Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Uwaga - laik się zabrał za odważne prace - podpowiedzi mile

dopestar - 2016-09-09, 10:43
Temat postu: Uwaga - laik się zabrał za odważne prace - podpowiedzi mile
Dzień dobry,

Panowie poczytałem postudiowałem posty i zmotywałem się do naprawy oczka wodnego, którego niedawno stałem się właścicielem przy okazji zakupu domu.

Oczko jest mocno "dzikie" i wszelkie żyjątka i rośliny lubiały w nim przebywać.

Wyplantowane zostały boki, podsypane piachem a na niego agrowłóknina.
Podobnie chce zrobić z dnem i tu od razu pytanie do Was jako ekspertów :

- na dnie są płyty chodnikowe betonowe. Chce je podsypać piaskiem, położyć na piasku agrowłókninę i folię do oczka wodnego AKWEN.

Proszę o wskazówki czy dobrze zaplanowałem ten proces plus proszę o info w jaki sposób nakładać folię . Czy z dołu do góry i zanim górę zabezpieczę kamieniami to najpierw wypełniam zbiornik wodą ? Jaką kolejność radzicie.

Dziękuję z góry z wszelkie sugestie.






wolanin - 2016-09-09, 12:07
Temat postu: Re: Uwaga - laik się zabrał za odważne prace - podpowiedzi m
Cześć, planując prace z folią, zechciej mieć na uwadze coś takiego jak poniżej:

taniw - 2016-09-09, 14:25
Temat postu: Re: Uwaga - laik się zabrał za odważne prace - podpowiedzi m
dopestar napisał/a:

- na dnie są płyty chodnikowe betonowe. Chce je podsypać piaskiem, położyć na piasku agrowłókninę i folię do oczka wodnego AKWEN.

Najpierw rozłóż folię, potem nalej ze 20 cm wody, potem wyrównaj brzegi i na końcu je zamaskuj. Nie bardzo rozumiem po co te płyty na dnie? Ale jeżeli już są to zrób tak jak planujesz. Ogólnie szykuje się fajne oczko.

dopestar - 2016-09-09, 14:54

dziękuje za zainteresowanie i pomoc. płyty były rozłożone na dnie więc nie myślałem o tym by się ich pozbywać.

czy na tym etapie macie jakieś dodatkowe uwagi ? coś na co powinienem zwrócić uwagę ?

zapowiada się fajne i na pewno bardzo czasochłonne dlatego z pewnością czeka mnie dużo nauki :)

taniw - 2016-09-09, 15:03

Chyba za mało masz półek o głębokości 30 cm . Takich na kosaćce, tatarak, sity itp.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group