Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Co z tymi rybkami?

nuplik - 2016-07-30, 11:22
Temat postu: Co z tymi rybkami?
Cześć. Ostatnio zauważyłam, że moje rybki w oczku dziwnie się zachowują. A mianowicie 5-6 rybek 'goni' jedna rybkę po całym oczku, a kiedy zapędzą ją w kamienie(mam wyłożone dookoła oczka) to tak jakby próbują wypchnać tą jedną rybkę(ozdobny karaś). Już się to zdarzało kiedyś, ale wtedy gonił welonka. Czy ta rybka może być chora i te pozostałe chcą ją po prostu usunąć z wody? Pomóżcie! :((
aquamaniac - 2016-07-30, 12:36

Tarło?
taniw - 2016-07-30, 16:34

Uprawiają sex. To po osiemnastce raczej normalne.
mikstyczny - 2016-07-30, 22:28

To jest najprawdopodobniej tarło , nie masz się co martwić ! a mogę wiedzieć jak duże masz już te ryby ?
nuplik - 2016-08-01, 20:15

mikstyczny napisał/a:
To jest najprawdopodobniej tarło , nie masz się o co martwić ! a mogę wiedzieć jak duże masz już te ryby ?



Dzieki. :-) Rybki mają już około 15 cm. :-)

mikstyczny - 2016-08-02, 00:46

Jeżeli ryby mają 15 cm to jest w 100% tarło .Karasie ozdobne tarło rozpoczynają gdy mają powyżej 12 cm .
Ryba2008 - 2016-08-02, 15:22
Temat postu: Re: Co z tymi rybkami?
nuplik napisał/a:
Cześć. Ostatnio zauważyłam, że moje rybki w oczku dziwnie się zachowują. A mianowicie 5-6 rybek 'goni' jedna rybkę po całym oczku, a kiedy zapędzą ją w kamienie(mam wyłożone dookoła oczka) to tak jakby próbują wypchnać tą jedną rybkę(ozdobny karaś). Już się to zdarzało kiedyś, ale wtedy gonił welonka. Czy ta rybka może być chora i te pozostałe chcą ją po prostu usunąć z wody? Pomóżcie! :((


Witam. Nuplik, prosimy o zdjęcia Twojego pięknego oczka. Pozdrawiamy Twoje karasie. Ryba2008 :yahoo:

nuplik - 2016-08-02, 19:23
Temat postu: Re: Co z tymi rybkami?
Ryba2008 napisał/a:
nuplik napisał/a:
Cześć. Ostatnio zauważyłam, że moje rybki w oczku dziwnie się zachowują. A mianowicie 5-6 rybek 'goni' jedna rybkę po całym oczku, a kiedy zapędzą ją w kamienie(mam wyłożone dookoła oczka) to tak jakby próbują wypchnać tą jedną rybkę(ozdobny karaś). Już się to zdarzało kiedyś, ale wtedy gonił welonka. Czy ta rybka może być chora i te pozostałe chcą ją po prostu usunąć z wody? Pomóżcie! :((


Witam. Nuplik, prosimy o zdjęcia Twojego pięknego oczka. Pozdrawiamy Twoje karasie. Ryba2008 :yahoo:


Przesyłam zdjęcia oczka i dzisiejszego maleńkiego znaleziska. ;)








Jendras - 2016-08-02, 19:47

U mnie w oczku takich maleństw jest ze 100 a nawet i lepiej czekam aż troszkę podrosną żeby je wylowic. Wynika ze masz kolejne tarło karasi. Ciekawe co wyrośnie z tych maleństw u Ciebie
nuplik - 2016-08-02, 20:24

U mnie też jest ich dużo. :-) My nie wyławiamy ryb. Zostawiamy na zimę, a wiosną kiedy czyścimy oczko to nadmiar ryb oddajemy w dobre ręce. ;-) Ostatnio zauważyłam, że zeszłoroczna rybka wygląda jak młoda orfa... Jestem ciekawa czy to na prawdę orfa, czy kolejny karaś...
taniw - 2016-08-02, 20:48
Temat postu: Re: Co z tymi rybkami?
nuplik napisał/a:


Przesyłam zdjęcia oczka i dzisiejszego maleńkiego znaleziska. ;)



Teraz się cieszysz z potomstwa, ale za dwa lata ...

nuplik - 2016-08-02, 21:10

Co roku mamy małe ryby i nie ma problemu. :-)
taniw - 2016-08-02, 21:19

Też tak mówiłem dopóki ich ilość nie przekroczyła pewnego poziomu. Przekonasz pewnie niedługo sam się o tym.
Jendras - 2016-08-02, 23:23

Moim zdaniem młode karasie trzeba odławiać i cały czas miec wzgląd na to ze z tych młodych za rok bedą osobniki które dalej bedą mieć młode. Nie każdy wiosna spuszcza wodę i robi selekcje ryb. Chociaż to najlepszy sposób żeby ograniczyć ich ilośc.
nuplik - 2016-08-03, 08:50

taniw napisał/a:
Też tak mówiłem dopóki ich ilość nie przekroczyła pewnego poziomu. Przekonasz pewnie niedługo sam się o tym.



Spokojnie. :) Najwięcej ryb mieliśmy 4 lata temu, kiedy karasie(ale ten 'zwykły', które są w stawach) się nam rozmnożyły i było ich ok 70 w tym dwa duże osobniki i 4 mniejsze, reszta to takie 5-6 cm. I do tego mieliśmy jeszcze 20 ryb ozdobnych - orfy, liny, karpie koi, karasie ozdobne, welonki... Przy czyszczeniu oczka wyciągnęliśmy je i wypuściliśmy w rzece. :)
Teraz mamy 34 ryby. :) I staramy się taki stan utrzymywać, bo widać i rybom taki stan odpowiada. :)

mikstyczny - 2016-08-03, 12:26

Ej to ja mam pytanko .
Czy karaś zje ikrę ? albo młody narybek ?

taniw - 2016-08-03, 14:32

Karasie wyjadają ikrę zaraz po jej złożeniu, narybek bardzo młody /jak nie ucieknie lub nie schowa się w roślinności/ tez. I przypomnienie- Nuplik- ryb ozdobnych nie można wpuszczać do naturalnych zbiorników wodnych!
mikstyczny - 2016-08-03, 16:48

taniw napisał/a:
ryb ozdobnych nie można wpuszczać do naturalnych zbiorników wodnych!


A to czemu ?

taniw - 2016-08-03, 17:06

Tak stanowi polskie prawo.
nuplik - 2016-08-05, 12:24

mikstyczny napisał/a:
taniw napisał/a:
ryb ozdobnych nie można wpuszczać do naturalnych zbiorników wodnych!


A to czemu ?


Ale my mieliśmy 'normalne' czarne karasie w oczku. Karaś pospolity jak się nie mylę :) Ozdobnych nam szkoda do rzeki wypuszczać... Wolimy sprzedać je do sklepów zoologicznych lub oddać znajomym. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group