Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Narybek karasia ozdobnego

mikstyczny - 2016-07-30, 22:40
Temat postu: Narybek karasia ozdobnego
Cześć , jestem nowy na tym forum i proszę o wyrozumiałość .
A wiec ma do was pytanie . Czy karasie ozdobne mogą zjeść swój narybek ?
Jeżeli tak to jak go chronić ?

motlawa - 2016-07-30, 22:47

na sto procent zjadają swoją ikrę i mimo wielokrotnego w ciągu roku tarła do wieku dorosłego dorasta niewiele rybek.osobiscie nie sądzę aby zjadały swój narybek
Ryba2008 - 2016-07-31, 12:57
Temat postu: Re: Narybek karasia ozdobnego
mikstyczny napisał/a:
Cześć , jestem nowy na tym forum i proszę o wyrozumiałość .
A wiec ma do was pytanie . Czy karasie ozdobne mogą zjeść swój narybek ?
Jeżeli tak to jak go chronić ?

Witam. Każdy oczkomaniak (100% - 1%) po zakończeniu budowy oczka i jego zarybieniu np. 10 karasiami ozdobnymi, robi bardzo wiele, aby karasie rozmnażały się na potęgę, stwarza warunki do ich przetrwania, a po jakimś czasie zauważa, że w oczku ma zupę rybną ( tzw. przerybienie). Robi się wielki problem, ponieważ nie ma prostych sposobów na odłowienie nadmiaru rybek z oczka. Jedynym skutecznym sposobem jest wypompowanie wody z oczka, a to jest już wielkie przedsięwzięcie, jeśli oczko ma kilka tysięcy litrów wody. Ale jeśli chcesz chronić narybek, to postaraj się o dużo roślin w oczku , a najwięcej roślin podwodnych, aby zapewnić narybkowi schronienie. Tu masz adres stronki do takich i innych roślin oczkowych: http://oczkowodne.net/

Na przyszłość zrób kilka zdjęć swojego oczka i pokaż je na naszym forum. Łatwiej forumowiczom będzie udzielać Ci trafnych porad. Pamiętaj, że 1 zdjęcie = 1000 słów.
Pozdrawiam. Niech to forum zawsze będzie z Tobą. Ryba2008 :soczek:

jurek47 - 2016-07-31, 13:08

Jak powstało u mnie oczko zacząłem od karasi i tak jak pisze ryba zrobiło się gęsto.Wyłapałem znaczną część siatką i zakupiłem kilka jazi,od tego czasu bardzo mało udaje się wyrosnąć aby im umknąć.Jazie już są spore takie 35/40 cm..
zuzi10 - 2016-07-31, 16:33

U mnie odkąd mam orfy nie mam praktycznie narybku karasi. Wcześniej odławiałam do 50 szt i trzymałam w domu w akwarium,a na wiosnę rozdawałam znajomym lub wstawiałam do sklepu za przysłowiową paczkę karmy. Teraz mam spokój. Choć np w tym roku odkryłam jedną małą , 3-5 cm orfę.Chyba się gdzieś uchowała.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group