycznego przeciagania brzuchem po brzegu. Teren mam ogrodzony. Mozliwe ze wkopal sie w mul i caly czas w nim siedzi? A po czym moga byc te luski na brzegu? Szczatek ryb tez nie widze, a wydra zostawia osci...
Ryba2008 - 2016-10-27, 19:58

Na tym forum jest bardzo dużo elektroników, elektryków . Gdyby wytężyli swoje umysły, to z pewnością wymyśliliby skuteczne humanitarne urządzenie odstraszające np. koty od oczek wodnych. Panowie elektronicy i elektrycy, czy ja muszę wszystko za was robić sam? :piwko:
taniw - 2016-10-27, 20:04

Od razu chcesz stosować lasery i rakiety na koty? Wystarczy wysypać 20cm ostrego żwiru i kot nie podejdzie do oczka.
Ryba2008 - 2016-10-27, 21:06

taniw napisał/a:
Od razu chcesz stosować lasery i rakiety na koty? Wystarczy wysypać 20cm ostrego żwiru i kot nie podejdzie do oczka.


Lasery, rakiety i ostry żwir do zbyt dragońskie metody na koty. Miałem na myśli łagodne sposoby. Na szczęście moje pupile:a/ Pieścioch


b/ Budrys


nie zagrażają moim rybkom. Ale gdyby tak było, skonstruowałbym takie bardzo humanitarne urządzenie odstraszające koty i nie tylko. Wydaje mi się, że to nie jest aż takie trudne. :soczek:

zbiho - 2016-10-28, 07:45

Jeszcze pozostaje rybołów,nie zaskroniec tylko ptak.W dużym stawie u znajomego hodowcy karpi czasem upuści rybę na brzegu i wtedy jak ją znowu poderwie to zostaje placek z łusek.Nad oczko koło domu nie przyleci ale jak staw ma konkretny potencjał to i owszem.
potentator - 2016-10-29, 19:12

Dodam, tak ciemne ryby sa, jazie orfy zlote tez sa wszystkie. Z karasi i karpi koi ktore wpuscilem nie zostalo juz nic :/ nie wiem co mi je wyjadlo. Mialem malego zaskronca moze to ten skurczybyk. Ale takie prawo natury niestety. Licze ze zarybie teraz jak beda wypuszczac stawy, dowale ryb ile bede miial . NAwet 100 kg, bo mam duzo miejsca. Planuje jeszcze drzewa powycinac zeby bardziej slonce swiecilo w lecie.
zbiho - 2016-10-31, 06:42

potentator napisał/a:
co mi je wyjadlo

A może jakiś szczupak albo sum,jeżeli płynie obok stawu strumyk to szczupaki przy wysokiej wodzie mogły się do stawu przedostać jakimś przelewem,suma to mógł ci jakiś wędkarz wpuścić.

[ Dodano: 2016-10-31, 06:50 ]
Ryba 2008 w stopce
Cytat:
Święto Zmarłych:

A tyle było tłuczone że nie ma żadnego" święta zmarłych",to wymysł władzy komunistycznej jako kontra dla kościoła,1-wszego listopada jest święto Wszystkich Świętych a 2-giego listopada jest Dzień Zaduszny,czyli wspomnienie zmarłych.
Mówienie" święto zmarłych" to taki sam błąd jak mowa o" polskich obozach koncentracyjnych"
A to czy zmarłym na tym zależy to już kwestia wiary.

potentator - 2016-11-01, 09:10

Wydry nie zauwazylem, jedynie w okresie letnim zaskronca, chudego jak sznurowka. Teraz widze ze z ryb ktore kupilem zostaly, japonczyki, tolpygi , zlote orfy i linki. Znikly dwa duze karpie chyba ze sa zakopane w mule, dwa kolorowe po ktorych zostaly luski na brzegu, jesiotry wszystkie znikly, male i duze. Przypuszczam ze to nie wydra tylko jakis ptak, bo mam pelno drzew wokol.

Ryba2008 - 2016-11-01, 10:40

zbiho napisał/a:
...

[ Dodano: 2016-10-31, 06:50 ]
Ryba 2008 w stopce
Cytat:
Święto Zmarłych:

A tyle było tłuczone że nie ma żadnego" święta zmarłych",to wymysł władzy komunistycznej jako kontra dla kościoła,1-wszego listopada jest święto Wszystkich Świętych a 2-giego listopada jest Dzień Zaduszny,czyli wspomnienie zmarłych.
Mówienie" święto zmarłych" to taki sam błąd jak mowa o" polskich obozach koncentracyjnych"
A to czy zmarłym na tym zależy to już kwestia wiary.


Nazwa „Święto Zmarłych” bardziej do mnie przemawia niż Wszystkich Świętych, a to dlatego, że:
1. „święty”, to pojęcie abstrakcyjne i tylko umowne;
2. każdy „święty” , to także w 100 % były zmarły;
3. nie każdy zmarły to święty.
4. W dniu „Święto Zmarłych” odwiedzamy groby zmarłych, a nie świętych, bo w Polsce takich nie ma. Ryba2008 - Komunista

potentator - 2016-11-02, 08:15

U mnie woda jest przejrzysta,widze dno. Ale zauwazylem tendecje ryb przynajmniej karasi ze potrafia sie wkopac w mul i ich nie widac...
zbiho - 2016-11-02, 08:41

Jesiotry też lubią siedzieć na dnie,jak jest muł to są nim pobrudzone i ich nie zobaczysz.
Jeżeli miałeś glony nitkowate to jest zagrożenie dla jesiotrów,wplątują się w zarośla i tam zdychają,duszą się.Na zdjęciu widzę jakieś rośliny pływające, jesiotry to ryby wielkich kamienisto-żwirowych rzek i nie lubią zarośniętych oczek.

potentator - 2016-11-02, 12:06

Zastanawiam sie czy nie wypuscic stawu maksymalnie i wtedy sprawdzic co mi zostalo. Tylko nie wiem czy zdaze przed zima, poniewaz zostaje mi tylko sobota z racji pracy. Glonow nie mialem bo jest to przeplywanka...
zbiho - 2016-11-02, 13:14

Ja osobiście bardzo lubię spuścić staw do zera,wtedy dopiero widać co w nim siedzi.
taniw - 2016-11-02, 15:19

zbiho napisał/a:
Jesiotry też lubią siedzieć na dnie,jak jest muł to są nim pobrudzone i ich nie zobaczysz.
Jeżeli miałeś glony nitkowate to jest zagrożenie dla jesiotrów,wplątują się w zarośla i tam zdychają,duszą się.Na zdjęciu widzę jakieś rośliny pływające, jesiotry to ryby wielkich kamienisto-żwirowych rzek i nie lubią zarośniętych oczek.

Zaplątywanie się w glony nitkowate jesiotrów dotyczy głównie małych ryb. Duży okaz spokojnie da sobie z tym radę.

Jak masz staw z ciągłym dopływem wody to oczywiście spokojnie możesz spuścić z niego wodę. I przy okazji trochę go oczyścić.

potentator - 2016-11-02, 20:05

taki mam plan tylko nie wiem czy w tym roku zdaze. Jeszcze mam pytan kilka, czy jak dam siatke ogrodzeniowa ta plastikowa, na okolo stawu tak na 0.5m wys. to uchroni moje rybki przed zwierzyna? Drugie pytanie ja mam staw naturalny i nie stac mnie nakoparki itp. to czym najlepiej czyscic? do tej pory robilem to grabkami na taczki i wywozilem mul. Do szpadla sie chwyta. JEszcze mialem taki cedrzak zrobiony z garnka ale to nie zdaje egzaminu jak daje do taczek bo wtedy wszystko plywa...
potentator - 2016-11-06, 00:16

bede dawal siatke plastikowa na okolo stawu. Niestety strace na wygl. ale ryby beda bezpieczniejsze...
wolanin - 2016-11-06, 09:31

potentator napisał/a:
bede dawal siatke plastikowa na okolo stawu. Niestety strace na wygl. ale ryby beda bezpieczniejsze...

Bardziej dyskretna a i mocniejsza przy ewentualnej próbie przegryzienia byłaby pleciona z cienkiego powlekanego drutu, w jakimś szarym czy ciemnozielonym kolorze.

potentator - 2016-11-06, 13:53

kurde juz kupilem ta zielona, na alledrogo. Moze mi sie uda jeszcze wymienic na ocynkowana. Dzieki za rady wolanin, ze teraz wpadlem zeby dac siatke jak tyle ryb mi poginelo. A chce wpuscic spare karpi w tym roku jeszcze...
potentator - 2016-11-07, 20:22

dzis bylem zalozyc karmnik, do stawu bo zrobilem. Niestety natknalem sie na wydre. taka moze z 60cm, wyplynela ze stawu naszczescie bez ryby, wogule sie mnie nie bala. Kupilem plot ocynkowany, na wys. 50 cm. CZy to wystarczy? Mysle jeszcze o drucie kolczastym. Prosze doradzcie. Dzialke mam ogrodzona ale dolem wiadomo murek juz stary i sa przeswity. Mysle tam dac drut, a wokol oczka ta siatke. CZy wydra wtedy przejdzie?Nie stac mnie na pastucha...

[ Dodano: 2016-11-07, 23:15 ]
Jednak sie zdecydowalem, kupilem pastuch, ale ten tanszy na a... za 240 zl w zestawie. Moc moze nie duza ale pisalo ze na wydre wystarczy. Doloze jeszcze w dziury w plocie pod murkiem siatke zeby skurczybyk nie przeskakiwal...Teraz juz wiem gdzie sa karpie po 2 kg i jesiotr 70 cm :/ ale czlowiek zawsze po fakcie mysli dopiero o pierwszorzednych rzeczach...

zbiho - 2016-11-08, 09:43

Pastuch pomoże,zwykły płot nie.Przejdzie każdą siatkę,ale jak dostanie prądem po nosie to się jej ryb odechce.
potentator - 2016-11-08, 12:28

Czy ten postuch agri 500 da rade?
majjdaan2 - 2016-11-17, 16:01

No wydaje się że wystarczy no ale nie wiem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group